E-Dergi Oku 

Okur Oylaması Devam Ediyor

Okur Oylaması Devam Ediyor

8 Mart 2017 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
156. Sayı (Mart 2017)

Yalıtım Dergisi olarak bu sene 14.'sünü düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde okur oylaması devam ediyor. 21 Nisan'a kadar sürecek okur oylamasının ardından, kazananların belirleneceği Seçici Kurul toplantısı yapılacak. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2016'nın ödül töreni ise Mayıs ayında Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri töreni ile birlikte Yapı İstanbul Fuarı'nda gerçekleştirilecek.

Yalıtım Dergisi olarak 14.’sünü düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde okur oylaması devam ediyor. Bu yıl “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Su Yalıtımı Ürünü” ve “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” kategorileri olmak üzere üç kategoride düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2016 ile geçtiğimiz sene piyasaya giren ürünler birarada kamuoyuna sunuluyor.

Okur Oylaması 21 Nisan 2017’ye Kadar Sürüyor

Okurlarımız, dergimizde ve www.yalitim.net adresinde yer alan Oy Kullanma Formu’nu doldurarak tercihlerini belirliyorlar. Her okurumuzun bir kez oy kullanabildiği organizasyonda okur oylaması 21 Nisan 2017 günü sona eriyor. Okur oylamasının ardından, sektörün önde gelen temsilcilerinden ve akademisyenlerden oluşan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, düzenlenecek toplantıda sonuçlar üzerine değerlendirme yapacak ve kendi oyunu kullanacak. Okur ve Seçici Kurul oyları, Seçici Kurul üyeleri arasından seçilen yeddiemin tarafından tespit edilerek nihai sonuç belirlenecek. Oylamada Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili olacak.

Yılın Profesyoneli Ödülü
“Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ve “Yılın Profesyoneli” Ödülü, Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, 2016 yılı içerisinde yalıtım bilincinin artırılmasına, firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişi, kurum veya kuruluşa verilecek.

“Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” Kategorisi Adayları (4 Aday)

1 - COOLFLEX HF (Halogen Free) Elastomerik Kauçuk KöpüğüFirma: Isıdem Yalıtım
Çıkış Tarihi: Nisan 2016
Coolflex HF elastomerik kauçuk köpüğü, halojenler grubunda yer alan klor, brom elementleri ve bu elementlerin bileşiklerini içermiyor. Yanma sırasında zararlı emisyon salımına karşı da üst düzey performans sağlıyor. Ayrıca düşük ısı iletkenlik katsayısı ile enerji kaybını önlüyor, korozyon oluşumuna karşı yüksek direnç gösteriyor. Minimum zararlı emisyon salımı sağlayan Coolflex HF ulaştırma ve denizcilik sektöründe, offshore platformlarda, petrokimya tesislerinde, kamu binalarında ve hassas çevrelerde kullanılıyor. Ayrıca toz ve elyaf gibi zararlı maddeleri içermiyor, daha sağlıklı bir şekilde uygulama imkânı sağlıyor.

2 - Ravaber Manto TaşyünüFirma: Ravaber Yapı Ürünleri
Çıkış Tarihi: Ocak 2016
Uygulama alanı nedeniyle mantolama levhası gibi yüksek yoğunluklu üretilerek belirli basma ve çekme dayanımı talep edilen ürünlerde; gerçekleştirilen inovasyon yatırımlarıyla “Manto” ürünü geliştirilmiş ve daha düşük yoğunlukta daha yüksek basma ve çekme değerleri elde edilmiş. Manto ürünleri için istenen ve uygulamaya göre talep edilen minimum basma mukavemetlerine göre ürünler gruplandırılmış, yoğunluk değerleri belirtilmemiş ve bu şekilde ürünler oluşturulmuş. Bu ürünlerde yoğunluk bilgisinden ziyade uygulamada talep edilen basma değerlerine göre üretim gerçekleştiriliyor. Böylece daha sağlıklı uygulamanın yanında binalara binen yük azaltılıyor, uygulama kolaylığı ve maliyet avantajı sağlanıyor.

3 - Sista WHITETEQ Geliştirilmiş Yalıtımlı Köpük


Firma: Türk Henkel
Çıkış Tarihi: Ocak 2016
Sista WHITETEQ PU Köpük, geliştirilmiş özelliklerini ve diğer PU köpüklere göre 4 kat daha fazla olan yoğunluğunu QUATTRO köpük yapısına borçlu. Yoğun yapısı, büyük boşlukların oluşmasını önlüyor, böylece geleneksel PU köpük ürünlere göre yüzde 20 daha fazla ısı yalıtımı sağlıyor. Ürün, kayıpları minimum seviyelere indiriyor. Sista WHITETEQ’in bir katkısı da, malzeme performansının, uygulamacıların çalışma davranışı ve deneyimlerine daha az bağımlı hale getirilmiş olması.
Isı İletim Katsayısı: 0.036 W/(m·K)

4 - UTHERM Flat Roof PIR L Isı Yalıtım LevhasıFirma: UNILIN/Belçika (İthalatçı Polyfin TR)
Çıkış Tarihi: Ekim 2016
Unilin PIR Levhalar yüksek ısı yalıtım performansını, yüksek basınç dayanımlı, yüksek boyut stabiliteli ve düşük ağırlıklı bir yapıda birleştirmiş. Suya ve hemen hemen bütün yapı kimyasallarına dayanımlı. Isı ve enerji kaybına karşı tam koruma sağlayan çevre dostu bir ürün. Her türlü konut, endüstriyel tesis ve tarımsal yapıların çatı, cephe ve döşemelerinde kullanılıyor. Utherm Flat Roof PIR L, gaz geçirimsiz, düşük salımlı, alüminyum kompozit folyo kaplı yüksek performanslı sert bir PIR yalıtım levhası.
Termal İletkenlik: 0,022 W/mK

“Yılın Su Yalıtımı Ürünü” Kategorisi Adayları (5 Aday)


1 - BAUPAK Su Yalıtım Harcı C-2K High Flex-Tam Elastik
Firma: Pak Yapı Kimyasalları
Çıkış Tarihi: Haziran 2016
İki bileşenli (toz ve sıvı olmak üzere), karıştırıldığında kullanıma hazır, çimento esaslı, ekstra esnek, tam elastik, pozitif ve negatif yönden uygulanabilen, içme suyu tesislerinde kullanılabilen bir su yalıtım malzemesi. Ürün, iç ve dış mekanlarda, havuz, su deposu gibi sürekli ıslak mekanlarda, büyük teras ve balkonlarda, banyo, tuvalet, mutfak ve çamaşırlık gibi ıslak hacimlerde, istinat duvarlarında, yeni yapılarda ve tadilat uygulamalarında, temel duvarlarda, temel ve bodrumların su yalıtımında kullanılıyor.

2 - Bituproof Temel Bohçalama SistemiFirma: BTM Bitümlü Tecrit Maddeleri
Çıkış Tarihi: Eylül 2016
Sistemi oluşturan ürünler: Bituproof Y (Yatay),
Bituproof D (Düşey), Bituproof P (Protector).
BTM BituProof Sistemi, bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir şekilde çözmek için tasarlanmış. Bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplike. Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın, yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi, yakın bir zamana kadar mümkün olamıyordu. BTM BituProof Sistemi, tüm bu zorlukları elimine ederek uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona iyi bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılıyor.

3 - BoscoPur GreenSeal PU SistemFirma: Bostik Türkiye
Çıkış Tarihi: Kasım 2016
Ürün, Çevre Dostu Poliüretan (EFP-Eco Friendly Poliurethane) Teknolojisi ile üretilmiş. Solvent içermiyor, uygulamalarda astar gerektirmiyor, tek komponentli ve kullanıma hazır. Yüksek elastikiyete (>%500) ve 1 milimetreye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip. UV dayanımlı, kolay uygulanabiliyor, eksiz yekpare bir yalıtım sunuyor. Her türlü yüzeye (beton, şap, bitüm, asfalt, metal, PCC, EPDM vs.) uygulanabiliyor. Balkon, teras, ıslak hacimler gibi su yalıtım ihtiyacı olan tüm detaylarda, büyük projelerde, geniş teras yalıtımlarından en küçük uygulamalara ve tamir, tadilat işlerine kadar rahatlıkla tercih edilebiliyor.

4 - COOL-R Yansıtma Özellikli Su Yalıtım MalzemesiFirma: Selena Yapı Malzemeleri
Çıkış Tarihi: Ekim 2016
Cool-R, solar yansıtma özellikli (çatı altı ısısını 10 °C dereceye kadar düşürüyor-enerji giderlerini azaltıyor), eksiz uygulanabilen, LEED Yeşil Bina sertifikalı, UV dayanımlı, tek komponentli, akrilik esaslı bir su yalıtımı malzemesi. Metal, beton, PVC, arduvazlı membran, bitüm gibi çeşitli yüzeylere sahip düz veya eğimli çatılarda doğrudan kullanılabiliyor. COOL-R, uygulamadan 90 dakika sonra yağmura karşı direnç sağlayan, solventsiz, hasar onarımı ve temizlemesi kolay, püskürtme veya el ile uygulanabilen bir ürün. 1,42 kg/m2 ile düşük ağırlık yüküne sahip.

5 - MARISEAL® 650 Poliüretan MembranFirma: İzobil Yapı Kimyasalları
Çıkış Tarihi: Ocak 2016
MARISEAL® 650, bina temel ve istinat duvarlarının uzun ömürlü su yalıtımı için sıvı uygulanan, kalıcı esnekliğe sahip, soğuk uygulanan ve kürlenen, bitüm genişletilmiş, tek bileşenli, solvent bazlı uzun ömürlü poliüretan bir membran. Ürün, saf elastomerik hidrofobik poliüretan reçine esaslı, işlenmemiş polimerize bitüm ile kimyasal olarak genişletilmiş, böylece mekanik, kimyasal, termal ve doğal faktörlerin dayanıklılık özelliklerini gösteriyor. Zemin ve havadaki nem ile tepkime sonucunda koruyucu etkisi ortaya çıkıyor.

“Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” Kategorisi Adayları (2 Aday)


1 - Armaflex Protect Isıyla Genleşen Elastomerik Kauçuk KöpüğüFirma: Armacell Yalıtım
Çıkış Tarihi: Haziran 2016
Özel formülasyonlu ve kapalı hücre yapısındaki elastomerik kauçuk köpüğünden mamul Armaflex Protect, güçlü su buhar difüzyon direnci (entegre su buhar bariyeri) ve iyi bir bir ısı yalıtım özelliğinin yanına eklediği alev ve ısı ile genleşebilme davranışı sayesinde dünyada tek. Güçlü fiziki özellikleri ile ısı ve yangın yalıtımının yanına etkin bir yoğuşma kontrolünü de ekliyor ve özellikle geçiş noktaları ve penetrasyonlarda mekanik tesisatlar için tam bir koruma sağlıyor. Armaflex Protect çelik, bakır ve plastik borulardan mamul hatlarda, rijit duvar, hafif duvar ve döşeme geçişlerinde 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayarak güvenli penetrasyon detayları oluşturuyor. Armaflex Protect sıkışık geçişlerde de yerden tasarruf sağlayarak uygulama rahatlığı yaratıyor.

2 - Ravaber Seramik YünüFirma: Ravaber Yapı Ürünleri
Çıkış Tarihi: Haziran 2016
Lifli ve yanmaz bir yalıtım malzemesi olan Ravaber Seramik Yünü, çok yüksek sıcaklıklarda tercih ediliyor. Türkiye’de üretilen ilk ve tek seramik yünü malzeme olma özelliğine sahip ürünün yangına tepki sınıfı ise A1.
Yoğunluk: 64-128 kg/m³
Kalınlık: 1,3-5 cm
Ortalama Isıl İletkenlik Değeri: 
400 °C’de 0,09 W/mK;
500 °C’de 0,119 W/mK

Oy Kullanma Formu için tıklayınız…


 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.