E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
iFLOOR
ODE YALITIM

11. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Adaylar Belirlendi ve Okur Oylaması Başladı

11. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Adaylar Belirlendi ve Okur Oylaması Başladı

14 Şubat 2014 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
119. Sayı (Şubat 2014)

Yalıtım dergisi olarak 11.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylar belirlendi ve okur oylaması başladı.
“Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Su Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Ses Yalıtımı Ürünü” ve “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” kategorileri olmak üzere beş kategoride düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 2013’te yapılan yatırımlar ve piyasaya sunulan yeni ürünler birarada kamuoyuna sunuluyor. Sektörün gelişiminin her yıl envanterini çıkaran organizasyon, sektördeki ilerlemeyi de gözler önüne seriyor.


Okur Oylaması 31 Mart 2014’e Kadar Sürüyor
Okurlarımız, dergimizde ve ekte yer alan Oy Kullanma Formu’nu doldurarak tercihlerini belirliyorlar. Her okurumuzun bir kez oy kullanabildiği organizasyonda okur oylaması 31 Mart 2014 Pazartesi günü sona eriyor. 


Kararı Seçici Kurul Veriyor
Okur oylamasının ardından, sektörün önde gelen temsilcilerinden ve akademisyenlerden oluşan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, sonuçlar üzerine değerlendirme yapacak ve kendi oyunu kullanacak. Okur ve Seçici Kurul oyları, Seçici Kurul üyeleri arasından seçilen yeddiemin tarafından tespit edilerek nihai sonuç belirlenecek. Oylamada Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili olacak. Ödüller, mayıs ayında düzenlenecek Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2013 Töreni’nde verilecek...


Yılın Profesyoneli Ödülü
“Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ve “Yılın Profesyoneli” ödülü, Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya editörler kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, 2013 yılı içerisinde yalıtım bilincinin artırılmasına, firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişi, kurum veya kuruluşa verilecek.

Yılın Yatırımı Adayları
1- Austrotherm Yalıtım Malzemeleri San. ve Tic. Ltd.

Tesisin Adı: Austrotherm Turgutlu Fabrikası
Yeri: Turgutlu / Manisa
Üretilen Ürünler: EPS Yalıtım Levhası
Üretim Miktarı: 70 m3/Saat
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 25 bin m2 / 7.800 m2
Yaratılan İstihdam: 14 kişi
Yatırım Değeri: 10 milyon TL

2- HİS Yalıtım, İzolasyon, İnşaat, Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti.Tesisin Adı: HİS Yalıtım Taşyünü Üretim Tesisi
Yeri: İncesu OSB / Kayseri
Üretilen Ürünler: Taşyünü 
(Plaka, şilte, çıplak veya kaplamalı)
Üretim Miktarı: 40 bin ton/yıl
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 60 bin m2 / 20 bin m2
Yaratılan İstihdam: 80 kişi
Yatırım Değeri: 25 milyon Euro

3- Kalekim Kimyevi Maddeler A.Ş.Tesisin Adı: Kalekim Erzurum Tesisleri
Yeri: Erzurum
Üretilen Ürünler: Su Yalıtım Ürünleri
Üretim Miktarı: 90 bin ton/yıl
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 4.350 m2 / 3.540 m2
Yaratılan İstihdam: 100 kişi
Yatırım Değeri: 2,5 milyon TL

4- Punteks Tekstil Mak. San. Tic. A.Ş.Tesisin Adı: Izogreen İzolasyon Keçesi ve Geotekstil  Keçe Üretim Hattı
Yeri: Torbalı / İzmir
Üretilen Ürünler: İzolasyon keçesi ve geotekstil keçe 
Üretim Miktarı: 800 Ton/ay
Yaratılan İstihdam: 20 Kişi 
Yatırım Değeri: 1.000.000 TL

Yılın Isı Yalıtımı Ürünü Adayları
1- AKG Minepor
AKG Gazbeton İşletmeleri A.Ş.

Çıkış Tarihi: Mart 2013
Minepor, mineral esaslı, yanmaz (A1 Sınıfı), ısı iletkenlik katsayısı 0,050 W/m.K olan, dayanıklı, zaman içinde performansı değişmeyen, hızlı uygulanabilen, pratik ve ekonomik bir yalıtım malzemesi. Ürün, yerli hammaddelerle üretiliyor. Difüzyon özelliği ve nemi doğal yoldan dışarı atabilen yapısı sayesinde nefes alan sağlıklı yaşam alanları oluşturuyor. Maket bıçağı ile kesilebilen yapısıyla uygulamalara hız kazandırıyor. Kolay işlenebilmesi sayesinde duvar ve sıva yapabilen tüm ekiplerce uygulanabiliyor.

2- Bonuspan Platin 700 kPa
Eryap Plastik San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Eylül 2013
Bonuspan Platin 700 kPa, 600 mm x 1250 mm ebadında, 6 cm ve 8 cm kalınlıklarında ekstrüde polistiren köpüğünden  mamul, maksimum basma dayanımı (>700 kPa) istenen uygulamalarda kullanılan, yüksek dayanımlı, pürüzsüz, oluksuz ve binili bir ısı yalıtım levhası. Ürün toprak temaslı dış cephe yalıtımı, zemin, duvar, temel, ters çatı sistemiyle düz çatı yalıtımı, yol, köprü ve demiryolu inşasında donmaya karşı koruma ve buz pateni pisti ve uçak bakım hangarları inşası, yeraltı suyu uygulamaları ve ağır vasıta araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde yüksek noktasal basınçları kaldırabilecek dayanıklılığa sahip.

3- Izogreen
Punteks Tekstil Mak. San. Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Isı ve ses yalıtımı sağlayan İzogreen Yanmaz İzolasyon Keçesi, kanserojen madde içermiyor ve sağlığa zararsız bir yapıya sahip. Yüzde 80 geri dönüştürülmüş tekstil elyafından elde edilen ürün, alevi iletmiyor ve alçıpanlar arasında kullanıma uygun. Isı iletim katsayısı (λ) 0,036 W/mK olan İzogreen’in, 1000 g/m² ağırlık, 20 mm kalınlıktan başlayarak 50 mm’ye kadar kalınlığı artırılabiliyor. Hem rulo hem de şilte şeklinde üretilebiliyor. Tahriş etmiyor, kaşındırmıyor, ayrıca bakteri, mantar, küf ve haşere barındırmıyor. 

4- Multiboard
Multiplan Yalıtım Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Multiboard, TS EN 13165 standartlarına uygun olarak üretimi ve standardın gerektirdiği kontrolleri yapılan rijit termoset poliizosiyanurat (PIR) dolgulu, iki tarafı CFT (Coated Fiberglass Tissue) olan, yangın dayanımlı bir ısı yalıtım elemanı. Multiboard sürekli proses yöntemiyle PIR malzemenin iki levha arasına kombine edilmesi yöntemiyle üretiliyor. Bileşenlerin reaksiyonu sonucu açığa çıkan ısı ile buharlaşmak isteyen gazlar, oluşan hücreler içinde hapsolarak termal iletkenlik özelliğini daha yüksek bir hale getiriyor. Alevi yaymıyor ve kendiliğinden sönüyor. Isı iletim katsayısı λ: 0,03037 W.m/K

5- Pakboard HFC Free (XPS 200, XPS 200P, XPS 300Z)
Pakpen A.Ş.

Çıkış Tarihi: Eylül 2013
Daha önce üretimi yapılan Pak-board’un yoğunluk değerleri 35-37 kg/m3 idi. Yeni üründe ise hem HFC gazı bulunmuyor hem de malzemenin 24-32 kg/m3 aralığında üretimi yapılabiliyor. Ülkemizde her geçen gün XPS maliyetlerini düşürmek için düşük yoğunlukta (22-24 kg/m3) üretimler yapılıyor. Bu sebepten HFC gazı içermeyen bir XPS ürününün 24-32 kg/m3 yoğunluk aralığında üretilmesi önem arz ediyor. Yapılan bu çalışmayla ülke ekonomisi açısından hem ithal gaz kullanımı belirli ürünlerde ortadan kaldırılmış hem de XPS ürününün 18-50 mm kalınlıklar arasında ve 24-32 kg/m3 yoğunlukta üretilmesi sağlanmış.

6- Ventirock Duo
Rockwool İnşaat ve Yalıtım Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Rockwool tarafından piyasaya sunulan Ventirock Duo, havalandırmalı cephe sistemlerinde kullanılan, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği sağlayan çift yoğunluklu bir taşyünü levha. Yüksek yoğunluklu üst katman, yüzey mukavemetini artırarak dış hava koşullarına dayanımı maksimuma çıkarıyor. Daha az yoğunluktaki alt katman 0,035 w/mK lambda ısı geçirim katsayısı değeriyle ısı yalıtımı sağlıyor. Yüksek yoğunluktaki üst katman kolay montaj imkanı veriyor ve cam tülü kullanımına gerek bırakmıyor. Ürünün yangına tepki sınıfı ise A1.

Yılın Su Yalıtımı Ürünü Adayları
1- Durocret Penetrate
İSOMAT Yapı Kimyasalları ve Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Nisan 2013
Beton yüzeylerde hem yalıtım hem onarım sağlayan, tek komponentli, çimento esaslı, kristalize özellikli bir tamir ve yalıtım harcı olan Durocret Penetrate, iç ve dış mekan uygulamalarında kullanılabiliyor. Beton yüzeylerde rutubet ve kirecin mevcut hidroksit içeriğiyle temas ettiğinde reaksiyona girerek çözünmez kristalize bağlar oluşturan özel aktif kimyasallar ihtiva ediyor. Bu kristaller kılcal gözenekleri tıkıyor ve beton içerisindeki rötre çatlaklarını kapatıyor. Böylece betonda su emilimi olmuyor. Uygulandığı alanlarda hem yapısal tamir sorunlarını hem de yalıtım problemlerini çözüyor.

2- ELASTICOOL
Kalekim Kim. Mad. San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Nisan 2013
ELASTICOOL, akrilik dispersiyon esaslı, kullanıma hazır, yüksek elastikiyete sahip, radyan ısı enerjisini yansıtarak tasarruf sağlayan, su geçirmez bir sıvı plastik kaplama malzemesi. Beton, sıva, çimento levha, galvaniz, çinko, alüminyum, PVC, polyester, ahşap kaplı düz veya eğimli çatı ve teraslarda; binaların dış cephelerinde; taş, tuğla, kiremit, dekoratif kaplamalar gibi yüzeylerde; eski bitüm, bitümlü membran ya da asfalt kaplı yüzeylerde; sprey poliüretan köpük üzerinde su yalıtım ve enerji tasarruf malzemesi olarak kullanılıyor. Yüksek UV yansıtma özelliğine sahip. Yüzey sıcaklığını düşürerek, binayı fazla ısıdan koruyor ve bina içerisindeki sıcaklığı düşürüyor.

3- K10 GRS 2000
Parex Group Yapı Kimyasalları A.Ş.

Çıkış Tarihi: Haziran 2013
K10 GRS 2000, çatı ve teras bahçeleri için geliştirilmiş, bitki kökü dayanımlı poliüretan esaslı bir likit su yalıtım malzemesi. Bitki köklerine dayanıklılık özelliği, meydana getirdiği su yalıtımı membranının, bitkilerin bu bahçelerde büyüyüp gelişme evresinde bitki kökleri tarafından delinmesini önlüyor. Değişik ve özel şekillerdeki bahçe dizaynlarında bile hızlı, kolayca ve eksiz uygulamaya imkan veriyor. Ürün, FLL sertifikasına da sahip.
Kopmada uzama: %500
Yırtılma mukavemeti: 250 N
Çekme gerilme direnci: > 2 MPa
Su buharı geç.: 19.4 g/m²/24 saat
Viskozitesi: > 5000 cP

4- Kiesol C
Remmers Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd.

Çıkış Tarihi: Ağustos 2013
Kiesol C, yüzde 80 aktif içerikli özel bir krem teknolojisine sahip. Solvent içermeyen su bazlı bir ürün ve yanıcı değil. Çevreye duyarlı olan Kiesol C kolay ve hızlı uygulanıyor. İşçilik hatalarını yok ediyor. Kullanılacak miktar önceden belirlenebiliyor. Suyla temizlenen ürün, el tabancası ile kolayca uygulanıyor ve uygulama için pahalı-komplike pompalara gerek duyulmuyor. Duvara nüfuz etmesini beklemeye gerek yok.  Uygulanan yüzey diğer sistemlere göre daha çabuk kuruyor ve duvara enjekte etmek için beklemeye gerek kalmıyor.

5- Polymera MS
Fixa Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Aralık 2013
MS Polimer Esaslı Likit Membran Polymera MS, MS Polimer Hibrid teknolojisi ile üretilen, tek bileşenli, yarı akışkan sıvı halde, kullanıma hazır, UV dayanımlı, solvent, izosiyanat ve bitüm içermeyen, yüksek teknoloji ürünü bir kaplama ve su yalıtım malzemesi. İç mekânlarda, dış mekanlarda ve içme suyu temasında dahi kullanılabiliyor. Nemli yüzeylere dahi astarsız yapışıyor, yüksek aderans sağlıyor. Astar ile uygulanarak ıslak yüzeylere yapıştırılabiliyor. Ek yeri oluşturmuyor. Çok esnek ve 5 mm’ye kadar çatlak köprüleme özelliği var. Kürlendikten sonra teknik özelliklerinden taviz vermiyor. Yapışmaya, örtmeye ve korumaya devam ediyor.

6- Würth Fiber Takviyeli Membran
Würth Sanayi Ürünleri Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Würth Fiber Takviyeli Sıvı Membran tek bileşenli, su bazlı bir kaplama malzemesi. Su birikintilerine ve UV ışınlarına karşı oldukça dirençli. Beton, bitumen membranlar, fayans, metal, ahşap ve fiber çimento levhaları gibi yüzeylerde su geçirmezlik sağlıyor. Ekleme ve birleşme yerleri olmamasından dolayı yüksek bir su geçirmezlik performansı gösteriyor. Ürün, yatay ve dikey yüzeylerde kullanılabiliyor, değişik şekildeki yüzeylerde kaplama yapılmasına imkân veriyor. Würth Fiber Takviyeli Su Geçirmez Membran, düz çatılar, balkonlar, teraslar, banyolar, duşlar, saunalar, temel duvarları ve ince çatlaklı sıvalarda su geçirimsizliği sağlıyor. Herhangi bir koruma gerektirmiyor.

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü Adayları
1- Izogreen
Punteks Tekstil Mak. San. Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
İzogreen Yanmaz İzolasyon Keçesi, kanserojen madde içermiyor ve sağlığa zararsız bir yapıya sahip. Yüzde 80 geri dönüştürülmüş tekstil elyaflarından elde edilen ürün, alevi iletmiyor ve alçıpanlar arasında kullanıma uygun. İzogreen’in, 1000 g/m² ağırlık, 20 mm kalınlıktan başlayarak 50 mm’ye kadar kalınlığı artırılabiliyor. 20 mm’den başlayan kalınlığı sayesinde hava boşluğu oluşturarak ses yalıtımı sağlıyor. Üç boyutlu yapısı sayesinde ses dalgalarını yüksek kapasiteyle absorbe ediyor. STC düzeyi, 30 mm kalınlık ve 1600 g/m² yoğunluk için 7dB.  Hem rulo hem de şilte şeklinde üretilebiliyor. Tahriş etmiyor, kaşındırmıyor, ayrıca bakteri, mantar, küf ve haşere barındırmıyor. 

2- Multirock
Rockwool İnşaat ve Yalıtım Sist. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Bölme duvarlar, asma tavanlar ve çatı aralarında kullanılan ses yalıtımı, ısı ve yangın yalıtımı sağlayan bir taşyünü levha olan Multirock, hafif ve kolay kesiliyor. Kendini salmıyor, stabilitesini koruyor. Değişik sistem bileşenleri ile bölme duvarlarda 55 dB’e kadar etkin ses yalıtımı sağlıyor. Bölme duvar taşıyıcı sistemleri ile gayet iyi bir şekilde örtüşüyor, boşluk bırakmıyor ve lifli yapısıyla etkin ses yalıtımı yapıyor. Multirock, yanarken damlacık oluşturmuyor ve zehirli gaz çıkarmıyor. Yangına tepki sınıfı A1.

3- ORWOOL
Ravaber Yapı Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ekim 2013
ORWOOL, mineral yünlerde formaldehit ve fenol gibi kimyasallar yerine tamamen doğal maddelerin kullanıldığı, çevre ve insan sağlığı açısından önemli bir teknolojik keşif. Üretim prosesinden fenol ve formaldehitin çıkarılması, zararlı gaz emisyonlarını azaltıyor ve çevreye karşı daha duyarlı bir üretim gerçekleştirilmesini sağlıyor. Özellikle endüstride kullanılan fırın vb. ürünlerin yalıtılması ile ortaya çıkan organik madde koku ve emisyonu olmadığından tüketici için avantajlar içeriyor. İyi bir ses yalıtımı sağlıyor (60 desibel).
Yangına karşı tepki sınıfı: A1.

4- PhoneStar TRI 15 mm Ses Yalıtım Plakası
Proaktif Yalıtım Sistemleri Müh. Yapı San. ve Dış Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Wolf firmasının patentli ürünü PhoneStar Ses Yalıtım Plakaları, çok etkili olmasının yanı sıra ekolojik ve inovatif yapısıyla da avantajlar sunuyor. Dünyanın en eski yapı malzemeleri olan ahşap ve kumdan biraraya getirilen plakalar, hem hava doğuşumlu hem de darbe kaynaklı seslerde yüksek derecede yalıtım sağlıyor. Sadece 1,5 cm kalınlığındaki bu plakalarla hava doğuşumlu ses Rw=36 dB, yani yüzde 85 azaltılabiliyor. İnce yapısına rağmen PhoneStar Ses Yalıtım Plakaları’nın göstermiş olduğu bu performans, 20 cm kalınlığındaki bir gazbeton tuğlanın performansına eşdeğer.

5- Teknosilence
Teknofoam İzolasyon San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Mayıs 2013
Teknosilence Akustik Yanmaz Sünger, global sünger üreticisi Recticel Group’a ait ve Türkiye’de Teknofoam tarafından uluslararası standartlara uygun üretilen, yanmazlığın önemli olduğu alanlarda ses yutumu ve ses iletimi kaybı için akustik çözüm sağlayan kompleks bir ürün.  Havalandırma kanalları, mekanik daireler, jeneratör, kompresör kabinleri gibi ses yalıtımı gereken her nokta ile disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılıyor. 1000 mm genişlikte 35-15 spesyal piramit profilli, EPDM ağır bariyer katmanlı üretiliyor. Ses iletim kaybı için kullanılan ağır bariyer olarak isteğe göre EPDM, kurşun, PVC ve bitüm kullanılıyor. Kombinasyonlara göre 25 ile 50 desibel arasında ses yalıtımı sağlıyor.

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Adayları
1- CFS-BL Yangın Durdurucu Esnek Tuğla
Hilti İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ekim 2013
Kullanıma hazır, genleşme esaslı bir yangın durdurucu tuğla olan CFS-BL, duvar ve döşeme açıklıklarındaki kablo, kablo tavaları ve boruların kalıcı veya geçici yangın yalıtımı için kullanılıyor. Kolay ve hızlı montaj imkanı sayesinde işçilikten tasarruf sağlıyor. Uygulandıktan hemen sonra işlevsel hale geliyor. Grid-tech teknolojisi sayesinde 1 m²ye kadar açıklıklarda kalıp gerektirmiyor. Sık sık değişiklik yapılan geçişlerde yeniden kullanılabilir olması en büyük avantajlarından birisi. Yeni kablo ve boru geçişlerine imkan veriyor. Halojen, asbest ve solvent içermiyor.
Yangın Dayanımı: 4 saate kadar
Akustik Performans: STC Değeri 52
Yoğunluk: 0,27 g/cm³
Genleşme Oranı: 1:3’e kadar

2- ORWOOL
Ravaber Yapı Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Çıkış Tarihi: Ekim 2013
ORWOOL, mineral yünlerde formaldehit ve fenol gibi kimyasallar yerine tamamen doğal maddelerin kullanıldığı, çevre ve insan sağlığı açısından önemli bir teknolojik keşif. Üretim prosesinden fenol ve formaldehitin çıkarılması, zararlı gaz emisyonlarını azaltıyor ve çevreye karşı daha duyarlı bir üretim gerçekleştirilmesini sağlıyor. Özellikle endüstride kullanılan fırın vb. ürünlerin yalıtılması ile ortaya çıkan organik madde koku ve emisyonu olmadığından tüketici için avantajlar içeriyor. Toz ve iritasyon etkisi yok, kaşındırmıyor. Esnek yapısından dolayı uygulaması kolay. Amacına göre levha ve şilte şeklinde uygulanabiliyor.
Isı iletim katsayısı λ: 0,035 W.m/K
Yangına karşı tepki sınıfı: A1

3- Ventirock Duo
Rockwool İnşaat ve Yalıtım Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Rockwool tarafından piyasaya sunulan Ventirock Duo, havalandırmalı cephe sistemlerinde kullanılan, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği sağlayan çift yoğunluklu bir taşyünü levha. Yüksek yoğunluklu üst katman, yüzey mukavemetini artırarak dış hava koşullarına dayanımı maksimuma çıkarıyor. Daha az yoğunluktaki alt katman 0,035 w/mK lambda ısı geçirim katsayısı değeriyle ısı yalıtımı sağlıyor. Yüksek yoğunluktaki üst katman kolay montaja imkan veriyor ve cam tülü kullanımına gerek bırakmıyor. Yangına tepki sınıfı A1.


Oy kullanmak için tıklayın…

YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ OY KULLANMA FORMU 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.