E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ODE YALITIM
iFLOOR

Kazananlar Belirlendi

Kazananlar Belirlendi

13 Mayıs 2016 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
146. Sayı (Mayıs 2016)

"Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" ile "Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri"nin kazananları 26 Nisan'da yapılan Seçici Kurul toplantılarında belirlendi. Ödül töreni ise 11 Mayıs günü Yapı İstanbul Fuarı'nda gerçekleştirilecek...

B2B Medya Yayın Grubu dergilerinden Yalıtım Dergisi tarafından bu sene 13.’sü düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı&Cephe Dergisi tarafından 5.’si organize edilen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nin Seçici Kurul toplantıları, seksene yakın Seçici Kurul Üyesinin katılımıyla 26 Nisan 2016 günü Mercure İstanbul Altunizade Hotel’de gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan ile İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gül Koçlar Oral’ın yaptığı, akademisyenlerin, mimarlık ofislerinin ve özellikle sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcilerinin yer aldığı, olabildiğince geniş katılımlı gerçekleşen Seçici Kurul’da aday firmaların tanıtımlarının ardından okur oyları değerlendirildi ve sonrasında Seçici Kurul oylamasına geçildi.

B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan:
“Öz hep aynı kaldı”B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan toplantıda yaptığı konuşmada, ödül heyecanının yaşandığı bu ayların, kendisi için başka bir önemi daha olduğunu, Yalıtım Dergisi’nin de 20 sene önce yine bu aylarda yayın hayatına başladığını hatırlatarak başladığı konuşmasında, “Yalıtım Dergisi bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin ise 13.’sünü gerçekleştiriyoruz. Ödül organizasyonuna başlarken ana fikrimiz, yeni gelişen yalıtım sektöründe faaliyet gösteren markalara farklı bir boyutta tanıtım imkanı sağlamak ve haksız rekabetin bir nebze de olsa önüne geçmekti. Bu anlamda Yalıtım Dergisi’nin taşın altına elini koyması gerekiyordu. Markalara ve ürünlere farklı bir pazarlama enstrümanı yaratmalıydık. Bu amaçla öncelikle sektörümüzün değerli temsilcilerinden oluşan bir danışma kuruluyla bu fikirlerimizi paylaştık. O toplantıda aldığımız kararları ve ana çerçeveyi, yıllar içinde ufak tefek düzenlemeler, yenilemeler olsa da korumaya çalıştık. Yani öz hep aynı kaldı. Yalıtım sektörü her yıl yatırımları, ürünleri önce okur oylaması, ardından sektörün değerli temsilcilerinin yer aldığı Seçici Kurul vasıtasıyla centilmence kendi içinde seçiyor ve ödüllendiriyor. Okur oyları sonuçları yüzde 30, Seçici Kurul oyları ise yüzde 70 etkiliyor. Bu oranlama da, okur oylamasında oluşabilecek manipülatif hareketleri önlemek amacı taşıyordu. Dolayısıyla Seçici Kurul Üyesi olarak burada kullanacağınız oyların gerçekten çok kıymetli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bugüne kadar çıkan sonuçlara baktığımızda da bu yöntemin doğru olduğu kanaatine varıyoruz” ifadelerini kullandı. 
B2B Medya dergilerinden Çatı&Cephe tarafından organize edilen Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödüller’nin de 5.’sinin düzenlediğini hatırlatan Ceyhan, şu yorumlarda da bulundu: “Çatı&Cephe de bu yıl 10. yılını kutluyor. Ödüllerin ise 5.’sini organize ediyoruz. Bu ödül organizasyonlarında en önemli ayak, adaylık süreci. Bu organizasyonlar bir kalite ödülü değiller. Sektörde faaliyet gösteren firmalara bir pazarlama enstrümanı yaratma amacıyla oluşturduğumuz organizasyonlar. Dolayısıyla adaylık sürecinde şirketlerimizin pazarlama bölümlerine çok iş düşüyor. Her şirkete kendi paydaşlarıyla, müşterileriyle ve tüketiciyle ürünlerinin üstünlüklerini bir kez daha ifade etme fırsatı yaratıyoruz. Çatı ve cephe sektörünün de bu anlamda katılım sürecinde gayet iyi bir performans gösterdiğini görüyorum”.

Prof. Dr. Gül Koçlar Oral:
“En önemli ayağı yalıtım oluşturuyor”İTÜ Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Gül Koçlar Oral ise konuşmasında, yalıtım sektörünün ülkemizde son dönemlerde önemli mesafe alan almış, hızlı gelişen bir sektör olduğunun altını çizerek başladığı konuşmasına, bir akademisyen olarak bu büyük ailenin üyesi olmaktan duyduğu gururu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı: “Bildiğiniz üzere günümüzde en önemli problemler enerji ve çevre problemleri. Ve bilimsel alanda değişen paradigmalar, gelişen teknoloji, geleneksek yöntemlerin bir kenara bırakılıp çağdaş teknolojilerin gelişimini ön plana çıkarıyor. Çevre ve enerji sorunları açısından bakarsak, temiz ve sürdürülebilir, yeni enerji kaynaklarına yönelme, bunun yanı sıra enerji korunumu büyük önem taşıyor ve bütün dünyada enerji korunumu mevzuatının en önemli ayağını da yalıtım oluşturuyor. Bizler de üniversitelerde Yapı Fiziği alanında ısı, ses, su, yangın yalıtımıyla ilgili sistemleri birarada ele alıyoruz. Bu sistemleri bütüncül bir yaklaşımla ele almak için geçtiğimiz yıllarda Yapı Fiziği Derneği’ni kurduk. Kurucusu ve başkanı olduğum bu derneğin B2B Medya’nın da ortaklığıyla gerçekleştirdiği 2. Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi, önümüzdeki hafta İTÜ Taşkışla’da gerçekleştirilecek. Hepinizi bu organizasyonumuza da davet ediyorum. Hem bilimsel hem sektör açısından bir farklılık yaratmak, genç araştırmacılara da imkan sağlamak, bu kongrenin amaçları arasında yer alıyor. Bütün bunlara olanak sağlamak hiç kuşkusuz sektör ve üniversitenin işbirliğiyle oluyor. Biz de burada bu tür çalışmalarla bunun adımlarını atmış oluyoruz. B2B’nin düzenlediği bu çalışmayı hem bizleri biraraya getirmesi açısından hem de sektörün gelişmesi açısından çok önemsiyorum. Ödüllendirme de çok önemli. Bu nedenle katılım sağlayan tüm firmalara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum”.


Işıklar, Seçici Kurul salonunda standıyla yer aldıProf. Gül Koçlar Oral, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri toplantısına katılamayan İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nil Türkeri adına da bir konuşma yaptı. Prof. Gül Koçlar Oral, bir yapının en önemli elemanlarının “bina kabuğu” olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında, “Bina kabuğu, çatı ve cepheden oluşan bir bileşen. İç ve dış çevreyi birbirlerinden ayırmaları nedeniyle çok önemliler. İçeride kullanıcıların her türlü konfor koşullarının sağlanmasında en önemli etkenler. Ayrıca bir insanın giysisi gibi çatı ve cephe de o binanın gerek teknolojik, gerek estetik açıdan değerini vurguluyorlar. Günümüzde teknolojilerin ilerlemesi, bilginin hızlı aktarılabilmesi, bütünleşik tasarımı ortaya koydu. Artık geleneksel tasarım modellerinden uzaklaşarak bütünleşik tasarım yaklaşımı içerisinde binaların değerlendirilmesi gerekiyor ve bunun en önemli özelliği de doğrusal değil, tekrar eden bir süreç olması ve disiplinlerarası işbirliğinin en üst düzeyde biraraya getirilebilmesi. En üst düzeyde farklı disiplinlerden meslek insanlarının biraraya gelip çalışması gerekiyor. Çatı ve özellikle cephe de bütünleşik tasarımın vurgulanacağı en önemli unsurlardır. Bizler İTÜ’de birkaç yıldır Sürekli Eğitim Merkezi kapsamında bir cephe programı uyguluyoruz. Program, katılımcısının oldukça yüksek olduğu bir program haline gelmeye başladı. Bunu ileriki aşamalarda yüksek lisans programı haline getirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.


Kılıçoğlu ve Terraco standları...


Fuaye alanındaki Serge Ferrari ve Trakya Cam standları...


Laferge Dalsan, FYT ve Isollat da Seçici Kurul salonunda yerlerini aldılar...

13. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 5. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin ödül töreni ise 11 Mayıs 2016 tarihinde Yapı İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2015
Yılın Yatırımı:
Isıdem Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.
Yılın Isı Yalıtım Ürünü:
Knauf Mantolama Sandstone-Design Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi / KNAUF
Yılın Su Yalıtımı Ürünü: 
KÖSTER TPO Sentetik Su Yalıtım Örtüsü / KÖSTER
Yılın Ses Yalıtım Ürünü:
Batyline AW Lux / Serge Ferrari
Yılın Yangın Yalıtım Ürünü:
TECWOOL F, Taşyünü-Çimento Bileşenli Püskürtme Harç / Mercor Tecresa-Nanotek İnşaat

Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2015

Yılın Çatı Kaplama Malzemesi:
Ecotitanium Kiremit / Megaron Çatı Teknolojileri-Kılıçoğlu
Yılın Çatı Sistem Bileşeni:
BoardeX roof / Dalsan Alçı
Yılın Cephe Malzemesi:
SUPERWOOD / Terraco
Yılın Cephe Sistem Bileşeni:
Ekoklinker / Işıklar

 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.