E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

KC İzolasyon

KC İzolasyon

13 Mayıs 2016 Cuma | FİRMA TANITIMI
146. Sayı (Mayıs 2016)

Son beş senesi Marmara Bölge Müdürü olmak üzere yaklaşık on sene Köster'de görev alan ve İZODER Su Yalıtım Komisyonu Üyesi Cem Pekerden ile cephe preakast üreticisi Artbeton'un ortaklarından Kadir Şahin tarafından dokuz ay önce Kavacık'ta kurulan KC İzolasyon, yalıtım malzemeleri satışı ve uygulamaları yapıyor. Köster, BTM, Technowool ile Stonewrap'in bayiliğini yürüten KC İzolasyon sekiz kişilik çekirdek bir kadroyla faaliyetlerini sürdürüyor...

Yalıtım: Kuruluşunuzun ardından geçen bu kısa sürede ne gibi referanslar elde ettiniz?

Cem Pekerden ve Kadir Şahin: Kuruluşumuzun ardından geçen dokuz aylık süreçte başarılı uygulamalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda Zeynep Kamil Hastanesi’nin ek binasında uygulamalarımız oldu ve binanın asansör kuyularının yalıtımını yaptık. Bağlarbaşı’ndaki Academic Hospital’ın ek binasında da önemli uygulamalarımız oldu. Binanın ıslak hacimleri, asansör kuyuları ve terasında Köster ürünleriyle uygulamalar gerçekleştirdik. LCW’nin Güneşli’deki yönetim binasının terasları, mutfakları ve soğuk hava depolarında uygulamalarımız oldu. Diğer bir referansımız da Canan Residence’dı. O binada terasların, ıslak hacimlerin, otopark üstünün ve dilatasyonların yalıtımını yaptık. Aynı firmanın Suadiye’deki Canan Business projesinin yalıtım işleri de devam ediyor. Dudullu’daki Assan Elektronik binasının terası ve dış cephesi de önemli uygulamalarımızdandı. Ayrıca bunların yanında Şile’deki Dedeman Oteli ve Acarkent’teki birçok villada yalıtım sorunlarını çözdük.

Yalıtım: Ağırlıklı olarak su yalıtımı mı yapıyorsunuz?

Cem Pekerden ve Kadir Şahin: Bunu biraz gidişat belirleyecek. Fakat çok dağılma taraftarı değiliz. Bildiğimiz, tecrübemizin olduğu işleri yapmak istiyoruz. Artbeton’dan ötürü cephe iyi bildiğimiz bir alan ve cephede oldukça güçlüyüz. Su yalıtımı tarafında da Köster’in ürünlerini çok iyi biliyor ve uygulayabiliyoruz. BTM gibi kuvvetli bir firmanın da bayiliğini üstleniyoruz. Bunların dışında çatı gibi farklı alanlara kaymak istemiyoruz. Ama tabii ki süreç nereye götürür, şu anda kestirmek zor.

Yalıtım
: Sizler bu zaman kadar hep masanın diğer tarafında, üretici tarafındaydınız... Tecrübeleriniz, deneyimleriniz farklıydı... Tüm bu tecrübelerinizle KC İzolasyon olarak nasıl bir fark yaratmayı düşünüyorsunuz?

Cem Pekerden ve Kadir Şahin: Öncelikle kaliteyi düşürmeyeceğimizi söyleyebiliriz. Her işi yapalım mantığında değiliz. Doğru insanlarla, doğru firmalarla, kaliteli ürünlerle bildiğimiz işi yapacağız. Tek amacımız bu. Sağlam adımlar atmak, sağlam işler yapmak, kaliteli işler çıkarmak istiyoruz. Ayrıca henüz İstanbul dışında bir projede yer almadık fakat önümüzdeki dönemde böyle bir açılım yapabiliriz. İzmir, Trabzon veya Kıbrıs’ta işler yapabilecek ciddi bir potansiyelimiz var.

Yalıtım: Önümüzdeki günlerde sektörde sertifikasız usta çalışamayacak... Konuyla ilgili sizin görüşleriniz nelerdir, bu durum sizce sektörü nasıl etkileyecek?

Cem Pekerden ve Kadir Şahin: Bu durumun sektörü iyi bir yere taşıyacağı kesin. Fakat bu yasal düzenlemelerin bazı olumsuz tarafları da var. Mesela bir usta hem sürme uygulamaları, hem membran uygulamalarını hem de PVC membran uygulamalarını bilemeyebilir. Bunları ayırmak lazım. “Su Yalıtımcısı” çok genel bir kavram. Ustabaşları bu sertifikaları almalı ama tüm ustaların tüm bu konularda uzman olması için zamana ihtiyaç var.

 


İlginizi çekebilir...

Tepe Betopan'ın Başarılarla Dolu 35. Yılı

Yapı sektöründe 35 yılı geride bırakan Tepe Betopan A.Ş. olarak Türkiye ve bölge ülkeler için önemli bir levha üreticisiyiz. Çimentolu yonga levha ve ...
23 Aralık 2019 Pazartesi

Uzun Yalıtım

Yalıtım sektöründe uzun yıllar profesyonel olarak görev yapan Bulut Uzun tarafından kurulan Uzun Yalıtım, kısa sürede önemli yol kat etti. İZODER'...
8 Kasım 2018 Perşembe

ODE Ar-Ge Gücüyle Bir Haftada Sıfırdan Ürün Üretip İhraç Ediyor

ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, Eskişehir üretim tesisinde gazetecilerle bir araya gelerek, firmanın yeni dönem h...
8 Kasım 2018 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.