E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ODE YALITIM
iFLOOR

YSBÖ 2016'da Ödüller Sahiplerini Buldu

YSBÖ 2016'da Ödüller Sahiplerini Buldu

15 Haziran 2017 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
159. Sayı (Haziran 2017)

"14. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" ile "6. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri"nin kazananları, ödüllerini Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'da aldılar...

B2B Medya Yayın Grubu dergilerinden Yalıtım tarafından bu sene 14.’sü organize edilen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı ve Cephe Dergisi tarafından 6.’sı düzenlenen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nin töreni 24 Mayıs 2017 tarihinde Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirildi.
Çok sayıda davetlinin ve dernek temsilcisinin yer aldığı törenin açılış konuşmasını B2B Genel Müdürü İsmail Ceyhan yaptı. Ceyhan, tüm adaylara, kazananlara ve tören katılımcılarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri ile Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin adaylık ve oylama süreçleriyle ilgili bilgileri aktardı. Bu tarz ödül organizasyonlarının, Türkiye’de diğer dergiler tarafından çok kolay cesaret edilemeyecek organizasyonlar olduğunu vurgulayan Ceyhan, “B2B Medya olarak böyle bir işe cesaret ederken dergilerimizin hitap ettiği sektörlerden güç aldık, kanaat önderlerine danıştık ve tüm paydaşlarımızla beraber ‘ortak akılla’ bir model geliştirdik” ifadelerini kullandı.
Her iki ödül organizasyonun da iki aşamadan oluştuğunu ve demokratik bir süreç izlendiğini hatırlatan Ceyhan, konuşmasında ayrıca B2B Medya olarak geçtiğimiz yıl yaşanan bir gelişmeyi de paylaşarak şu bilgileri verdi: “B2B Medya olarak uzun yıllardır sayısal bakımdan yayınladığımız dergi sayısıyla övünüyorduk. Fakat geçtiğimiz yıl, eski yıllarda rakip olduğumuz ve bir o kadar da saygı duyduğumuz, ısıtma-soğutma-enerji-çevre-yangın güvenlik sektörleri alanında yayın yapan Teknik Sektör Yayıncılığı firmasının sahibi Sayın Süleyman Bulak, dergilerini sektöre emanet ederken, sahipliğini de bana devretti. Dolayısıyla bugün geçtiğimiz senelerden daha güçlü bir yayın kuruluşu olarak karşınıza çıktık. B2B Medya olarak 14 dergiyle çok geniş bir yayın yelpazesinin sahibi olduk”.

YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ

YILIN ISI YALITIMI ÜRÜNÜ

COOLFLEX HF  Elastomerik Kauçuk Köpüğü
Isıdem Yalıtım

YILIN SU YALITIMI ÜRÜNÜ

Bituproof Temel Bohçalama Sistemi
BTM Bitümlü Tecrit Maddeleri

YILIN YANGIN YALITIMI ÜRÜNÜ
Ravaber Seramik Yünü
Ravaber Yapı Ürünleri

YILIN PROFESYONELİ
Bulut Uzun
Terraco Genel Müdürü

Levent Pelesen:
“Sektörün gelişimine ışık tutuyor”

B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan’ın konuşmasının ardından sahneye “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” ve “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” ödüllerini takdim etmek üzere İZODER Başkanı Levent Pelesen davet edildi. Pelesen yaptığı kısa konuşmada, her iki ödül organizasyonunu oldukça başarılı bulduğunu, gelinen noktanın takdir edilmesi gerektiğini vurgulayarak, ödüllerin, sektörün gelişimine ışık tutan organizasyonlar olduğunun altını çizdi ve “Çok güzel ve başarılı bir iş yapılıyor, dilerim ki böyle devam eder” ifadelerini kullandı. 
“Coolflex HF” ile Yılın Isı Yalıtım Ürünü ödülünü kazanan Isıdem firmasından ödülü almak üzere sahneye davet edilen Genel Müdür Murat Erenoğlu, yaptığı konuşmada “Bu, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ndeki ikinci ödülümüz. Geçen sene Yılın Yatırımı ödülünü kazanmıştık. Bu sene de Türkiye’de ilk ve tek halojen içermeyen elastomerik kauçuk köpüğüyle yılın Isı Yalıtım Ürünü ödülünü aldık. Umarım seneye başka bir sürprizle karşınızda oluruz” ifadelerini kullanırken, “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” ödülünü almak üzere sahneye davet edilen Ravaber Ürün Planlama ve Satış Destek Uzmanı Murat Koray Arslantaş ise “Türkiye’de seramik yününün ilk üreticisi olarak yatırımımızı 2016 yılında tamamlayarak üretimi gerçekleştirmiştik. Seramik yünü, yangın yalıtımında kendi sınıfında en yüksek yangın dayanımına sahip bir ürün” ifadelerini kullandı.

Bülent Çolak:
“Yönetmeliğin yayınlanmasını bekliyoruz”

Yılın Su Yalıtım Ürünü ödülünü takdim etmek üzere sahneye davet edilen SUDER Başkanı Bülent Çolak ise bir türlü yayınlanamayan Su Yalıtım Yönetmeliği’nin önemine dikkat çekti. Yönetmeliğin bu sene derneklerin görüşüne sunulduğunu hatırlatan Çolak, 2017 içinde de yönetmeliğin yayınlanmasını bekledikleri ifade etti. Ardından, Bituproof Temel Bohçalama Sistemi ile “Yılın Su Yalıtımı Ürünü” ödülünü kazanan BTM firmasından Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü Umut Ceylan’a ödülü takdim etti. Ceylan konuşmasında, “BTM olarak kırk yılı aşkın bir süredir sektöre değerler üretmeye çalışan bir firmayız. Bu çalışmalarımızı zaman zaman bizler için çok kıymetli ödüllerle taçlandırmak bizleri ayrı hırslandırıyor. Bu organizasyonda emeği geçen Seçici Kurula, bize oy veren veya vermeyen okurlara ve B2B Medya’ya çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yılın Profesyoneli:
“Bulut Uzun”

Yalıtım Dergisi editörlerinden oluşan Organizasyon Komitesi tarafından, yalıtım bilincinin artırılmasına katkıda bulunan, firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişilere verilen “Yılın Profesyoneli” ödülünün 2016’daki sahibiyse Terraco Genel Müdürü Bulut Uzun oldu. Uzun, sahnede yaptığı konuşmada, “Bu ödülün benim şahsıma verilmiş bir ödül olarak görülmemesi gerekiyor. Bu başarının arkasında çok ciddi bir ekip ve bayilerimiz var. Prensiplerimizin başında çok çalışmak geliyor. Bunu ikiz kızlarıma da aşılıyorum. Mesela Türkiye’de bütün herkes beş dakika dinlenirse, Türkiye 760 bin yıl kaybediyor. Dolayısıyla çok çalışmamız lazım. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Özellikle bize bu ülkeyi armağan eden şehitlerimize ve Mustafa Kemal Atatürk’e bunu borçluyuz”.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından, açılış konuşmasını Çatı&Cephe ve Yalıtım dergilerinin yayın danışmanı Sadık Özkan’ın yaptığı Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri törenine geçildi. Özkan’ın kısa tuttuğu ve tüm katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasının ardından sahneye “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi/Sistemi” ve “Yılın Çatı Sistem Bileşeni” ödüllerini takdim etmek üzere ÇATIDER Başkanı Adil Baştanoğlu davet edildi.

ÇATI VE CEPHE MALZEMELERİ ÖDÜLLERİ

YILIN ÇATI KAPLAMA MALZEMESİ / SİSTEMİ

Solar Uyumlu, PUR/PIR Dolgulu Sandviç Çatı Paneli
Davut Panel

YILIN ÇATI SİSTEM BİLEŞENİ
Green-Vent Solar Güneş Enerjili Çatı Aspiratörü
Havak Endüstri Tesisleri

YILIN CEPHE MALZEMESİ / SİSTEMİ
Yeni Havalimanı Camı
Şişecam Düzcam

YILIN CEPHE SİSTEM BİLEŞENİ
Kasso C-Fold
Kasso Mühendislik

Adil Baştanoğlu:
“Çatı her türlü yeniliğe açık bir alan”

Baştanoğlu, sektöre katkılarından dolayı B2B Medya’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında, yapılan her organizasyonun sektöre ciddi katkılar yarattığını hatırlattı. Bu sene Çatı kategorisinde az aday olmasının, kendisini üzdüğünü vurgulayan Baştanoğlu, “Bu, 2016’da çatı sektöründe yenilik sunan firma sayısının azlığını gösteriyor. O anlamda kendi sektörüm açısından üzgünüm. Demek ki daha fazla çalışmamız gerekiyor. Aslında çatı, dokusuyla, mimarisiyle, konfora katkılarıyla her türlü yeniliğe açık bir alan. Her noktada yenilik getirilebilir bir alan. Umarım seneye daha büyük bir katılım olur” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.
Baştanoğlu’nun konuşmasının ardından sahneye, Solar Uyumlu PUR/PIR Dolgulu Sandviç Çatı Paneli ile “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi” ödülünü kazanan Davut Panel’den Genel Müdür Osman Turhan Özcan ve Üretim Şefi Onur Leymunçiçeği davet edildiler. Özcan, beş yıllık genç bir firma olduklarını hatırlatarak, sektörün duayenlerinin de dahil olduğu böyle bir organizasyonda ödül almanın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederken, Onur Leymunçiçeği ise gururlu olduklarını dile getirdi ve ürün hakkında kısa bir bilgi sundu.  Green-Vent Solar Güneş Enerjili Çatı Aspiratörü ile “Yılın Çatı Sistem Bileşeni” ödülünü alan Havak firmasından Genel Müdür Ahmet Gökşin de konuşmasında, firma olarak inovatif, enerji tasarrufu sağlayan, karbon ayakizini azaltan ürünler geliştirdiklerini ifade etti ve Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin, üreticileri motive eden bir organizasyon olduğunu vurguladı.

Hakkı Moltay:
“Cephe önemli fonksiyonlar üstleniyor”

“Yılın Cephe Malzemesi/Sistemi” ve “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödüllerini takdim etmek üzere sahneye davet edilen İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Dr. Hakkı Moltay, günümüzde sürdürülebilir yapı yapmanın gereklilikleri üzerine yorumlarda bulundu. Cephenin, sürdürülebilir yapılarda çok önemli fonksiyonlar üstlendiğini ifade eden Moltay, “Cephe çok önemli bir bina bileşeni ve bu bileşen beni her zaman çok cezbetmiştir. Cephenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla B2B Medya’nın bu ödülü benim takdim etmemi talep etmesine karşılık hemen bu işe talip oldum, çünkü cephecileri seviyorum” ifadelerini kullandı. 
“Yılın Cephe Malzemesi/Sistemi” ödülünü Yeni Havalimanı Camı (Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam) ile kazanan Şişecam firmasından ödülü alan Pazarlama Grup Müdürü Tansu Kumru ise, “İstanbul Yeni Havalimanı için kendi Ar-Ge çalışmalarımızla geliştirdiğimiz bu ürünle aslında dört farklı fonksiyonu aynı anda sağlıyoruz. Isıtma giderlerini azaltıyoruz, soğutma giderlerini azaltıyoruz, emniyeti ve aynı zamanda gürültü kontrolü sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kasso C-Fold ile “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödülünü kazanan Kasso Mühendislik’ten ise sahneye Kasso Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Kılıç ile BİNAA Mimarlık ofisinden Mimar Burak Pekoğlu davet edildiler. Kılıç, konuşmasında, “Bu organizasyonda değil kazanmak, aday olmak bile bizim için büyük bir mutluluktu. Yaklaşık kırk yıldır metal levha imalatı yapan kurucumuz Süleyman Bey önderliğinde bir firmayız. Otuz ülkeye ihracat yapıyoruz, gece-gündüz demeden üretmekten yanayız. Geçen hafta  New York’ta yine Kasso C-Fold ile bir tasarım ödülü daha aldık. Bunda tabii Kasso ailesinin ve Mimar Burak Pekoğlu’nun ortak katkıları var. Herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı. 

Dr. Muzaffer Tamer’e Teşekkür Plaketi
Organizasyonda ayrıca uzun yıllardır cephe ve pencere sektörlerine sağladığını katkılar ve yaptığı bilimsel çalışmalarından dolayı PÜKAD Başkanı Dr. Muzaffer Tamer’e bir teşekkür plaketi takdim edildi. Çatı ve Cephe Dergisi Yayın Danışmanı Sadık Özkan tarafından sunulan plaketten sonra bir konuşma yapan Tamer, Türkiye’de U değerinin çok yüksek kaldığını vurguladığı konuşmasında, “Avrupa’da yetmişli yıllarda pencereler için dikkate alınan U (Isı geçirgenlik katsayısı) değerlerinin hala çok gerisindeyiz. Almanya’da 1970’lerde bu değer 1.8 W/m2K’di. Türkiye, doğru pencere yapılsa, doğru yalıtım yapılsa, doğru tavan yapılsa milyarlarca dolar tasarruf edebilecek bir ülke. Hepimizin cebinden paralar havalara uçuyor. Bu paranın en fazlası da yüzde 28 oranıyla pencereden gidiyor. Duvar, pencere, tavan, zemin gibi tüm elemanların U değerlerini aşağı indirmemiz lazım. AB’de pencerelerdeki U değeri artık 1’in altına indi, bizde ise halâ 1.8 bile kullanılamıyor. Buna rağmen Türkiye’de inşaat sektöründe tabii ki büyük bir ilerleme olduğunu da unutmamak lazım. Geçmişte yalıtım konusunda çok sıkıntılı olan alüminyum doğramalar bile artık çok gelişti. Camda da aynı şekilde... Türkiye geçmişte yalıtım konusuna gereken önemi vermiyordu ama yavaş yavaş düzelmeye, herkes enerji tasarrufundan söz etmeye başladı”.

Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. 

 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.