E-Dergi Oku 
ROKA YALITIM
BOSTİK

4. Konut Yöneticileri "Mantolama" Konferansı'nın Hazırlıkları Başladı

4. Konut Yöneticileri

10 Kasım 2014 | SÖYLEŞİ
128. Sayı (Kasım 2014)

Uygulama sektörüne getirdiği birçok yenilikçi yaklaşımla dikkat çeken GNYAPI’nın dördüncüsünü düzenleyeceği Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı, 10 Ocak 2015 günü İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 500 konut yöneticisinin, 5 milyon metrekarelik bir mantolama metrajı ve 350 milyon TL’lik bir iş hacmini oluşturan havuzun içerisinden seçilerek davet edileceği Konferans, üretici firmalar ve bankaların sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.Uygulama sektörüne getirdiği kaliteli hizmet ve yenilikçi anlayışla öne çıkan GNYAPI, üstlendiği bilinçlendirme misyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nın hazırlıklarına başladı. Her yıl olduğu gibi her biri kendi alanında profesyonel olan üreticilerin yer alacağı ve katılımcı firmaların belirlenmeye başlandığı 4. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nın bu yıl daha da renkli geçmesi bekleniyor. 
Konut yöneticilerini sektör profesyonelleriyle buluşturan ve katılımcılara mantolama sürecinin başından sonuna ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri, birçok ürün ve uygulamayı birarada sunan bir platform olan 4. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı bu yıl 10 Ocak 2015 Cumartesi günü İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 500 konut yöneticisinin katılacağı Konferans ile ilgili bilgiyi GNYAPI Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney’den aldık...GNYAPI Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney


Yalıtım: Konferans hangi amaçlarla düzenleniyor?


A. Bülent Güney: Geçtiğimiz yıl 410 konut yöneticisinin katılım gösterdiği Konferans’ın öncelikle sektör tarafından sahiplenilmesini amaçlıyor, böylelikle daha çok tüketicinin bilinçlendirilmesini istiyoruz. Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz üç konferansı da katılımcılarımıza davet göndererek düzenledik. Dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Konferans’ın sadece GNYAPI’nın üstlendiği bir konferans olmasını değil, ‘sektörün konferansı’ olmasını, sektörün gelişmesine, doğru yolda ilerlemesine ve bilinçlenmesine katkı sağlayacak bir konferans olmasını amaçlıyoruz. Organizasyon, sadece mantolama uygulaması yaptırmak üzere teklif almış konut yöneticilerinin katıldığı, renovasyon alanındaki kitleye hitap eden bir konferans olacak. Amacımız, konut yöneticilerinin ödemelerden hukuk sürecine, malzeme seçiminden firma tercihine kadarki tüm konularda akıllarına takılan tüm soruların cevaplarını bulacakları bir konferans gerçekleştirebilmek... Çünkü insanlar kandırılıyor ve birtakım yeterlilikleri sağlamayan firmalar yüzünden birçok proje yarım bırakılıyor. Bu da sektördeki güven olgusunu olumsuz etkiliyor. Öncelikli hedefimiz, konut yöneticilerini bu konuda bilinçlendirmek ve gerek malzeme gerekse uygulayıcı anlamında seçmeleri gereken kriterleri belirlemelerini sağlamak. Bunu da Konut Yöneticileri ‘Mantolama’ Konferansı ile etkin hedef kitleye ulaşarak sağlayabiliyoruz. Bu anlamda Konferans’a bu yıldan itibaren üretici firmalardan ve bankalardan sponsorluklar kabul ettik. Konferans öncesinde konut yöneticilerine gönderilecek yaklaşık 1500 adet konferans davet kataloğunda bu sponsor firmalara ve ürünlerine yer verilerek ön bir tanıtım yapmaları sağlanacak. Beş sponsor firmaya aynı zamanda stantlarını açıp, konut yöneticilerine ürünlerini anlatabilecekleri bir platform sağlıyoruz. Üretici firmalar, 15’er dakikalık oturumlarda sektöre yeni ürünlerini sunabilecek ve ya ürünlerinin farklarını anlatabilecek, devamında da üç parçadan oluşan toplam iki saatlik aralarda stantlarında soruları cevaplandırıp, birebir iletişim kurabilecekler.
Konferans’a gelecek 500 konut yöneticisinin ötesinde, basın yoluyla tüm Türkiye’nin bu platformdan bilgi sahibi olmasını da hedefliyoruz. Bu anlamda partner firmaların da sadece sponsorluğa ortak olmalarını değil, Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nın tüketiciye daha fazla duyurulabilmesi konusunda destek olmalarını bekliyoruz. En büyük amacımız Konferans’a gelen konut yöneticilerinin, beklediklerini alarak Konferans’tan ayrılmasını sağlamaktır. Konferans’ın sürekliliğini sağlayabilmemiz adına bunu gerçekleştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz. 


Yalıtım: Konferans’a kimler katılacak ve katılımcılar ne gibi avantajlar kazanacaklar?


A. Bülent Güney: İstanbul ve İzmit çevresinden konferansımıza katılacak olan konut yöneticileri, bizden uygulama teklifi almış ve binalarında mantolama yaptırmayı kesinlikle düşünen bir kitleden oluşuyor. 4. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı da farkını ortaya burada koyuyor aslında. Üretici firmalar ürün tanıtımlarını gerçekleştirebilmek için yıl içerisinde çok sayıda çalışma yürütürken, GNYAPI bu organizasyonu ile üreticilerin ulaşmak istedikleri doğru kitleyi biraraya getiriyor. Biz konut yöneticilerini konferansımıza davet usulüyle çağırıyoruz. Etkin olan bu kitle, yapmak istedikleri işte doğru tercihi, doğru malzeme ve doğru firma ile gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Konferansımıza katılım göstererek binaları için fayda sağlamak isteyen konut yöneticileri, ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ulaşabilirken, aynı zamanda çekilişler sayesinde de maddi bir kazanç sağlayabiliyorlar. Her yıl olduğu gibi 4. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nda da gerçekleştirilecek çekiliş ile beş bina, mantolama bedelinde yüzde 25 indirim, bir bina ise yüzde 50 indirim kazanabilecek. Yaklaşık 500 konut yöneticisi, 5 milyon metrekarelik bir mantolama metrajı ve 350 milyon TL’lik bir iş hacmini oluşturan havuzun içerisinden seçilerek davet edilecek. Dolayısıyla verimliliği en üst düzeyde olacak bir konferans gerçekleşecek. GNYAPI ve üretici firmalar, ürünlerimizi en iyi şekilde lanse ederken, konut yöneticileri de kendi binaları için en doğru tercihi yapmak adına bilgi edinmeye çalışacaklar.   

Yalıtım: Konferans’ın programı hakkında bilgi alabilir miyiz?


A. Bülent Güney: Geçtiğimiz yıl dernek yetkilileri ile birlikte konferansımıza katkıda bulunan İZODER’i bu yıl da konferansımıza davet ettik.  Bu yıl farklı olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı YEGM Genel Müdür Yardımcısı Erdal Çalıkoğlu ve Avrupa Kalkınma Bankası yetkililerini Konferans’ta ağırlamak istiyoruz.
Açılış konuşmalarının ardından 4. Konut Yöneticileri Konferansı’nda İZODER’in, yalıtımın önemi ve ülkeye, binalara getirdiği kazançlardan bahsedildiği bir sunumu olacak. Konferans’a sponsor olan üretici firmalar ise ürünlerinin farklarından ve kalitesinden söz edecekler. 
GNYAPI da işin uzmanı olarak firma seçiminde ve işin hukuki boyutunda nelere dikkat edilmesi gerektiğini, uygulamaların nasıl daha zahmetsiz gerçekleştirilebileceğini ele alarak konukları bilgilendirecek. Araştırmalarımız doğrultusunda tüketicilerin mantolama uygulamalarını gözlerinde çok büyüttüklerinden dolayı çekimser kaldıklarını biliyoruz. Aslında tüm sorunların çok basit çözümleri var, GNYAPI olarak sunduğumuz ayrıcalıklar ve kolaylıklara da Konferans’ta ayrıca değineceğiz.
Katılımcıların sadece kürsüden anlatılanları dinlediği değil, oluşan soru işaretlerine cevap bulabilecekleri ortamların yaratıldığı bir konferans gerçekleştireceğiz. 


Yalıtım: Sponsorlukların detayları hakkında bilgi alabilir miyiz?


A. Bülent Güney: Finans sponsoru olan banka, GNYAPI markasına sunduğu özel şartları katılımcılarla paylaşacak. Lojistik sponsorumuz ile katılımcıların Konferans’a ulaşımlarını kolaylaştırmayı istedik. Katılımcılar, servis noktalarından Konferans’ın yapıldığı yere ulaşımlarını rahatça sağlayabilecekler. Üretici firmalarımız da katılımcıları karşılayan ilk marka olarak dokümanları ve videolarıyla katılımcılarımızın dikkatini çekme fırsatı yakalayacaklar. Örneğin uygulama sponsorumuz sayesinde fuaye alanının bir bölümünde oluşturulacak uygulama alanında katılımcılara ürünün teknik detayları ve uygulama yöntemleri gösterilebilecek. 
Geçtiğimiz sene bu uygulamayı Rockwool markasıyla yapmıştık ve büyük ilgi görmüştü. Çünkü katılımcılar, Konferans’ta anlatılanların ötesinde uygulamayı da görebilmek istiyorlar. Bunun yanı sıra bütün üretici firmalar, kendi ürünlerini oturumlarda sunabilecekleri gibi, ayrılan aralarda da stantlarında  sergileyebilecekler. Konferans hazırlıklarını, katılımcıların doğru bilgilendirilebilmesi ve doğru yönlendirilebilmesi için uygun ortamların yeterli olduğu bir konferans gerçekleştirebilmek adına yürütüyoruz. 
GNYAPI olarak en büyük amacımız, 4. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nı, firmaların son kullanıcıya ulaşabilecekleri, hizmet ve ürünlerini tanıtabilecekleri kusursuz bir platform haline getirmek.

 

R E K L A M

İlginizi çekebilir...

SUDER Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Özüpek: 'Su Yalıtımının Yönetmeliğe Uygun Şekliyle Karşılık Bulmasını Gözetiyoruz'

Selahattin Özüpek kariyer yolculuğunu ve SUDER'in sektöre sağladığı katkıları dergimizle paylaştı....
11 Mart 2024

Bostik Yapı Tüketici Departmanı İş Birimi Direktörü (Türkiye & Merkez Asya) Bilgehan Türkkan: "Yenilikçi Özelliklerle Pazarda Fark Yaratacak Ürünler Geliştiriyoruz"

Bostik'in hedef ve faaliyetlerini, şirketin Yapı Tüketici Departmanı İş Birimi Direktörü (Türkiye & Merkez Asya) Bilgehan Türkkan ile konuştuk....
24 Ağustos 2023

Wavin Türkiye Ürün Müdürü Serdar Esen: "Ses Yalıtımının Yaşam Kalitesini Nasıl Arttırdığını Hiç Düşündünüz mü?"

Wavin Türkiye Ürün Müdürü Serdar Esen ile yaşam kalitesi yüksek binalarda akustik yönetiminin önemini konuştuk ve mimarlar, planlamacılar ve tesisatçı...
24 Ağustos 2023

 
Anladım
Web sitemizde kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerez (cookie) kullanılır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız...

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2024 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir. | Çerez Bilgisi ve Gizlilik Politikamız için lütfen tıklayınız.