E-Dergi Oku 
DYO
ODE YALITIM

Adaylar Belli Oldu, Okur Oylaması Başladı

Adaylar Belli Oldu, Okur Oylaması Başladı

11 Şubat 2021 | HABERLER1.259 kez okundu

Çatı ve Cephe dergisi tarafından bu yıl, 10. su düzenlenen çatı ve cephe sektörünün gelenekselleşen organizasyonunda adaylar belli oldu ve okur oylaması heyecanı başladı. 
Yılın Çatı Malzemesi Ürünü ve Yılın Cephe Malzemesi Ürünü kategorilerinde ödüller sahibini bulacak. İlki geçtiğimiz yıl verilen Yılın Profesyoneli Ödülü bu yıl da verilecek.
 
Siz de oylamaya katılıp kazananı belirleyebilirsiniz
Okur oylaması 10 Nisan tarihinde sona erecek.  Adayları inceledikten sonra, siz de linkteki oy verme formunu doldurarak kazananı belirleyebilir, ödül heyecanına katılabilirsiniz.


http://www.cativecephe.com/odul/2020/oo/cc/

YILIN ÇATI MALZEMESİ ÖDÜLÜ ADAYLARI:

1. ADAY: KASSO FIN PANEL / KAS/SOFFIT
Üretici Firma: Kasso Mühendislik
Güneş kontrolü, gölgeleme sağlayan metal örtü ile açık yaşam alanları oluşturur. Parametrik tasarıma elverişli bir çatı olmanın ötesinde yapılara farklı bir kimlik kazandırır. Farklı boyutlardaki açıklıkları ve katmanları ile ışık oyunları yaratmaktadır. Proje konseptine uygun desen ve form seçim imkanıyla, çift cidar kabuk içerisine adapte LED uygulamaları ile aydınlatma seçeneklerini zenginleştirilebilmektedir.

 

2. ADAY: ROOFING BOARD 
Üretici Firma: Frıttz Egger GmbH & Co. OG 
Sertifikalar: CE
Çatı işlemleri için son derece düzgün bir alt tabaka sağlayan ve inovatif bir ürün olan Roofing Board, bir OSB 3 panel üzerinde, küçük boyutlu, hafif ve inovatif bir şekilde oluşturulmuş kenar profilleri ile öne çıkmaktadır. Kısaca; ergonomik bir çatı kaplama levhasıdır. Taşıma ve montajı sadece bir kişi tarafından yapılabilir. Hızlı ve kolay bir montaj imkanı sunar.  

 

3. ADAY: İNOVA KİREMİT
Üretici Firma: Kılıçoğlu 
Sertifikalar: TSE, CE
İnovatif tasarımı ile kil kiremitte modern görünüm sağlar. Mikrokil Teknolojisi ile üretilen İnova Kiremit toz ve kir tutunmasını zorlaştıran, pürüzsüz yüzeye sahiptir. Yüksek mukavemet değeri ile kırılmaya karşı standartların üzerinde dayanıklılık gösterir. Geniş Kanal Yapısı, suyun tahliyesini kolaylaştırırken, kenetli yapısı sebebiyle sızdırmazlık güvenli bir şekilde sağlanır.

YILIN CEPHE MALZEMESİ ÖDÜLÜ ADAYLARI:
 

1. ADAY: GENTAŞ G-EXT DIŞ CEPHE COMPACT LAMİNAT PANEL
Üretici Firma: Gentaş / Türkiye Projeler Distribütörü: Canpa Holding
Sertifikalar: ISO 9001/ ISO 14001/KİWA/KOMO/OHSAS/FSC/CE/TSE
Gentaş üretimini yaptığı G-Ext compact laminat panellerde, EBC (elektron bombardıman kürü) üretim teknolojisini kullanmaktadır. Avrupa standartlarında üretilen G-Ext paneller, cephede modern ve fonksiyonel tasarım seçenekleri sunmaktadır. Gözeneksiz yüzeyi sayesinde kolay temizlenir. Güneş ışığı, yağmur, asit yağmurları, rüzgar ve çeşitli iklim koşullarına karşın üstün dayanıklılık gösterir. 

 

2. ADAY: ŞİŞECAM TEMPERLENEBİLİR SOLAR LOW-E CAM NÖTRAL 70/37
Üretici Firma: Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.
Sertifikalar: EN 1096-4, EN 673, CE
Şişecam Temperlenebilir Solar Low E Cam Nötral 70/37, 1.0 U değeri ile olağanüstü ısı yalıtımı ve etkin güneş kontrolü sağlayarak enerji tasarrufunu en üst noktaya taşır.  Nötral 70/37 yüksek ışık geçirgenliği ile doğal gün ışığından maksimum faydalanılmasını sağlayarak yapay aydınlatma ihtiyacını en aza indirir; şeffaflığı ve düşük yansıtma değeri ile kusursuz bir manzara keyfi sunmaktadır. 

 

3. ADAY: GEOMETAL / KASSO MESH
Üretici Firma: Kasso Mühendislik 
İkincil cephe uygulamalarında Geometal ürünleri yapılara hem görsel hem fonksiyonel nitelik kazandırmaktadır. Işığın doğru filtrelenmesi ile doğal ışıktan verimli şekilde yararlanarak konforlu bir yaşam  ve çalışma alanı sunarken, hava sirkülasyonundaki işlevselliği ve geri dönüştürülebilir özellikleri, mimari uygulamalar için metal levhaları sürdürülebilir bir çözüm haline getirmektedir.

 

4. ADAY: REYNAERS MASTERLINE SOFTTONE
Üretici Firma: Reynaers Alüminyum 
Sertifikalar: UKAS Acoustic Test
SoftTone® gürültü azaltıcı bir çözüm olarak geliştirildi ve mimarlara şehir yaşamının gürültüsünü azaltmada fırsatlar sunuyor. Sürdürülebilir kentsel ortamlarda doğal soğutma ve havalandırma için tercih edilen bir mimari çözümdür. Paralel açılan pencere üniteleri maksimum havalandırma ve soğutma sağlar, Pencere içindeki SoftTone® bileşenleri gürültüyü filtrelemektedir.

Seçici Kurul Nisan ayında video konferansla toplanacak
Okur oylamasının ardından, dernek başkanları, akademisyenler, tanınmış tasarımcı ve uygulamacı isimlerden oluşacak Seçici Kurul, video konferans yöntemiyle nisan ayında toplanacak.
Seçici Kurul üyeleri kendilerine iletilmiş olan aday dosyalarını inceleyerek, toplantıda değerlendirmelerini yapacak ve e-form üzerinden oylarını kullanarak kazananları belirleyecek.


 


İlginizi çekebilir...

İnşaat Malzemeleri Sanayisi Üretimi Artırdı, Yılı Yüzde 9,1 Büyüme ile Kapattı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı....
3 Mart 2021

TTMD AKADEMİ'nin Gürültü ve Titreşim Kontrolü Kursu Başlıyor

Prof. Dr. H. Nevzat Özgüven tarafından verilecek Gürültü ve Titreşim Kontrolü Kursu, 13-16-20-23 Mart tarihlerinde yapılacak....
1 Mart 2021

Yapı Fuarı - Turkeybuild Tarihi Değişti

Yapı Fuarı - Turkeybuild 6 - 9 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek....
24 Şubat 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.