E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Alican Germili El Numunesi Atölyesi

Alican Germili El Numunesi Atölyesi

10 Haziran 2015 Çarşamba | FİRMA TANITIMI
135. Sayı (Haziran 2015)

Baumit İnşaat Malzemeleri Teknik ve Uygulama Sorumlusu M. Ali Germili’nin 21 Eylül 2013’te ani bir kalp rahatsızlığı sebebiyle hayatını kaybeden oğlu Alican Germili tarafından kurulan Alican Germili El Numunesi Atölyesi, annesi Hülya Germili’nin yöneticiliğinde faaliyetlerini sürdürüyor.Alican Germili, yalıtım sektörünün tanınan profesyonellerinden, Baumit İnşaat Malzemeleri Teknik ve Uygulama Sorumlusu M. Ali Germili’nin oğlu. 2013 yılında ani bir kalp rahatsızlığı sonucu hayatını haybeden Alican Germili, bundan kısa süre önce kendi adıyla kurduğu Alican Germili El Numunesi Atölyesi ile yalıtım sektöründeki firmalara, ürünlerini ve uygulama biçimlerini anlatabileceği el numuneleri hazırlıyordu. Alican Germili’nin vefatının ardından hem oğullarının adını hem de kurduğu şirketi yaşatma kararı alan ailesi, anne Hülya Germili’nin yönetiminde şirketin faaliyete devam etmesini sağladı. Şirket, bir şahıs şirketi olarak Hülya Germili adıyla faaliyetini sürdürse de Alican Germili adı, marka ismi olarak kullanılmaya devam ediyor.
İnşaat malzemelerinin, özellikle yalıtım malzemelerinin teknik özellikleri ve doğru uygulama tekniklerinin satıcı ve uygulamacılara doğru aktarılması, görsel numuneler yardımıyla daha doğru ve sağlıklı yapılabiliyor. Yalıtım uygulamaları gibi özellikle birkaç ürünün üst üste uygulanması ile yapılan uygulamalarda ürün özellikleri, sıralamalar, sarfiyatlar, uygulama zaman aralıkları, hassas noktalar, doğru yapılmış numunelerle daha doğru aktarılıyor. 

Numuneler, üreticiler kadar satıcılar ve uygulamacılar açısından da müşteriye doğru yön vermek için kullanılan en önemli araçlardan biri. Bu nedenle hazırlanan numunelerin son kullanıcının da rahat anlayacağı ve yorumlayıcı detaylardan oluşması gerekiyor. Birçok üretici, satıcı bayisi ve uygulamacısı için el numuneleri gibi büyük ebatlı duvar panoları, stantlar, kesit ya da plan görünüşler içeren numune çalışmaları hazırlıyor. 
Alican Germili El Numunesi Atölyesi, başta ısı yalıtımı olmak üzere su ve ses yalıtımı ürünleriyle ilgili el numuneleri, bayilerde kullanılan mini veya büyük boy panolar, üretici firmaların showroomları için özel panolar gibi butik çalışmalar yapıyor.


El numunesi ve benzeri bu tip çalışmalar için firmalar genelde kendi bünyelerinde ihtiyaçlarını gideriyorlar. Alican Germili El Numunesi Atölyesi ise bu firmalara hem zaman hem de maliyet açısından büyük kolaylıklar sunuyor. Atölye, özellikle bu iş için tasarlandığından, numuneler hem daha hızlı ve kaliteli, hem de daha uygun bir maliyetle hazırlanabiliyor. Numuneler, ısı yalıtımı ve su yalıtımı konusunda uygulama tecrübesine sahip kişiler tarafından, birebir ürünlerin uygulama kriterlerine göre hazırlanıyor. Yalıtım firmaları için numuneleri burada hazırlatmanın bir diğer avantajı ise, aldıkları bu hizmete karşılık fatura alıyor olmaları. 


Alican Germili El Numunesi Atölyesi, bugüne kadar aralarında en bilinen yalıtım markaları da dahil Türkiye’nin her yerinden yaklaşık otuz firmaya hizmet vermiş. Atölye, müşterilerinin birebir kendi ürünleri veya ürünleriyle birlikte kullanılmasını tavsiye ettiği diğer ürünlerle hazırlayıp kutuladığı numuneleri, kısa sürede müşteriye teslim ettiği gibi istenirse, müşteri tarafından verilecek adres listesine dağıtımını da sağlıyor.


Alican Germili El Numunesi Atölyesi’nin çalışmaları:
- Isı yalıtım el numuneleri 
- Isı yalıtımına yönelik özel ebat dükkan çalışmaları
- Isı yalıtımına yönelik şantiye tipi büyük taşınır numuneler
- Membran el numuneleri
- Çimento ve çimento + likit yalıtım malzemeleri el, pano ve stant numuneleri
- Büyük ebatlarda kesit, köşe stantları 
- Çimento, likit seramik yapıştırıcıları ve renkli derz dolgu numuneleri
- Hazır Sıva Çalışmaları (Çimento ve alçı bazlı ürünler)
- Hazır Şap
- Boya Numune Çalışmaları

Alican Germili

15 Temmuz 1989 İstanbul doğumlu olan Alican Germili, Kozyatağı Cemal Diker İlköğretim Okulu, Haydarpaşa Anadolu Lisesi Teknik Elektronik Bölümü ve Marmara Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü’nü bitirdikten sonra yalıtım firmalarında birkaç yıl teknik eleman olarak görev yapmıştı. 2013 yılında Alican Germili El Numunesi Atölyesi’ni kuran Germili, bunun yanı sıra web tasarımı ve bilgisayar yazılım işleri de yapıyordu. 
 


İlginizi çekebilir...

Tepe Betopan'ın Başarılarla Dolu 35. Yılı

Yapı sektöründe 35 yılı geride bırakan Tepe Betopan A.Ş. olarak Türkiye ve bölge ülkeler için önemli bir levha üreticisiyiz. Çimentolu yonga levha ve ...
23 Aralık 2019 Pazartesi

Uzun Yalıtım

Yalıtım sektöründe uzun yıllar profesyonel olarak görev yapan Bulut Uzun tarafından kurulan Uzun Yalıtım, kısa sürede önemli yol kat etti. İZODER'...
8 Kasım 2018 Perşembe

ODE Ar-Ge Gücüyle Bir Haftada Sıfırdan Ürün Üretip İhraç Ediyor

ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, Eskişehir üretim tesisinde gazetecilerle bir araya gelerek, firmanın yeni dönem h...
8 Kasım 2018 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.