E-Dergi Oku 

Sektörün, 'Yalıtım' için Yorumu: 'Bağımsız, İlkeli ve Öncü'

19 Temmuz 2012 | DOSYA
100. Sayı (Temmuz 2012)

Okurlarımız biliyor ki hiçbir görüşün ve hiçbir yapılanmanın parçası olmadık... Belki dezavantaj gibi görülebilecek bu tercihimiz yıllar içinde bize ve daha da önemlisi bağımsız bir yayına ihtiyaç duyan tüm sektör mensuplarına büyük bir avantaj sağladı. Ve ilk günden beri amacımız yalıtım sektörünün gücünü, potansiyelini ve işlevini tüm inşaat sektörüne layıkıyla yansıtabilmek; sektör içi ciddi bir iletişim platformu yaratabilmek ve yalıtımın “olmazsa olmaz” bir koşul olduğunun altını kıpkırmızı bir kalemle çizebilmekti... Bu amaçlarla yol çıkan ve 99 sayıyı geride bırakan Yalıtım dergisi, geçen 16 senede birçok paydaş, birçok dost edindi. Biz de dostlarımız olan sektör temsilcilerinden Yalıtım dergisi hakkındaki yorumlarını rica ettik. Sağolsunlar çoğu bu isteğimizi kırmadı. Yorumlardan anladık ki Yalıtım’ın ilkeli, bağımsız ve öncü bir yayın organı olduğunun sektör de farkında... Ne mutlu bize!..

Abdurrahman Özciğer  / Şekerbank Bireysel Bankacılık Gn. Md. Yrd.
“Yalıtım, Sektörün En Prestijli Platformlarından Birisi”

İnşaat endüstrisi, özellikle son yirmi yıl içerisinde çok önemli bir gelişim gösterdi. Bu gelişim sadece ülkemiz ekonomisi açısından değil, toplumun daha güvenli, konforlu, verimli ve sağlıklı yaşam ve üretim alanlarına kavuşması açısından da büyük önem taşıyor. Güven, konfor, verimlilik ve sağlık sözkonusu olduğunda inşaat endüstrisinin sağladığı değerler, yalıtım sektörünün ürün ve hizmetleri ile öne çıkıyor. Bugün ürün ve hizmet çeşitliliğini, uygulamacı uzmanlığını, üretim gücünü ve kurumsallaşmasını çok ileri noktalara getiren yalıtım sektörü, inşaat endüstrisinin gelişimine destek oluyor ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyor. Şekerbank olarak tabana yaygın bankacılıktaki uzmanlığımız ve sürdürülebilir toplumsal kalkınmayı destekleme yönünde yürüttüğümüz faaliyetler ile esnaf, küçük işletmeler ve çiftçilerimize yönelik ihtiyaca özel ürünler geliştiriyor; enerji verimliliğinin finansmanı gibi niş alanlarda uzmanlığımız doğrultusunda sektörlerle işbirlikleri oluşturuyoruz. İşbirliği oluşturduğumuz sektörler arasında yer alan yalıtım sektörü ve bu kapsamda geliştirdiğimiz EKOkredi ürünümüz çerçevesinde ülkemizde enerji tasarrufu konusunda oluşturduğumuz farkındalık, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde, 20-22 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Rio+20 BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’ndaki konu başlıklarından birini oluşturdu. Bu sadece kurumlar olarak bizlerin değil, yalıtım sektörünün de çok önemli bir başarısıdır ve sektörün geldiği noktayı gözler önüne sermektedir. Yalıtım sektörünün sağladığı gelişime ve kurumsallaşmaya, henüz bu iş kolu bir sektör kimliği kazanmamışken, bu geleceği gören, buna inanan, güvenen ve yatırım yapan Yalıtım dergisinin de çok değerli katkıları bulunmaktadır. Sektörün en uzun soluklu, prestijli, paylaşım ve iletişim platformlarından birisi olan Yalıtım dergisi, gerek iş dünyası, gerekse akademik kurumlar işbirliğinde gerçekleştirdiği etkinliklerle de bu platformun gücüne güç katmaktadır. Sektör açısından bu denli önem taşıyan, sürdürülebilir yayıncılık anlayışıyla 1996 yılından bu yana sektörün gelişmesine ve yalıtım bilincinin oluşmasına sağladığı katkı dolayısıyla Yalıtım dergisinin 100. sayısını en iyi dileklerimle kutlar, başarılarının ve işbirliğimizin artarak sürmesini temenni ederim.

Ali Yıldırım  / Koramic Yapı Kim. Paz. Md.
“Yalıtım, Güçlü bir İletişim Köprüsü Kuruyor”

Yalıtım dergisi, ilk sayısından bu yana sektörümüze sağlamış olduğu önemli katkıları, sektöründeki gelişim ve yeniliklerin duyurulmasının yanı sıra hazırladığı nitelikli dosyaları, röportajlar ve sektör adına gerçekleştirdiği organizasyonları ile inşaat sektörü için takip edilmesi keyifli, öncü bir yayın olmuştur. Sektörünün gelişebilmesi için gerek şirketler, gerek kuruluşlar, gerekse sektör yayınlarının dayanışma içindeki çalışmalarının gerekliliğine inanarak sürdürdükleri ilkeli ve güvenilir yayın anlayışlarından dolayı tüm Yalıtım dergisi ailesini kutluyorum. Güncel haberlerden sektör araştırma ve analizlerine kadar merakla takip ettiğimiz ve ilgiyle izlediğimiz Yalıtım dergisinin, yıllardır sektörün tüm paydaşları arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurduğuna ve deneyimli kadrosuyla öncü bir rol üstlendiğine inanıyor ve tüm ekibe başarılarla dolu uzun bir yayın hayatı diliyorum.

Alper Doğruer  / Mardav Yalıtım Gn. Md. Yard.
“Yalıtım, Çok Önemli bir Yol Katetti”

Her şeyin çok kısa sürede tüketildiği bir dönemde Yalıtım dergisinin yayın hayatında 100. sayısına ulaşarak çok önemli bir yol katettiğini düşünüyorum. Yayıncılık anlayışı ve kalitesiyle beğenerek takip ettiğim Yalıtım dergisiyle yollarımızın ilk kesişmesi 2005 yılının Mayıs ayında Sevgili Sertaç Aytaç’ın Mardav ofisimize yaptığı bir ziyaretle başladı. Kendisi dergiye yazılarımla destek olmamı rica etmişti. Bunun üzerine kendisine yalıtımla ilgili “klişeleşmiş” yazıların yerine farklı bir çalışma yapmak istediğimi belirtmiştim. 2005 yılında Yalıtım dergisinin 54. sayısında “Türk Kültür Sistemine En Uygun Yönetim Biçimi” başlığıyla ilk makalem yayınlandı. Bu çalışmanın hem Yalıtım dergisinde hem de meslek hayatım boyunca yayınlanan ilk çalışmam olması nedeniyle bendeki yeri çok önemli ve büyüktür. Sonrasında “Organizasyonlarda Güven Nasıl Oluşturulur”, “Toplam Kalite Yönetiminde Yıldızların Rolü”, “Endüstriyel Pazarlarda Satış ve Pazarlama Bölümlerine Bakış”, “Endüstriyel Pazarlar ve Endüstriyel Satın Alma Davranışının İncelenmesi”, “Günlük Döviz Kurunun Merkez Bankası Tarafından Belirlenmesinin Sebepleri ve Uluslararası Ticarete Etkileri”, “Yalıtım Sektörünün Geleceği”, ”Türkiye Neden Dış Finasmana İhtiyaç Duyar”, “Globalleşme”, “Kazlar Gibi Örgütlenen Firmalar”, “Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme”, “2010 Yılında Türkiye İnşaat Sektörü Üzerine Tahminler”, “Satış Ekipleri Nasıl Yapılandırılır ve Nasıl Motive Edilir”, “Yalıtım Sektörü Karsızlığı Nasıl Yenecek” gibi makalelerimle Yalıtım ile olan işbirliğimiz devam etti.  Bu uzun zaman içinde yalıtım sektörü hepimizin emeği, çabalarıyla büyüdü ve gelişti. Seneler evvel hedeflediğimiz noktaya ulaştık ve günümüzde yalıtımın bir zorunluluk değil, ihtiyaç olduğu bilincini daha geniş kitlelere yaydık. Bu bilincin gelişmesine, tanıtılmasına, sektör oyuncularının birbirinden haberdar olmasına, sektördeki yenilikleri takip etmesine verdiği katkılardan dolayı Yalıtım dergisine teşekkür ediyor, 200’ncü ve 300’ncü sayılarda buluşmak üzere başarılar diliyorum.

Atila Gürses  / ÇATIDER Yön. Kur. Bşk.
“Yalıtım, Sektörü Hep Canlı Tutuyor”

Meslek hayatına başladığım 80’li yıllarda su yalıtımından, bodrum kat duvarlarına sıcak asfalt sürmek ve teras çatılarda da sıcak asfaltı cam tülü ile birlikte uygulamak anlaşılırdı. Eğimli çatılarda ise su yalıtımı olarak ruberoid dediğimiz bitüm emdirilmiş kiremit altı su yalıtım malzemesi kullanırdı. Sorunsuz uygulamaların çok az olduğu o yıllarda zihinlerimize kazınan “son kat akıtır” düşüncesi, binaların son katlarının diğer katlara göre hem daha az tercih edilmesine, hem de fiyatlarının düşmesine neden oluyordu. Bugün bile az da olsa binaların son katlarının tercih edilmediği durumlarla karşılaşabiliyoruz. Isı ve ses yalıtımı ise ders kitaplarında okuduğumuz, ancak piyasada ütopya olarak düşünülen şeylerdi. 1967 yılında Türkiye’de ilk defa camyünü üretimi gerçekleştirildi. Ancak camyünü kullanımı uzun süre sadece son kat döşemesi üzeri ile sınırlı kaldı. 1982 yılında ilk EPS üretimi, 1989 yılında ilk modifiye membran üretimi, 1993 yılında ilk taşyünü üretimi, 1994 yılında ilk XPS üretimi gerçekleştirildi. İletişim olanaklarının son derecede kısıtlı olduğu o yıllarda hayatımıza giren ve sektörün gelişimi için zorunlu olan tanıtım görevini üstlenen Yalıtım dergisi, doğru analizler, uzman görüşleri ve tarafsız tutumu ile 1996 yılından günümüze kadar bu görevi başarıyla yerine getirdi. Türkiye İnşaat Sektörü son 20 yılda müthiş bir gelişme göstermiş, Türk firmaları yurtdışında uyguladıkları başarılı projelerle dünya inşaat platformunda önemli bir yer edinmişlerdir. İnşaat sektörü ile birlikte yalıtım sektörü de gelişmiş, üreticilerin sayısı artmış ve günümüzde standartlara uygun üretim zorunlu hale gelmiştir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Yalıtım dergisi, internetin hayatımıza girmesi ile sanal ortamda da yayınlarına başlamış ve doğru bilgiye en kolay şekilde ulaşılabilmesinin yolunu açmıştır. Teknik bilgi konusunda denetimin neredeyse imkansız olduğu ve bilgi kirliliğinin had safhaya ulaştığı internette, doğru ve güvenilir bilginin kaynağı olan Yalıtım dergisi, bu anlamda sektöre önemli katkılar sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir. Yalıtım dergisi, hazırladığı araştırma dosyaları, tanıttığı yeni ürünler ve düzenlediği yarışmalarla sektörü hep canlı tutma ve yalıtım bilincini oluşturmanın yanı sıra, uygulamaların kalitesinin artırılması yönünde de önemli katkılar sağlamıştır. Sektöre yapmış olduğu bu önemli katkılarından dolayı Yalıtım dergisinin hazırlanmasında, basımda ve dağıtımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, başarılı çalışmalarının devamını temenni ederim.

Barış Onay  / Yapı-Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü
“Yalıtım’ın Özel bir Yeri Bulunuyor”

Bugün 100. sayısını kutlayan Yalıtım dergisinin, sektörün gelişiminde üstlendiği misyonun ötesinde, güçlü işbirliğimiz doğrultusunda Yapı-Endüstri Merkezi için özel bir yeri bulunuyor. Etkinlikleri, yayınları ve ödül projeleri ile sektöre katkı sağlayan ve ilgiyle takip edilen Yalıtım dergisi, yalıtım konusunun sektör gündeminin ön sıralarında yer almasında ve profesyoneller tarafından hak ettiği ilgiyi görmesinde önemli bir rol üstleniyor. Yalıtımın bugün sürdürülebilirlik ve Yeşil Bina alanlarında ele alınan öncelikli konulardan biri haline gelmesinde derginin büyük katkısı bulunuyor. Yalıtım dergisinin yayın kalitesi ve zengin içeriği ile önümüzdeki dönemde de bu alandaki bilincin güçlenmesine olan desteğini artırarak devam ettireceğine inancımız tamdır. Yalıtım’ın 100. sayısını içtenlikle tebrik ediyor, sektöre uzun soluklu, nitelikli bir dergi kazandıran ekibin başarılarının devamını diliyoruz.

Bora Yıldırım / Sika Gn. Md.
“Sektörün Gelişimine Önemli Katkıları var”

Ben yaşam içerisinde bazı anlarda hem insanlar hem de kurumlar olarak durup geriye bakmamızın ve geriye baktığımızda gördüklerimizden tecrübeler edinerek gelecekle ilgili öngörülerimizi güncellememizin “faydalı”dan da öte gerekli olduğunu düşünürüm. Yalıtım dergisinin 100. sayısını yayınlamak üzere olduğunu öğrendiğimde de bu vesileyle derginin yayın hayatına başladığı 1996 yılından bu yana, ülkemizdeki yalıtım sektörünün geçmiş gelişimini düşünüp değerlendirdiğim zaman, gerçekten de olumlu anlamda müthiş bir gelişme olduğunu görmekteyim. 1990’lı yıllarda “izolasyon” kelimesinin sektörümüzün içerisinde çok genel çağrışımlar yarattığı ve herkesin kendi anlamını yüklediği sektörel bir durumdan, bugün itibarıyla su, ısı, ses ve yangın yalıtımı gibi ihtisaslaşma yolunda önemli mesafenin katedildiği ve tüm paydaşlarıyla ciddi ölçekte bir “yalıtım” sektörünün ortaya çıktığı bir duruma gelmiş bulunuyoruz. İşte bu gelişim süreci içerisinde, Yalıtım dergisinin 1996 yılında çok önemli bir öngörüyle yalıtım sektörünün ihtiyacını ve gelecekteki gelişimini tespit ederek yayın hayatına başlaması, Türkiye’deki yalıtım sektörünün gelişim süreci içerisindeki önemli kilometre taşlarından biri olmuş, sektör içerisinde yarattığı çok olumlu etkiyle hem önemli bir boşluğu doldurmuş hem de sektörün gelişimine çok önemli katkılarda bulunmuştur. Yalıtım dergisinin başarısını takdir eden ve alkışlayan sürekli bir okuyucusu olarak 100. sayısının yayınlanmasının mutluluğunu ve coşkusunu gönülden paylaşıyorum.

Bulut Uzun / Alsecco Satış Müdürü
 “Önemli bir Yere Sahip”

2005 senesinde sektörle ilgili olarak çalışmaya başladığım günlerde, sektörü çok iyi takip eden birçok yayın ve bilgi paylaşımı mevcut haldeydi. Bu yayınların en önemlilerinden birisi de bizler için “Yalıtım” dergisi olmuştur. Gerek her sayısında hazırladığı sektörel haberler, gerek sektörü biraraya getiren “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” faaliyetleriyle sektörümüzde önemli bir yere sahip olan Yalıtım dergisinin 100. sayısını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını bekliyorum.

Burak Kıyıcı / POLYFIN Geomembran Gn. Md.
“Azınlık Değerlere de Sahip Çıktı”

Yalıtım dergisini hep kendime yakın gördüm. Ama nedenini açıkçası hiç detaylı düşünmemiştim. 100. sayı için bir yazı yazmam istendiğinde bunu düşünmek için fırsatım oldu. Meğer o kadar çok ortak yanımız varmış ki! Örneğin Yalıtım dergisi 1996 yılında yayın hayatına başlamış. Benim de Türkiye’yi ECB Geomembran sistemi ile tanıştırmam aynı seneye denk geliyor! Yani beraber 16 seneyi geride bırakmışız. Ayrıca bu sektöre girdim gireli hiçbir zaman “İzolasyon” kelimesini kullanmadım. Hep “Yalıtım” kelimesini kullandım ve buna sahip çıkılmasını önerdim. 1996 yılında “İzolasyon” denildiğinde bile “Tecrit” jargonuna alışmış insanlar muhalefet ederken, “Yalıtım” adında bir dergi çıkarmak da kesinlikle övgüye değer ve yenilikçi bir yaklaşımdı. Ayrıca Yalıtım dergisi hiçbir derneğin,  oluşumun ya da lobinin medya tarafı olmadı. Dolayısıyla hep bağımsız ve tarafsız olmaya çalıştı. Bir konu üzerinde yorum yapmak istediğimde, bir bilgilendirme yapmak istediğimde ya da sektörle ilgili eleştiri yapmak istediğimde bana hep sayfalarını açtı. Yalıtım sektöründe “çoğunluk” malzeme satıcılarının baskısı altında kalmadı. “Azınlık” değerlere de sahip çıktı. Ben burada hem şahsım hem de firmam adına Yalıtım dergisine varolduğu için teşekkür ediyorum. Hep beraber Nice 100 sayılara!..

Burhan Karahan  / Onduline Avrasya CEO’su
“Özenli Yaklaşımı ile Farklılaşan bir Dergi”

Yalıtım dergisini yıllardır zevkle takip ediyoruz. Az ve öz içeriği, yalıtımın her türüne özenli teknik yaklaşımı ile farklılaşan bir dergi. Bu bakımdan sektör profesyonellerinin gerçek anlamda teknik içeriğinden de faydalanacağı, anlaşılabilir makalelerin yer aldığı bir yayın.  Bunun yanı sıra organize edilen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” de sektöre hareketlilik ve firmalara da yeni ürünler sunma konusunda şevk veriyor. Teknik içeriğin yanı sıra insani boyut da taşıyan röportajlar takdire değer. Son olarak, Yalıtım dergisinin sektördeki firmaların muhtelif aktivite, yeni ürün ve başarılarını mutlaka paylaşması gereken önemli bir platform olduğunu düşünüyor, düzenli yayın aralığı ve ilk günden bu yana çizgisini bozmayan yapısından ötürü tüm ekibi teker teker tebrik ediyoruz.

Bülent Çolak / Logo Yalıtımve Danışmanlık Genel Müdürü
“Yalıtım'ın Ayrı Bir Yeri Vardır"

1996’dan beri bildiğim, her zaman okumaktan zevk aldığım ve takip ettiğim Yalıtım dergisinin kendi kariyerimdeki çok önemli izlerini unutamam. 2003 yılında Yılın Profesyoneli seçilmem ve daha sonra çeşitli ödüller de aldığım o günler benim için çok önemlidir. Sektörümüzde çalıştığım her şirkette ve en son Logo Yalıtım’da da idealist yaklaşımlarından dolayı Yalıtım dergisinin bende ayrı bir yeri vardır. Yalıtım dergisinin YSBÖ kapsamında her sene düzenlediği toplantılarda yalıtım sektöründeki önemli isimlerle biraraya gelerek sektördeki gelişmeleri ve sorunları tartışmak, unutulmaz anılarım arasına girmiştir. Bu başarının artarak sürmesi dileklerimle başta İsmail Bey ve Sertaç Bey’i ve bugüne gelinmesinde emeği geçen tüm çalışanları kutluyorum. İyi ki varsınız...

Demirkan Barlas  / Filli Boya Gn. Md. Yrd.
“Sektöre bir Çalışma Aşkı Veriyor”

Yalıtım dergisinin Türkiye’nin bu şartlarında 100. sayıya ulaşmasını canı gönülden kutluyorum. Sizler bizlere sektörün tüm haberlerini, çalışanlarını ve üreticilerini her sayınızda tanıtıp anlattığınız gibi, aynı zamanda her yıl sektöre katkı sağlayan firmaları biraraya getirip, yöneticilerine ve firmalarına vermiş olduğunuz ödüllerin sektöre bir çalışma aşkı kazandırdığını da belirmek istiyorum. Ayrıca en son yapılan ödül töreninde İMSAD Başkanı Hüseyin Bilmaç’ın katılmasını da çok önemli buluyorum. Sizlere sağlık, mutluluk diliyorum. Başarılarınız devam etsin.

Ergün Sevim / Entegre Harç Satış & Pazarlama Direktörü
“Sektöre Işık Tutuyor”

Öncelikle, inşaat sektörünün yükselişte olduğu bugünlerde, sektörle birlikte büyüyen, ısı yalıtım pazarına ışık tutan Yalıtım dergisinin 100. sayısını kutluyorum. Global krizin etkileriyle ekonomileri sarsılan ve bir yandan da küresel ısınmanın olumsuzluklarını yaşayan dünya ülkeleri, tasarrufun yollarını aramakta ve bu noktada enerji verimliliği için yapılan yaptırımlar ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de de tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi yeşil enerjinin önemi artık anlaşılmaya başladı. Bu yüzden 2012 yılı ısı yalıtım sektörünün en hareketli yılı olmaktadır. Sektörün ilk dergisi olarak 1996 yılında yayımlanmaya başlanan Yalıtım, tüm bu gelişmeleri hatırı sayılır bir öngörüyle tespit etmiş ve sektöre ışık tutmuştur. Bu vesilesiyle, dergiye emeği geçen tüm çalışanları kutlar, başarılarının devamını dilerim.

Emrullah Eruslu  / Eryap  CEO’su
“Güçlü bir Sese Sahip”

B2B Medya yayınlarını düzenli olarak takip ediyorum. Yalıtım dergisi haber ve röportajlarıyla gelişmelerde güçlü bir sese sahip. Güvenilir ekibi ve samimiyetten ödün vermeyen yönetimi ile sektörün her dalındaki bilgileri güncel olarak sunan Yalıtım dergisinin, 16 yıllık geçmişine yaymış olduğu başarı hikâyelerine önümüzdeki yıllarda da yenilerini ekleyeceğine inanıyorum. Sektöre katkılarından dolayı B2B Medya’yı ve Yalıtım dergisini tebrik eder, yayın hayatında başarılar dilerim.

Dr. Erdener Ildız  / Ildız Yüklenim Yönetim Kurulu Başkanı
“Yalıtımcılar Birliği Kurulmalı”

B2B Medya grubuna bağlı Yalıtım dergisi, sektörde kurumsallaşmış yapısı ile güven kazanan ender dergilerdendir. Yalıtım sektörü üreticisi, pazarlamacısı, uygulamacısı ve yayıncısı ile bir bütündür. Bu yapı içinde yayıncılara büyük görev düşmektedir. Üreticinin sektöre sunduğu yeni ürünleri, onların uygulaması ile ilgili detayları sektörel dergiler geniş kitlelere duyurmaktadır. Sektörde bu misyonu üstlenen en önemli dergilerden birisi de Yalıtım dergisidir. Yalıtım dergisinin kurumsallaşmış yapısına ve sektörde üstlenmiş olduğu misyona güvenerek burada bir öneride bulunmak istiyorum. Yalıtım sektörü ülkemizde her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Yalıtımla ilgili yasalar çıkmakta, yalıtımsızlığın ülke ekonomisine verdiği zararları ortadan kaldırmaya yönelik faaliyetler her geçen gün artmaktadır. Bunların en somut göstergesi yalıtım sektöründe hızla kurulan İZODER, ÇATIDER, BİTÜDER, XPSDer, SUDER, PÜD gibi derneklerdir. Bu dernekler biraraya gelerek Yalıtıcımlar Birliği’ni kurmalıdırlar. Yalıtımcılar Birliği’nin kurulması konusunda ön çalışmaları Yalıtım dergisi yapabilir. İlk önce bu derneklerin başkanlarıyla böyle bir Birliğin kurulmasının getireceği yararlar konusunda görüş almak üzere bir röportaj yapabilir. Daha sonra dernek başkanlarını biraraya getirerek bu Birliğin amaçlarının saptanması konusunda bir koordinasyon görevi yapabilir.

Ertuğrul Şen / İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Murahhas Üye
“Olumsuzluklara Göğüs Gererek Bugünlere Geldi”

Yalıtım sektörümüzün simgelerinden biri olmuş, sektörümüzün gelişiminde çok önemli katkılar sağlamış, birçok olumsuzluklara bizlerle veya bizsiz olarak göğüs gererek bugünlere gelmiş Yalıtım dergisinin 100. sayısını mutlulukla kutluyorum. İZODER’in temel misyonunda bulunan yalıtım bilincinin ülkemizde doğru gelişmesinde medyanın ve özellikle yazılı medyanın önemi çok büyük. Sektörel yayıncılık burada bir adım daha öne çıkıyor, kendimize daha yakın ve sektörümüzün bir parçası olarak görüyoruz. Üslendiğimiz bu misyonumuzu yerine getirmede bizlere en fazla katkıyı sizler sağlıyorsunuz. Biz sektör temsilcilerinin de bundan sonra sizin nasıl daha fazla desteğinizi alabiliriz noktasında daha hassas ve konsantre olacağımızı ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörün gelişimine vereceğiniz katkı ve faydalara şimdiden teşekkür ediyor, bundan sonraki işbirliğimizin daha verimli ve yoğun olmasını temenni ediyor, nice sayılar diliyorum. Sektörümüzün önde gelen yayınlarından birisi olan, Yalıtım dergisinin 100. sayısını en içten dileklerimle kutlarım.

Faruk Bilal  / Himerpa Teknik Danışmanı
“Yalıtım, Aranılır bir Yayın Konumuna Geldi”

İsmail Ceyhan tarafından 16 yıl evvel kurulan bu zengin içerikli derginin Yayın Danışmanı Sadık Özkan ve Yayın Yönetmeni Sertaç Aytaç her ay zorlu bir hazırlığa koyularak okuyuculara bir önceki sayıdan daha zengin muhteviyatlı bir dergi ulaştırabilmenin mücadelesini veriyorlar. Yayın hayatına başladığı günden bu yana Yalıtım dergisinin kendi sektöründe her geçen yıl daha aranılır bir yayın konumuna gelmiş olmasının, özverili, azimli ve sabırlı bir çalışma ile ciddi, tarafsız ve sorumlu bir yayın anlayışının sonucu olduğuna inanmaktayım. 100. sayısını kutlayacak olan Yalıtım dergisi, sadece yalıtım sektöründe değil, aynı zamanda yalıtım sektörüyle temas halinde olan birçok sektörü de sayfaları arasına taşımayı başarmış bulunuyor. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri organizasyonu ile yeni başladıkları Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri ile şirketler arası bilgi paylaşımında üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmiş, bence sektörün klasikleri arasına girmiş ve iletişimde önemli bir araç olmuştur. Yalıtım gibi aslında çok önemli, ancak sınırlı bir konuda özel bir kesime hitap eden bir sektör yayını için çeşitli zorluklarla mücadele ederek, aralıksız 100 sayı yayımlamış bulunması nedeniyle Yalıtım dergisinin her türlü övgüye lâyık olduğu görüşündeyim. Yalıtım sektöründeki gelişme ve yeniliklerin duyurulmasının yanı sıra hazırladığı nitelikli yazılar ile yalıtımın tanıtılması anlamında öncü yayınlardan birisi olmuştur. Derginin, sektörel istatistiklerin, verilerin, bilgilerin gerek akademik çevrelere, gerek kamu kuruluşlarına ulaştırılmasında, gerekse de bir takım çalışmalarda kullanılmasında her an ulaşılabilecek bir kaynak durumunda olması bizlerin işini çok kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, yine B2B Grubu’nun etkin bir üyesi olan Yeşil Bina, Su&Çevre ve Çatı&Cephe dergileri de sektöre katkı koymaktadır. Yalıtım Dergisi’nin üstlendiği misyonu, gelecek dönemlerde de başarıyla sürdürmesini ve sektörümüze her daim katkıda bulunmasını temenni ederim. Umarım ve dilerim ki Yalıtım’ın 200. sayısında da buluşuruz.

Yrd. Doç. Dr. Filiz Şenkal Sezer / Uludağ Üniv. Müh.-Mimarlık Fakültesi
“Yalıtım, bir Rehber Niteliği Taşıyor”

Günümüz yapı teknolojisindeki gelişmeler ve buna bağlı olarak enerji tasarrufuna verilen önem her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de 1990’lı yılların başında kendini göstermeye başlayan enerji tasarrufu bilincinin, yapı sektöründe hizmet veren dergilerden biri olan Yalıtım dergisi ile önemli ölçüde desteklendiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Dünyadaki nüfus artışı, gelişen sanayileşme ve kentleşme enerji tüketimini hızla artıran etkenlerdir. Ülkemizde TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı, 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu, Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği ve Enerji Kimlik Belgesi konularında yapılan çalışmalar son yıllarda yalıtım konusunun daha çok gündemde olmasını sağlamaktadır.
Enerjisi tasarrufu ancak doğru ve uzman kişilerce uygulanmış bir yalıtım ile sağlanabilmektedir. Bu nedenle yalıtım malzemesi üreten ve uygulayan firmalara da büyük görevler düşmektedir. Bu firmalar halkın bilinçlendirilmesinde ve yalıtım sektörünün daha da gelişmesinde kilit noktayı oluşturmaktadırlar. Yalıtım dergisi mimarlara, mühendislere ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşlara önemli bir rehber niteliği taşımaktadır. Tüm bu katkılarına ilave olarak Yalıtım dergisi, her yıl geleneksel hale dönüşmüş olan “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile bu alanda başarıyı, motivasyonu ve kaliteyi artırıcı yönde sürekli bir destek sağlamaktadır. Sektördeki yenilikleri, değişimleri ve her tür uygulamayı takip edebildiğimiz, kalitesinden ödün vermeyen, doğru ve tarafsız görüşlerin sunulduğu Yalıtım dergisinin 100. sayısını kutluyor, yayın hayatında başarılar diliyorum.  

Gökhan Korkmaz  / Alfor Plastik Yön Kur. Bşk.
“İyi ki Varsınız”

Isı yalıtım sektörüne profesyonel olarak Yalıtım dergisi gibi ben de 1996 yılında başladım. Yalıtımın alfabesini öğrenirken birlikte geliştik, birlikte sektör olarak inandıklarımızı bu güzel yayınla savunduk ve anlattık. Yalıtım dergisi sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen ve yenilik arayışlarını sürdüren, bu konuda hizmet veren, bizlere sürekli kapılarını açık tutan bir sektör dergisi olmuştur. Yalıtım dergisi ve sektörünün birbirine paralel kronolojik gelişmesi söz konusudur. Sektörde çalıştığımız sürece güzel birşeyler yaparak ülkeme hizmet ettiğime inandım, aynı duyguları ve içtenliği Yalıtım dergisiyle birçok kez paylaştım. Yapılması gerekenler bitti mi? Asla bitmedi ve daha büyük adımlarla ilerleme kaydetmek zorundayız. Bu zor süreçte bugüne kadar biz sektör mensuplarını tüm güçleriyle destekleyen Yalıtım dergisi ve onun güzel mensuplarından sevgili Sadık Özkan’a, İsmail Ceyhan’a, Sertaç Aytaç’a ve diğer çalışanlarına hep ihtiyacımız var. İyi ki varsınız. Nice güzel 100, 200. sayılara...

Prof. Dr. Gül Koçlar Oral / İTÜ Mimarlık Fakültesi - Yapı Fiziği Derneği Yön. Kur. Bşk.
“100. Sayıya Ulaşması Önemli bir Başarı”

Küreselleşen dünyada her geçen gün daha da önem taşıyan çevre ve enerji sorunları karşısında, sürdürülebilir enerji anlayışı çağdaş bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Enerji, ülke kalkınmasında en önemli girdi olduğundan sürdürülebilir enerji, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli öğelerinden biridir. Günümüzde teknolojinin gelişimine paralel olarak binalarda enerji gereksiniminin artması, tükenebilir enerji kaynaklarının azalması ve buna bağlı olarak gelişen çevresel sorunlar, binalarda enerji denetiminin sağlanmasını ve dolayısıyla yalıtım gereksiniminin doğru bilimsel yöntemlerle belirlenerek kullanımını gerekli kılmaktadır. Bu bağlamda ülkemizin gündeminde yer alan ve önemli bir konu olan yalıtım konusunda kamuoyunu ve sektörü bilgilendirme ve bilinçlendirmeyi amaçlayan Yalıtım dergisinin 100. sayıya ulaşması önemli bir başarıdır. Ülkemizde yaşam standartlarının artmasına bağlı olarak yalıtıma ilişkin standartların da geliştirilmesine katkı sağlayan Yalıtım dergisi, iletişim faaliyetleri ve düzenlediği etkinliklerle, yalıtım sektörünün gelişimine olumlu katkılar sağlamış, yayınları ile yalıtım sektöründeki kuruluşlar arasında iletişimi güçlendiren, bilgilendiren, yeni gelişmlerden haberdar eden güçlü bir aracı olma niteliğine ulaşmıştır. Söz konusu aracılık, Yalıtım dergisinin, yalıtım sektörünü büyütme ile yalıtımda yeni adımların atılmasına, bunların yanı sıra ısı, su, ses ve yangın yalıtımı ile enerji verimli, güvenli, sağlıklı ve konforlu yapıları hedefleyerek her geçen gün yeni çalışmaların gelişmesinde önemli bir paydaş olmasını sağlamıştır. Bu bakış açısı, Yalıtım dergisine, kamu otoritesinin enerji denetimini daha iyi yapmasını sağlaması ve bilimsel çalışmaları ve etkinlikleri destekleyen bir yapının oluşturulmasına öncülük etme misyonunu da yüklemektedir. Ülkemizde enerji ve yalıtım sorunlarının çözülmesi hiç kuşkusuz aynı hedefe yönelik çalışan bilimsel kuruluşlar, sektör ve iletişim organlarının işbirliği ile olanaklı olabilecektir. Bu işbirliğinin güçlenmesi için farklı kesimlerde yer alan kişi ve kuruluşları biraraya getiren, bilginin paylaşımı ile yalıtımda yeni adımlara ulaşmada ve yeni çalışmalara ışık tutmada saygın bir sunum ve tartışma ortamı yaratan Yalıtım dergisine emek ve destek veren herkesi kutlar, şükran ve saygılarımı sunarım.

Gürbüz Gürol / KarKim Yapı Kimyasalları Genel Müdürü
“Sektöre Sinerji Katıyor”

Yalıtım dergisi olarak üstlenmiş olduğunuz misyon ile okurlarınızla sektör firmaları arasında köprü kurmanın yanında sektörün gelişimine katkılarınızdan dolayı öncelikle teşekkürlerimizi sunarız. Sektöre yön tutan röportajlarınızla, en önemlisi her yıl keyifle oylama sonuçlarını beklediğimiz “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” organizasyonunuzla tartışmasız olarak yeriniz her zaman özel. Ayrıca sektöre sinerji katmanız da çok önemli. Kaliteniz, deneyimli kadronuz ve inşaat sektöründe yalıtım bilincinin yerleşmesine dinamik bir şekilde destek olmanızla, ürünlerimizi hedef kitlemize tanıtmakta bize doğru kanalı açan Yalıtım dergisinin 100. özel sayısını kutlar, sektördeki öncülüğünün uzun ömürlü olmasını arzu ederim. Tarafsız yayıncılığınızla, yalıtım bilincinin sektöre ve okurlara yansıtılmasındaki katkılarınızın devamını diliyoruz.

Hakan Ersöz  / Nur Yapı Genel Müdürü
“100 Yıla Ulaşmasını Temenni Ediyoruz”

Yalıtım dergisi bu ay 100. sayısını çıkarttı. 1996’dan bu yana yayın hayatına devam eden bu sektörel dergi, ülkemizdeki yapı sektörüyle ilgili yeni gelişmeleri, yeni ürünleri, kamu ve özel sektördeki atılımları, fuarları, kısacası her türlü gelişmeyi biz okurlarına tarafsız, doğru ve objektif olarak aktardı. 1996’dan bu yana 16 yıllık sürece baktığımızda gerek dünya ekonomisinde, gerekse Türkiye ekonomisinde inanılmaz değişiklikler oldu. Son yıllarda dünya ekonomisi özellikle AB ülkeleri ekonomik krizlerle boğuşurken, ülkemiz istikrarlı bir şekilde ekonomik büyümesini sürdürdü. Bu istikralı büyüme tüm sektörler gibi inşaat sektörünün geneline, özellikle de yalıtım sektörünün büyümesine katkı sağladı. Yalıtım dergisi, inşaat ve yalıtım sektöründeki bu gelişmeleri yakından takip etti, okurlarıyla paylaştı. Göstermiş oldukları çaba ve istikrarlı çalışmalarından dolayı başta sahibi ve yayın kurulundaki tüm çalışanları kutlarız. Ülkemiz ve sektörümüze yapmış olduğunuz her türlü katkı için sonsuz teşekkür eder, 100. sayınızdan 100. yılınıza ulaşmanızı temenni ederiz.

Hüseyin Bilmaç  / İMSAD Başkanı ve Koramic Yapı Kimyasalları CEO’su
“Yalıtım Dergisi, İlkeli ve Güvenilir”

Türkiye’de inşaat sanayisinin ve ilgili sektörlerin gelişmesini sağlamak amacıyla ve sağlıklı bilgi paylaşımı ile ortaya koyduğunuz  “İlkeli, güvenilir, modern yayıncılık” anlayışıyla ulaştığınız bu başarı için sizleri tebrik ediyorum. Globalleşen dünyada, işletmelerimizin sektörleri itibariyle gelişmeleri takip etmeleri, hayatta kalabilmeleri adına büyük önem taşımaktadır. Yalıtım dergisinin pek çok yalıtım kongresinde, yapı fuarlarında ve üniversitelerde düzenlediği paneller ve seminerler ve geliştirdiği “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” organizasyonları ile sektörümüz adına, ülke çapında büyük bir başarıya imza attığına inanıyorum. Ülkemizde spesifik olarak bir sektörü konu alan ve sadece sektör mensuplarına hitap eden yayınların sayısının az olduğu ve yeterli ilgiyi görmekte zorlandıkları gerçeğini de göz önünde bulundurarak,  tüm zorluklarla mücadele ederek 100. sayısını yayınlayan, ilk günden bugüne çizgisini ve standartlarını hiç bozmadan, zengin içeriği, detaylı haber ve röportajlarıyla Yalıtım dergisinin, sektörümüze renk kattığına inanıyor ve Yalıtım Ailesi’ne nice sayılar ve başarılı bir yayın hayatı diliyorum.

İhsan Önder  / Anabilim Eğitim Kurumları Kurumsal İletişim Müdürü
“Sektörünün En Saygın Yayın Organı”

Bir reklamveren olarak, eğitim dünyasının reflekslerinin aksine hedef kitlemize ulaşmakta alternatif mecraları ve sektörleri sıklıkla kullanıyoruz. Yalıtım’ı, kendi sektörünün en saygın yayın organı olduğunu düşündüğümüz için tercih ettik. Hedef kitlemizle birebir örtüşen seçkin okur profili, markamızın bilinirliğine tahminlerimizin ötesinde katkıda bulundu. Yalıtım dergisinin 100. yaşını içtenlikle kutlarız.

Kenan Aracı  / Çuhadaroğlu Genel Müdürü
“Yalıtım, Değişime Ayak Uydurmamızı Sağlıyor”

Yayın hayatınıza başladığınız 1996 yılından beri sektörde gündemi takip eden, yenilikçi, takipçi anlayışınızla sürdürdüğünüz ilkeli yayınlardan faydalanmaktayız. Malum sadece bilişim sektörü değil, bizim içinde olduğumuz sektörde de çok hızlı bir değişim yaşanmaktadır ve sizin yayınlarınız, yayınlarınızda gündeme ışık tutan makaleleriniz, bizlerin bu hızlı değişim sürecine ayak uydurmamızı sağlamaktadır. Bu vesileyle derginizin başarılı bir yayın politikası sürdürerek tüm sektör temsilcilerini kucaklamaya imkan sağlayan, bugünlere gelmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarınızın tümünü tebrik eder, bu meraklı ve paylaşımcı vizyonunuzun bundan sonraki yayın hayatınızda da devamını dileriz.

Koray Sarı  / Das Kauçuk Ortağı ve Satış Md.
“Her sayıda gücünü ve etki alanını artırdı”

Lider olmak için belirli kriterler gerekir: Öngörü sahibi olmak, yaratıcı olmak, cesaret sahibi olmak. 1996 yılında yayın hayatına başlayan Yatılım dergisi, lider olma özelliklerini içinde barındıran nadir yayın organlarından birisidir. Sektör daha emekleme aşamasındayken yayın hayatına başlayan dergi, her sayısında gücünü ve etki alanını biraz daha artırdı. Kısa sürede sektörün referans kaynakları arasında yer almayı başardı. Dergide yer alan konular, söyleşiler ve yeni teknolojik gelişmeler hakkında verdiği bilgi ile sektörün kanaat önderlerinin elinden düşüremediği bir yayın haline geldi. Dergicilik için, hele ki sektörel bir dergi için 100. sayıya ulaşılması zor ve meşakkatli bir başarıdır. Bu başarıda derginin yıllardır izlediği tarafsız duruşu, doğru, dürüst yayın politikası ve çizgisi, sürekli kendini dinamik tutması, sektöre bilgi verirken yön de vermesi önemli bir etkendir. Bu sektör içinde olan birçok duayen gibi Yalıtım dergisi benim de çalışma masamın en ön sıralarında yer alan yayınlar arasındadır.  Çıkan her sayıyı dikkatlice baştan sona okumak yılların getirdiği bir alışkanlık haline geldi. Sektörüm ve kendim adına derginin yayınlanmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarken nice 100. sayılara diyorum.

Korhan Işıkel  / Protem Metal Genel Müdürü
“Önemli bir Misyon Üstlendi”

Yalıtım dergisi Mayıs 1996 tarihinde yayımlanmaya başladığında sektörümüz henüz yeterli bir ivme kazanamamıştı. Yalıtım dergisi ısı, su, ses ve yangın yalıtım sektörünün bilinçlenmesinin öncülerinden olarak önemli bir misyon üstlendi. Bu kapsamda Yalıtım bilincinin ve teknik detayların profesyoneller nezdinde yaygınlaşmasına katkıları ile sektörün bugünlere erişmesinde rol oynadı. Yalıtım dergisinin sektörün gelişmesindeki en önemli katkısı, 2004 yılında başladığı ve gelenekselleşen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” organizasyonu ile bir önceki yıl yapılan yatırımı, bir önceki yıl pazara sunulan ürünleri ve bir önceki yıl yaptığı çalışmaları ile öne çıkan yöneticiyi ödüllendirmesi ve bunu Seçici Kurul ve okurlarının katılımı ile belirlemesi olmuştur. PROTEM olarak, 2004 yılında Gürültü Bariyerleri ile Yılın Ses Yalıtımı Ürünü ödülünü almış olmamız bizim için her zaman kıvanç vesilesi olmuştur. Yalıtım sektörünün envanterini ortaya çıkarmak için “Yalıtım Sektörü Katoloğu”nu yayımlaması ve sektörümüzdeki gelişmelerin derginin dağıtımında hedef kitlelere ulaştırılabilmesi Yalıtım dergisinin farklılığını ortaya koymuştur. Yalıtım dergisinin tüm çalışanlarını kutluyor, nice yüzüncü sayılara ulaşmasını ve başarılarının devamını diliyorum.

Kubilay Büyüklü  / Saint-Gobain Rigips Alçı Teknik Pazarlama Müdürü
“Kitleleri, Bilimsel Verilerin Işığında Bilgilendiriyor”

Uygarlık bilincinin tanımlandığı platformlarda şüphesiz yalıtım en önemli göstergelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyamızın geçirdiği evreler içerisinde hiç kuşkusuz başdöndürücü bir hız kazanan son dönem bilgi yolculuğumuz, endüstri devrimi ile birlikte ayağa kalkmıştır. Çevre bilincimiz ile birlikte gelecek kuşaklara bırakılacak yalıtım biliminin aktarım ve deneyimleri, doğru hesaplamaların neticesinde doğru malzemeler ve doğru uygulamalar ile beslenerek gelişmektedir. İç ortam konfor kalitesi ve çevresel etkilerin bilinci ile bu yönde topluma karşı bir sorumluluk sahibi olmak ve toplumu bilinçlendirmek önemli bir görevin altına imza atmaktır. Yalıtım dergisi yayın hayatına başladığı 1996 yılından itibaren bu görev bilinci ile hareket ederek, kitleleri bilimsel verilerin ışığında bilgilendirmektedir. Yangın güvenliği, akustik düzenleme, ısı ve ses yalıtımı bu bilimin bel kemiğini oluşturan ana, temel öğelerdir. Yalıtım dergisi ülkemizde bu sürecin bir nevi gelişimini de gözlemleyerek katkı sağlamış önemli yapıtaşlarından birini oluşturmaktadır. Geçen süreç içerisinde önemli bilgilendirmeler ve sektör profesyonellerinin bilgi paylaşımının ortak platformunu oluşturan Yalıtım dergisinin, önümüzdeki süreçte de aynı bayrağı taşıyarak bizler için önemini koruyacağına inanmaktayım. Sektör içerisinde değerli bir yeri olan Yalıtım dergisinin bugüne kadar yapmış olduğu katkılardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür eder, geleceğe dair başarılarının devamını dilerim.

Levent Akgerman  / AKG Grubu Yön. Kur. Üyesi ve AKG Gazbeton Görevli Üyesi
“Beğeniyle Takip Ediyoruz”

AKG Gazbeton Ailesi olarak başarılarınızın devamını diliyoruz. İzmir merkezli bir grubun, yapı malzemeleri sektöründeki amiral gemisi olan firmamızla ilgili bugüne kadar göstermiş olduğunuz destek, yayınlarınızda firmamızla ilgili haberlere verdiğiniz yer ve önem için teşekkür ederiz. B2B Medya’nın sektörel yayınlar arasında yayıncılık anlayışı ile, görsel ve algısal içerik ile her zaman beğenerek takip ettiğimiz yayınlarıyla uzun yıllar yayın hayatına devam etmesini dileriz. Bizler gibi sektörün önde gelen firmalarının, siz değerli yayın organları ile ilişkilerinin artarak gelişeceğine inanıyoruz. Sektörün gelişiminde, sanayici ve medya arasındaki kuvvetli bağın, B2B Medya gibi kuruluşlarla ileriye taşınacağını biliyor ve görüyoruz. B2B Medya bünyesindeki en önemli yayınlardan biri olan Yalıtım dergisinin sadece ulusal platformlarda değil, uluslararası platformlarda da sektörü temsil ederek katma değer sağlamaya devam etmesi sizler adına en büyük temennimiz. Türk yapı sektörünün, yalıtım konusunda son yıllarda içinde bulunduğu değişim süreci, yayınlarda yeni açılımlar elde edilmesinde önemli bir bilgi kaynağı olarak önemini artırıyor. Yalıtım dergisi olarak değinilen konular, incelenen projeler, açılan dosyalar bizler gibi sektördeki diğer firmalara da ışık tutuyor. Yayınlarınızın, STK’larla olan işbirliğinin artırılmasının ise yeni yayın dönemleri için beklentilerimiz arasında olduğunu, sizlerden gelecek önerilerle, sektörün güçlü STK’larından biri olan Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’nin de projelerinize davet edilmesini beklediğimizi bilmenizi isteriz. Katma değeri yüksek ve gelişen mecralarıyla, yayın hayatınıza devam etmenizi dileriz.

Levent Pelesen  / MARDAV Genel Müdürü ve Yön. Kur. Üyesi
“100. Sayıya Ulaşmak, Sürdürülebilir bir Başarının Sonucu”

“Yalıtım”, B2B Medya’nın iş dünyası yayıncılığındaki ve sektörümüzde en önemli dergisi. 16 yıl önce başladıkları yayın hayatında 100. sayıya ulaşmak başarının, sürdürülebilir başarının sonucu olarak geldi. Yalıtım dergisi yayın hayatına başladıktan sonra, önce farklı periyodlarda, şu anda da aylık olarak yayınlanarak yalıtım sektöründeki gelişmeleri duyurma görevini başarıyla yerine getirmektedir. Yayın hayatına başladıkları 1996 yılı benim için de önemli bir yıldır. DOW Chemical’ın uluslararası bilgi ve tecrübelerini 1980’li yılların sonunda Türkiye pazarı ile tanıştırdık ve “Yalıtımda Kalite” anlayışını Türkiye’ye tanıştırdık. İnsan yaşamına değer katmak misyonu ve inşaat sektörünün 1 numaralı çözüm ortağı olma vizyonu ile yolumuza devam etmek istediğimiz için 1996 yılında MARDAV’ı kurduk. Aynı yıl yayın hayatına başlayan Yalıtım dergisi ile birçok ortak projede yer aldık. Bu profesyonelce işbirliği, sektöre inanmak ve gönül vererek çalışmak ile daha da gelişti. Yalıtım dergisinin “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” projesinde birçok farklı yılda birçok defa ürün ve yatırımlarımızla ödüle aday gösterildik ve bazılarında ödülü biz aldık. Bu ödüller bizi ve diğer tüm sektör oyuncularını hep daha iyisini yapmak yönünde kamçılamaktadır, teşvik etmektedir. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin 2. yılında “Yılın Profesyoneli” kategorisinde aday olmak ve sonrasında bu ödülü almak bana büyük bir gurur verdi, inandığım için gönülden çalıştığım sektörde Seçici Kurul ve okuyucuların beni bu ödüle layık görmesinden onur duydum. Yıllar önce almış olduğum bu ödül bana sorumluluklarımı hatırlatıyor, bugün hala yalıtım sektörü için şevkle çalışma isteği veriyor. Bu sayınızla dalya diyorsunuz, başta sevgili İsmail Ceyhan kardeşim, dostlarımız Sadık Özkan ve Sertaç Aytaç olmak üzere başarılarından dolayı tüm B2B Medya çalışanlarını kutluyorum.

Levent Ünüvar   / Ünar Yapı Genel Müdürü
“Yalıtım Hep ‘Tam Bağımsız’ Kaldı”

1993 senesinde yalıtım sektörüne adım attım. Aslında o günlerde yalıtım henüz bir “sektör” değildi bile... Isı yalıtımı deyince ya dış duvarları gazbeton ile örmek ya da çok katlı bir binanın sadece çatı arasına camyünü sermek akla gelirdi. Su yalıtımı deyince temellere astara benzer bir sıvı sürülürdü. Ses yalıtımı yapılmak istenilen nadir durumlarda ise strafor kullanmak suretiyle havanda su dövülürdü. “Mantolama”, “Bohçalama” gibi tabirler henüz icat edilmemişti. Yanlış işlerin düzeltilmesi ve bilinçlendirme çalışmaları öncelikle inşaat sektörü içinde sağlanmalıydı. Yalıtım konusunda mimarların da, mühendislerin de, inşaat firmalarının da bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekiyordu. O dönemde yalıtım işinde yer alan firmalar yoğun şekilde tanıtım ve eğitim faaliyetleri yürütse de inşaat sektörü içinde daha geniş kitlelere ulaşabilmek için yazılı medya çok önemli bir işleve sahipti. Önceleri inşaat sektörüne genel olarak hitap eden sektörel dergiler bu vazifeyi üstlenirken, 1996 yılında Yalıtım dergisi doğdu. Benim kişisel fikrim bu tür mecraların tam bağımsız olması yönündedir. Yani ne bir holdingin ne bir derneğin ne de bir firmanın yayın organı... Yalıtım dergisi işte bu “tam bağımsız” olma sıfatını çok iyi korudu. Yıllar içerisinde birçok ekonomik kriz ve sektör içi çekişmeler ile yüzleşilmek durumunda kalındı. Gün oldu kağıdın kalitesi düştü, gün oldu gecikmeli çıktı, ama bağımsız kaldı! Belki zaman zaman hatalar da yapıldı ama bunların art niyetli olmadığı gözüktü. Özetle, Yalıtım dergisi çok önemli bir misyonu çeşitli zorluklara rağmen hakkıyla yerine getirdi. Bir de baktık ki 100. sayıya sıra gelmiş.
Marifet iltifata tabiidir! Herhangi bir şeyi üst üste 100 defa başarıyla tekrar edebilmek önemli bir marifettir! Bu dergide emeği olanlar başta olmak üzere sektörün her üyesi Yalıtım ile gurur duymalıdır.

C. Levent Ürkmez  / BTM Yönetim Kurulu Başkanı
“300. Sayısını Okumayı Umuyorum”

BTM bundan tam 36 yıl önce yalıtım sektörüne hizmet etmeye başladı. O zamanlar yalıtım bilinci yok denecek kadar azdı. Yıllar içinde hem sektör gelişti, hem de yalıtım bilinci arttı. Yalıtım dergisi olarak 1996 yılından bu yana sektörümüze verdiğiniz destek, yayımladığınız faydalı içerik ve toplum bilincine yapmış olduğunuz katkılardan dolayı tüm ekibinizi tebrik ederim.  Yalıtım artık bir lüks değil, bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor. Bu zorunluluğu en doğru kanallarla, en doğru mecralara taşımak siz yayıncıların görevi. Bu amaçla düzenlemeye devam ettiğiniz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ni sektörün oyuncularının kendilerini daha doğru anlatabildikleri bir platform olarak görüyor ve bu organizasyondaki başarılarınızın devamını diliyorum. Tıpkı BTM’nin yıllardır sektöre hizmet ettiği gibi, Yalıtım dergisinin de bu hizmete devam etmesini, 100. değil 200. hatta 300. sayılarını okumayı umuyorum.

Murat Akın Arıkan / Diren Enerji & Yalıtım Gn. Md.
“Sektör Emekleme Dönemindeyken Sektörü Sahiplendi”

Yalıtım sektörünün Türkiye’de gelişmesi ve güçlenmesi, milli menfaatlerimiz açısından son derece pozitif bir olgudur. Yalıtım sektörünün gelişmesi ile havaya savrulan milli kaynaklar yatırıma yönlendirilebilir, cari açık azaltılabilir ve ek istihdam yaratılabilir. Böylesine önemli bir sektörde daha emekleme döneminde sektörü sahiplenen bir dergi vardı. Bu dergi Yalıtım dergisiydi. Dergiciliğin, özellikle sektörel yayıncılığın ne kadar zor ve meşakkatli bir uğraş olduğunu biliyorum. Hele ülkemizde okuma özürlü insanlarımızın sayısı maalesef hala bu kadar yüksek oranlardayken, reklam faaliyetlerine hala gereksiz gider gözü ile bakma anlayışı bu kadar yaygınken, böyle marjinal (özellikle 1990’lı yılların ortalarında) bir konuda inisiyatif alarak, inanarak ve önemli fedakarlıkları göze alarak bir mücadeleye girişmek ciddi cesaret ister. Bir konuya girmekten çok daha zoru ise bunu sürdürülebilir kılmaktır. Yalıtım dergisi haberleriyle, teknik yazılarıyla, yarışma ve ödülleriyle her türlü etkinlikte aktif katılımı ile sektöre önemli bir destek sağlamış, sektörün sesi ve medyadaki yüzü olmuştur. Bugün bu derginin 100. sayısına ulaşmış olması büyük bir gururdur. Yalıtım dergisi kurucuları, ortakları, çalışanları, reklamları veya yazıları ile dergiye katkı koyan paydaşları ve dergiyi karıştıran, oradan bilgi ve referans alan tüm okurları bu gururu doyasıya yaşamalıdırlar. Daha nice yüzlerce sayıda belki farklı teknolojiler ve metodolojilerle Yalıtım dergisinin sektörümüze güç katmaya devam etmesini diliyorum.

Dr. O. Muzaffer Tamer / İFT Rosenheim
“Yalıtım’ı Altın Madalyayla Ödüllendirmek Gerekir”

Türkiye’de halâ enerji tasarrufundan bahseden ve bunun önemini idrak eden kişi sayısı AB göze alınırsa yok denecek kadar azdır. Bunu kanıtlamaya gerek yok, ama bir bizde kullanılan yalıtım malzemelerinin kişi başına düşen miktarına ve kaplamalı cam kullanan pencere adedine bakın, bir de AB’dekilere bakın, ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. Türkiye’de tüketilen enerjinin yüzde 40’ı binalarda kullanılır, binada kullanılan toplam enerjinin yüzde 75’i ısıtma için kullanılır. Tek başına duran tek katlı bir binada tedbir alınmazsa enerjinin yüzde 28’i pencereden, yüzde 18 de dış duvardan kaçar. Duvar artı pencere düşünülürse bu rakam yüzde 46 olur. Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin yüzde 30’u ısıtma için kullanılıyor. İşte bu yüzde 30’un yüzde 46’sı, yani neredeyse yarısı tedbir alınmazsa pencere artı dış duvardan kaçıyor, işte işin vahameti burada yatıyor. Demek Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin yüzde 15’i ile havayı ısıtıyoruz. Şu anda bile kıymetini bilmediğimiz bu kayıpları kullanıcıya ve üreticiye 1996 senesinden beri anlatmaya çalışan ekibinizi altın madalyayla ödüllendirmek gerekir. Daha nice 100. sayılara ulaşmanızı en içten hislerimle diliyorum.

Prof. Dr. Nil Türkeri / İstanbul Teknik Üniversitesi
“Yalıtım, Paydaşlarının Güvenini Kazanmış bir Dergi”

1996 yılında yayın hayatına başlayan Yalıtım dergisi, öğrencilerimle paylaştığım ilk sektörel dergidir. Isı, su, ses ve yangın sektöründeki firmaları, ürünleri ve güncel haberleri paylaşan dergi, sektörde bu konulardaki ihtiyacı önceden görebilmiştir, vizyon sahibi olduğunu göstermiştir. Geçen zamanın zorlu şartlarına rağmen kalite, öncülük ve girişimcilik temel değerlerinden ödün vermeden sektördeki dinamik değişimi ve gelişimi önyargısız yansıtmaya devam etmiş, paydaşlarının güvenini kazanarak birleştirici, iletişimi kuvvetli ve ulaşılabilir olmuştur... Sürdürülebilir olduğunu kanıtlamıştır. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri organizasyonu ve Yalıtım Sektörü Kataloğu ile fark yaratmıştır. Liderlik özelliğini ortaya koymuştur. Bu başarı öyküsünün bugünkü en önemli göstergesi, öğrencilerimin Yalıtım dergisini kendi istekleri doğrultusunda temin etmeleri ve dergiden etkin bir biçimde faydalanmalarıdır. Aradan geçen 16 yılda bu değişimi gözleyen bir eğitimci olarak Yalıtım dergisi ekibini tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Ş. Orçun Yıldırım  / Thermaflex Satış ve Paz. Md.
“Bize Her Zaman Işık Tutuyor”

Dünyada giderek artan enerji verimliliği ve çevreye olan duyarlılık ülkemize de yansıyor. Bu durum sağlıklı, konforlu ve enerji verimli bina üretiminin önemini gün geçtikçe artırıyor. Bize düşen en büyük görev, ülke ekonomisi için sektörün önemini, yalıtımla elde edilecek tasarrufu, sağlık, konfor ve güvenliği iyi bir şekilde anlatmak ve çözüm sunmak oluyor.
Bu noktada Yalıtım dergisi, 1996 yılından bu yana yalıtım sektörünün ülkemizdeki gelişimine katkı sağlamıştır. Yapı sektöründe görev yapan profesyonellerin sektörü ve sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilmelerini sağlamış, aynı zamanda yalıtım sektörünün, ülkemizdeki gelişiminde pay sahibi olmuştur. Sektörde son yıllarda kaydedilen hızlı ve önemli gelişmeler, pazardaki büyüme, sektöre yeni giriş yapan firmalar ve ürünleri hakkında Thermaflex Türkiye olarak bize her zaman ışık tutmuş ve yol göstermiştir. Sadece bu katkılarla kalmayıp, sektöre örnek teşkil edecek bir etkinlik olan “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile sektörde gelişme ve ilerlemeyi destekleyen, teşvik eden bir öncü olmuştur. Thermaflex Türkiye olarak yayın hayatınız boyunca başarılarınızın devamını dileriz.

Orhan Kahveci / Teknopanel Genel Müdürü
“Özverili, Dikkatli ve Araştırmacı bir Yayın”

Türkiye’de daha yalıtım bilinci gelişmemişken 1996 yılında yayına başlayan Yalıtım dergisi sayesinde sektörde bilinç artmıştır. Yayın hayatında özverili, dikkatli ve araştırmacı bir anlayış izlemiştir. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ve Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri sayesinde şirketler arasında rekabet ve bilgi paylaşımı gerçekleşmiştir. Tüm dünyada hissedilen enerji sıkıntısından dolayı önemi gittikçe artan yalıtım konusunu okuyuculara sabırla, doğru bir şekilde yansıtarak, piyasada bilinçli tüketiciler oluşmasına yardımcı olmuştur. 2006 yılında kurulan Teknopanel ailesine en başından beri göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür ederiz. B2B Medya Grubu’nu çalışmalarında desteklediğimizi ve daha nice sayılarla bu sektörde aramızda sizi görmek istediğimizi belirtmek isteriz.

Orhan Turan  / ODE Yalıtım Yön. Kur. Başkanı
“Her Ay Merakla Beklediğimiz bir Dergi”

Dergilerin gücüne yürekten inanan ve sadık bir dergi okuru olarak Yalıtım’ın 100. sayısına ulaşmasından dolayı çok mutluyum. Sektörümüzde önemli bir boşluğu dolduran Yalıtım’a daha nice 100. sayılar diliyorum. Dergiler insanların ufkunu açar, konuları daha derin inceler, böylece diğer mecraların görmediği ayrıntıları okuyucularla paylaşır. İşte bu yüzden dergiler bilgilendiricidir; bu özellikler fotoğraflarla birleşince çok daha etkili olur. Hele özel alanları konu edinen dergiler,  meraklıları tarafından dört gözle beklenir. Yalıtım da her ay merakla beklediğimiz sektörümüzün en önemli mecralarından bir tanesi. Yayın hayatına başladığı 1996 yılından bu yana 16 yıl geçmiş. Yalıtım sektörünün gelecekte önemli olacağını görerek yayınlanmaya başlayan Yalıtım, bu öngörüsünde haklı çıktı. Sürdürülebilirliğin her alanda önem kazandığı günümüz dünyasında, yalıtımın anlam ve önemi her geçen gün artıyor. Sektör temsilcileri olarak kamuoyunu bizler bilgilendirirken, Yalıtım da bizlerin sesi oldu yıllardır. Yayın hayatının belki sancılı geçen ilk yıllarının ardından, sektörümüzün kimlik kazanmasında aracı olduğunu da teslim etmek gerekir. Bütün bunların sonucunda, Yalıtım tıpkı bir STK gibi kamuoyunda sektör hakkında farkındalık da yarattı; nihai tüketicilerin de sektör hakkında bilgilenmesini sağladı. Yani kısaca “yalıtım” kelimesinin daha fazla telaffuz edilmesine katkı sağladı Yalıtım. ODE olarak “Aşkımız Yalıtım” diyerek çıktığımız bu yolda bizimle beraber yürüyen Yalıtım’a her zaman destek vermekten büyük mutluluk duyduk. Dergi okur sayısının az olduğu ülkemizde bir dergi için 100. sayıya ulaşmak büyük başarı; bu yüzden Yalıtım’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Daha nice keyifli sayıları da beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Özcan Özman  / Emülzer Genel Müdürü
“Yalıtımın Sektör Haline Gelmesinde Önemli Katkıları Oldu”

Türkiye’de faaliyete geçen ilk yalıtım şirketi olarak 1935’ten bu yana hem sektörün gelişimine önemli katkılar sunduk hem de bu uzun tarihe tanıklık ettik. Türkiye’de yapı sektörüne çağdaş yalıtım uygulamalarının girmesi ve yerleşmesi hayli zaman ve emek gerektirdi. Yalıtım dergisi, yayına başladığı 1996’dan beri hem yalıtım alanında en yeni malzemelerin tanınması, hem teknolojideki en son gelişmelerin Türkiye’ye aktarılması, hem de yalıtım firmaları arasındaki iletişimin gelişmesine çok büyük katkılar sağladı. Kısaca yalıtım alanının başlı başına bir “sektör” olarak ortaya çıkmasında önemli bir rol oynadı. Biz de gerek sektörle ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin dile getirildiği bir tartışma platformu olarak, gerekse yeni ürünlerimizin ve uygulamalarımızın sektöre duyurulduğu bir haberleşme alanı olarak Yalıtım dergisini her zaman yanımızda bulduk, desteğini hissettik. Sektöre ve Emülzer’e sağladığı katkılar için 100’üncü sayısında Yalıtım dergisinin yayıncılarını, editörlerini, muhabirlerini ve emeği geçen herkesi kutluyor, yalıtım sektörüne katkılarının artarak sürmesini diliyorum.

Özgür Küçükhüseyin  / Testo Satış Koordinatörü
“Etik Değerlere Bağlı ve Tarafsız”

Herhangi bir işi yapmak için enerji harcıyoruz. Bu enerjiyi korumak, amacımıza uygun olarak olabildiğince uzun değerlendirmek ise yalıtım ile mümkün. İklimlendirme ve ısıl işlem sektörlerinde ise yalıtım pek çok defa ısı enerjisi kaybının, amaca uygun olarak korunması, hedeflenen hacim içerisinde mümkün olduğunca uzun süre tutulması, hapsedilmesi ile tesis edilmeye çalışılmaktadır. Enerjinin değerinin giderek arttığı günümüzde, elimizdeki enerjiyi koruyabilmek yalıtım teknolojilerinin mükemmeli hedefleyerek, iyileştirilmesi ile mümkündür. Bu bağlamda, ulusal ve uluslararası teknolojik gelişimlerin sektör ve kullanıcılar tarafından bilgilendirilmesi, daha az enerji bağımlılığı yaratacak, yeni teknolojilerin özendirilmesi, doğru bilgi akışının tesis edilmesi ve hepsinin ötesinde uygulama ve ölçüm konularında doğru bilgilerin aktarılması gibi çok önemli bir görev, iletişim, özellikle de yazılı medyanın sorumluluğundadır. Bu sorumluluğun bilincinde, etik değerlere bağlı, kolay anlaşılır ve tarafsız duruşu ile derginiz çok önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Sektöre olan katkılarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunar, başarılarınızın devamını dilerim.

Savaş Güzelküçük  / Knauf Satış ve Pazarlama Direktörü
“Sektörün Bugünlere Gelmesinde Önemli bir Aktör Oldu”

Gösterdiği büyüme performansıyla çevresi için bir ilham kaynağı olan ülkemizde, ekonominin en güçlü lokomotiflerinden birini hiç kuşkusuz yapı sektörü oluşturuyor. Yapı sektörü içerisinde çok önemli bir uzmanlık alanı olan yalıtım ise gerek yapıların kişilere sunduğu yaşam koşullarında, gerekse enerji tasarrufu özellikleri ve yapıların çevreci nitelikleri ile kazandıkları sürdürülebilirlik değerinde en önemli rolü üstleniyor. Öte yandan Yalıtım, çevreci özelliklerinin yanı sıra enerji verimliliği ve tasarrufu konusu, hem kullanım ekonomisi hem de en büyük ithalat kalemi enerji olan ülkemizin kalkınması açısından büyük önem taşıyan bir konu başlığı oluşturuyor. Yalıtım dergisi ise bu çok önemli uzmanlık alanının, rüştünü ispat etmiş bir sektör olarak bugünlere gelmesinde en önemli aktörlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Sektörün gelişimi paralelinde, ilgiyle takip edilen dergi olarak yalıtım bilincinin ve teknik detayların profesyoneller nezdinde yaygınlaşmasına katkı sağlayan, kongre, fuar ve akademik dünyaya yönelik panel ve seminer organizasyonları ile Yalıtım dergisi, bir bilgi ve paylaşım platformu olarak etkinliğini sürekli artırıyor. Sektörün gelişimine bu denli önemli katkılarda bulunan Yalıtım dergisinin 100. sayıya ulaşmış olması vesilesiyle emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.

Selahattin Özüpek  / Köster Türkiye Satış Müdürü
“Süreçlere Tanıklık Etmiş ve Öznel Olmayı Başarmış”

1996 yılından başlayarak geçen 16 yıl içerisinde sektörel yayıncılığın en güzel ve yerinde örneğidir Yalıtım dergisi... Bir başka ifadeyle büyüyen ve gelişmeye açık sektörümüzün temel dinamiklerini oluşturan süreçlere tanıklık etmiş, bu yönde katkılar sağlamış ve en önemlisi öznel olmayı başarabilmiş bir katma değerdir Yalıtım dergisi. Geçen süreçte hem okurlarına, hem de ait olduğu sektöre iyiyi sunmayı hedeflerken öncü olmayı da başarmıştır. Bu çabayı arşivimde yer alan Yalıtım dergisi koleksiyonunda somut olarak görebiliyorum. Koleksiyonda yer alan sayılara göz atarken yüzümde de bir tebessüm beliriveriyor. Her sayı sektörümüzün tüm ticari kurumlarının ve profesyonellerinin emeğini yansıtıyor. Verilen emekler, beyanlar ve röportajlar hep geleceğe yönelik, başarıya yönelik. Tüm bu süreçleri birlikte ve derinden yaşadık. Geçmişten bahsederken başarı ve büyüme odaklı sektörümüzün bugün daha güçlü, daha güvenli ve daha inançlı olduğunu görüyoruz. Bu hissiyatımız esasında bir farkındalıktan ötürü: Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz ve kalbimizden geçen, tüm katmanlarıyla daha stabil ve popüler bir sektör oluşturabilmekten yana. Tabii popülerlikten bahsetmişken Yalıtım dergisinin YSBÖ (Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri) ile sağladığı katkıyı önemle belirtmek gerekiyor. Şahsen üç kez bu önemli organizasyonda şirketim adına ödül almanın hem mutluluğunu yaşamıştım hem de sektörümüzün değerli temsilcileriyle duygularımı paylaşabilme imkanı bulmuştum. Bu şekliyle bir yarışma kültürü oluşturulurken, şirketlerin yeniliklerle sektörün karşısına çıkmayı göze alması gerekiyor. Bu gerçek anlamda bir katma değerdir. Diğer tüm sektörlerde gördüğümüz ve ilgiyle izlediğimiz başarının ödüllendirilmesi kültürü, Yalıtım dergisi ile sektörümüze de heyecan getirmiştir. Yalıtım dergisinin 100. sayına tanıklık ederken, derginin değerli yöneticilerine ve emektarlarına teşekkür ediyor, diğer 100’ler dalyasına başarıyla ulaşılmasını temenni ediyorum. İyi ki varsınız...

Selda Başbuğoğlu  / İMSAD Genel Koordinatörü  
“Sektörel Bilincin Yaratılmasında Katkısı Var”

Devamlılık, günümüzde önemli kavramlar arasında yer alıyor. Yaygın deyimiyle sürdürülebilirlik hayatın her alanında önem kazanıyor. Sürdürülebilir olmak markalara, mecralara değer katıyor. Yalıtım dergisi hem ele aldığı konu açısından hem de 100. sayıya erişmesi açısından bu kavramı bünyesinde taçlandırıyor. Yalıtım dergisini 100. sayısına ulaştığı için yürekten kutluyorum. Ayrıca öngörüsünden dolayı da tebrik ediyorum. 16 yıl önce dünyamız için yalıtımın önemini görmek ve ülkemizde dergi çıkarmaya karar vermek vizyoner bir bakış açısını gerektiriyor. Yıllardır sektörün tüm oyuncularının haberlerine, görüşlerine yer vererek kamuoyunda bir sektörel bilincin yaratılmasına katkıda bulunmayı şahsım ve İMSAD olarak çok önemsediğimi vurgulamak isterim. Daha nice 100. sayılar dileklerimle...

Şükrü Aykutlu  / YAPEX Fuarları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
“Yalıtım, İlkelerinden Milim Şaşmıyor”

Yalıtım dergisi, yayına girdiği 1996’dan bu yana 100. sayısına gelmiş. Periyodik bir yayın için 100 sayı önemli bir deneyimi, 16 yıl ise büyük bir birikimi gösterir. Kaldı ki derginin ilk yayınlandığı 1996 ile bugünkü sektörel anlayış ve konumlanmaları kıyaslarsanız, yalıtımın bir sektör olarak mevcudiyetinin sınırlı olduğu bir dönemde “Yalıtım” ismiyle ortaya çıkmayı önemli bir vizyon olarak da yorumlayabilirsiniz. B2B Medya’nın yayın portföyünde, ilkelerini titizlikle uygulayan tarzı bizi bugüne dek hiç şaşırtmadı. Sektörde geleceği doğru yorumlayan, trendleri izleyen ve yayıncılık alanında öncül adımları atan titiz çalışmaları ile birçok değerli sayıya imza attılar. Yayın ilkelerinde milim şaşmadan, yayın dünyasında çok görülen reklam-haber ilkesizliğine düşmeden ve nitelik kaybına uğramadan 100. sayıya ulaşmak kaç sektör dergisine nasip olabiliyor? Belki bir elin parmakları kadar az. Yalnızca inşaat sektörünün değil, hatta belki de tüm genel ekonominin verileri üzerinde ciddi faktör oluşturan yalıtım unsurunun önemini yayın politikasının merkezine oturtan Yalıtım dergisinin, sektördeki (ve ekonomideki) önemli referans kaynakları arasında uzun vadeli yerini alacağına güvenimiz tam. Dergiye yayın hayatında uzun ömürlü başarılar ve tüm yayıncılık sektörüne örnek duruşunu sürdürmesini diliyoruz.

Ufuk Yercan  / Ege Proses Makine Genel Müdür-Kurucu Ortak
“Doğruların Sunucusu ve Yayıcısı Oldu”

Ülkelerin modernleşmesini gösteren en önemli etmenlerden biri, o ülkenin yapılarının teknolojisi ve imar durumlarıdır. Yapıların kalitesi sadece görsel olarak göze hitap etmesi değil, bulunduğu coğrafyaya uygun mimari, malzeme seçimleri ile birlikte çağdaş konfor noktasına ulaşmışlığıyla ölçülebilir. İşte bu noktada konfor ve doğayla uyumlu binalar Yalıtım-Yeşil Bina gibi konuları gündemimize taşımaktadır. Yalıtım dergisi, ulaştığı her bir sayısında ve taçlandırdığı 100. sayısında da ülkemizin bu muasır medeniyetler noktasındaki imarlaşmasında doğruların bilimsel-ekonomik çerçevede sunucusu ve yayıcısı olmuştur. Ve bunu sürdürecek en büyük kaynak eser olmaya devam edecektir. Biz Ege Proses Makine ailesi olarak gerek ülkemizde, gerekse dünyanın bir sürü coğrafyasında kurduğumuz EPS (Expande Polistren) yalıtım tesisleri ile yukarıda saydığımız ilke ve amaçları kendimize şiar edindik. Bu vesileyle bulunduğumuz sektörün baş aktörü olan Yalıtım dergisinin hizmetlerini takdir ve tebrik ederek, “Nice 100. sayılara hep birlikte” diyoruz.

Uğur Özoğuz  / Pada Genel Müdürü
“Duayen Sıfatını Hak Eden bir Dergi”

“Duayen” sıfatı yaygın olarak kişiler için kullanılır. Ama ben bu nitelemeyi “Yalıtım” için kullanmakta bir sakınca görmüyorum. Sektöründe hakikaten öncülük ettiği konularda bir kişilik kazanmıştır. Yayıncılık alanında gurur duyulacak ve kutlanacak bir durum. Genellikle büromdaki masamın üstünde Yalıtım’ın son bir, iki sayısı eksik olmaz. İlginç bulduğum yazıları tekrar okumak üzere yakında tutarım. Konuları ve okuyucuya sunuş biçimleri ile tercih ettiğim bir sektörel dergi olmuştur. Röportajları ve teknik konuları okunmaya değer bulur ve okurum. Sektörü ne olursa olsun bir derginin boyutları da okunması açısından çok önemlidir. Yalıtım’ın çantada (bazen eve de götürmek için) taşınacak kadar oluşu da bence bir artı puandır. Kalınlık bakımından ise birkaç sayfa daha ilave edilip, tabii ki malzeme ve konu bakımından da genişlemesi arzu edilir. İlgi alanım olması ve de çok bilinen bir alan olmaması nedeniyle akustik konularının bir miktar daha fazla işlenmesi bence önemlidir. Gene de  Yalıtım’ın konuya en fazla önem veren, ilginç temalar işleyen bir yayın organı olduğunu belirtmek lazım. 100. sayıya erişmenin sevincinin, karşılıklı işlerin ve başarıların devam etmesini dilerim.
 

R E K L A M

İlginizi çekebilir...

nZEB 101

Bu ay ki dosyamızı nZEB konusuna ayırdık. Yapacak çok şeyimiz var, yolumuz uzun ve zamanımız kısa. İş dünyası, hükümet ve sivil toplum arasındaki işbi...
23 Haziran 2022

Sürdürülebilir Konut

Sürdürülebilir konut dosyası...
21 Şubat 2022

Yeşil Mutabakat ve ESG'ler Yeşil Binaların Zamanı İşte Tam Şimdi Geldi!

Avrupa Komisyonu, Aralık 2019'da hem Birleşmiş Milletler'in 2030 Gündemi hem de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SKA) uygulamak için gereke...
10 Ağustos 2021

 
Anladım
Web sitemizde kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerez (cookie) kullanılır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız...

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2024 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir. | Çerez Bilgisi ve Gizlilik Politikamız için lütfen tıklayınız.