E-Dergi Oku 
İNNOV

'Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri' sahiplerini buldu

'Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri' sahiplerini buldu

11 Haziran 2018 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
171. Sayı (Haziran 2018)
951 kez okundu

‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri 2017’, inşaat sektörünün en önemli uluslararası organizasyonu Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri 2017’de, Çevre Alanı’nda birincilik ödülüne Akçansa layık görülürken, ikincilik ödülünü Ege Profil, üçüncülük ödülünü ise Kaleseramik kazandı. Sosyal Alan’da birincilik ödülünü alan Schneider Electric’i, Betek ve DYO izledi. Törende açılış konuşması gerçekleştiren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Nuri Bulut, “Sürdürülebilirlik kavramının önemini vurgulamak için Geleceğe Yatırım Ödülleri’ni hayata geçirdik çünkü farklılaşmanın temelinde inovasyon ve sürdürülebilirliğin yattığına inanıyoruz” dedi.

Türkiye İMSAD Üyeleri’nin ‘Sürdürülebilir İyi Uygulama’ örneklerinin bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği ‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri 2017’de dereceye giren firmalar; 41. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da, 10 Mayıs Perşembe günü düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri 2017’de, Çevre Alanı’nda birincilik ödülünü; Çimento ‘Üretim Prosesinde Mikroalglerin CO2 Tutucu Olarak Kullanımı’ projesi ile Akçansa kazandı. İkincilik ödülüne, pencerelerde ısı ve ses yalıtımı sağlayan ‘ Winsa Revotech 84/7 Pencere Sistemi’ projesi ile Ege Profil; üçüncülük ödülüne ise doğa dostu ‘Nefes Alan Karolar’ projesiyle Kaleseramik layık görüldü.

‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri 2017’, Sosyal Alan’da ise birincilik ödülünü, Enerji Üniversitesi’ projesiyle Schneider Electric kazanırken, ‘Filli Boya Bilim Kampı’ projesiyle Betek ikincilik ödülüne layık görüldü. Üçüncülük ödülünü, ‘Yarınlar için Değer’ Sosyal Sorumluluk Projesi ile DYO kazandı.

Dereceye giren firmaların temsilcileri; Akçansa Proses Geliştirme Müdürü İrfan Akikol, Ege Profil Teknik Destek Müdürü Kadir Ermurat, Kaleseramik Ar-Ge Merkezi-Laboratuvarlar Müdürü Yıldız Yıldırım, Betek Yalıtım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Taner Soner Şahin, DYO Pazarlama Direktörü Melek Soklangıç Dinçer, Schneider Electric Pazarlama ve İletişim Müdürü Burcu Mungan, ödül kazanan projelerinin detaylarını, katılımcılara yaptıkları birer sunum eşliğinde paylaştılar.

Yeni teknolojiler iyi bir geleceğe yatırımdır
Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Nuri Bulut, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye İMSAD üyelerinin imzaladığı ‘Sürdürülebilirlik Sözü’nün rehberliğinde önemli çalışmalara imza attıklarını vurguladı. A. Nuri Bulut, şöyle konuştu: “2017 yılında ‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’ni hayata geçirdik çünkü Türkiye İMSAD olarak farklılaşmanın temelinde inovasyon ve sürdürülebilirliğin yattığına inanıyoruz. Yeni teknolojilere ve efektif fikirlere yatırımın, iyi bir geleceğe yatırım olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, güçlü ve yeni düzenlemelere hızla uyum sağlanması, daha bilinçli tüketici ve müşteri ağına hitap edebilen bir sanayinin ancak Ar-Ge’ye yapılan yatırımların artırılmasıyla gelişebileceğini gördük. Ayrıca teknolojiye bağlı disiplinlerin takip edilmesi, çevreye duyarlı inovatif ve sürdürülebilir fikir, ürün ve üretim süreçlerinin desteklenip geliştirilmesi, bu önemli yarışmanın çıkış noktasını oluşturdu” dedi.

Bu ödüller, sürdürülebilirlik farkındalığı için önemli bir adım
Türkiye İMSAD Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cihan Karamık, Türkiye İMSAD’ın, üyeleriyle sadece ciro alanında değil, sürdürülebilir çalışmalarıyla da sektöre örnek olduğunu belirterek, “Sürdürülebilirlik, bizim çok inandığımız bir kavram. Elde ettiğimiz iyi uygulamaları tüm sektörle paylaşmak, onlara da ilham vermek istedik. 2015 yılında Birleşmiş Milletler’e üye ülkeler tarafından kabul edilen bir anlaşma var. Bu anlaşmada, 2030 yılına kadar iklim değişikliği ile mücadeleden, sürdürülebilir şehirler inşa etmeye kadar 17 sürdürülebilirlik hedefi belirlendi. Türkiye İMSAD üyeleri, bu hedeflerden bazılarını öncelikli olarak tanımladı. Öncelikle, Türkiye İMSAD çatısı altında ‘Sürdürülebilirlik Sözü’nü imzaladık. ‘Bir sürdürülebilirlik hedefimiz olacak, elde ettiğimiz sonuçları da tüm paydaşlarla paylaşacağız’ dedik. Bu ödüller de, sürdürülebilirlik farkındalığını artırmak adına önemli bir adımdır” dedi.

18’inci sürdürülebilirlik hedefi ‘kültür’ olmalı
Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç, Türkiye İMSAD’ın sürdürdüğü çalışmalarla sektörde çok önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, “Sürdürülebilirlik dediğimiz zaman, doğadan gereğinden fazla kaynak almamamız gerek. Bütün dünyada benimsenen 17 sürdürülebilirlik hedefi içinde, bence bir eksik var. Bu hedefler içinde 18’inci hedef olması, bunun da ‘kültür’ olması lazım. İstanbul’da kültürü korumamız için mühendisliği, davranışı, mimarlığı ve Türkiye İMSAD’ı da bunun içine almamız lazım. Türkiye İMSAD’ın yaptığı çalışmalar, hakikaten güzel ve ilerici örnekler. Bu ödül töreni özellikle, şirketlerin nasıl ilerici bir şekilde yeni kavramlar geliştirdiğini göstermesi açısından çok önemli” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.