E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
iFLOOR
ODE YALITIM

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Okur Oylaması Sona Erdi

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Okur Oylaması Sona Erdi

21 Nisan 2018 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ1.211 kez okundu

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde okur oylaması sona erdi...

Yalıtım Dergisi olarak 15.’sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri (YSBÖ)’nde okur oylaması sona erdi. Bu yıl “Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” ve “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” kategorileri olmak üzere üç kategoride düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2017 ile geçtiğimiz sene piyasaya giren ürünler birarada kamuoyuna sunuluyor.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?
Okurlarımız, dergimizde ve www.yalitim.net adresinde yer alan Oy Kullanma Formu’nu doldurarak tercihlerini belirliyorlar. Her okurumuzun bir kez oy kullanabildiği organizasyonda okur oylaması 20 Nisan 2018 günü sona erdi. Okur oylamasının ardından, sektörün önde gelen temsilcilerinden ve akademisyenlerden oluşan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek toplantıda sonuçlar üzerine değerlendirme yapacak ve kendi oyunu kullanacak. Okur ve Seçici Kurul oyları, Seçici Kurul üyeleri arasından seçilen yeddiemin tarafından tespit edilerek nihai sonuç belirlenecek. Oylamada Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili olacak.

YILIN PROFESYONELİ ÖDÜLÜ
“Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ve “Yılın Profesyoneli” Ödülü, Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, 2017 yılı içerisinde yalıtım bilincinin artırılmasına, firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişi, kurum veya kuruluşlara verilecek.


Yılın Yatırımı Adayları (3 Aday)
1) Alfor Plastik San. ve Tic. A.Ş.   2) Eryap Grup Yapı Malz. San. ve Tic. A.Ş.
 
Tesisin Adı: Alfor Üretim Tesisi
Yeri: İMES OSB, Dilovası/Kocaeli
Faaliyete Geçiş Tarihi: Eylül 2017
Üretilen Ürünler: Isı yalıtımı, seramik ve alçı aksesuarları
Üretim Miktarı: 100 ton PVC/ay, 50 ton HDPE/ay işleme kapasitesi
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 3050 m2
Yaratılan İstihdam: 50 kişi
Yatırım Değeri: 2.5 milyon USD
  Tesisin Adı: Sakarya Hendek Taşyünü Tesisi
Yeri: Sakarya/Hendek
Faaliyete Geçiş Tarihi: Eylül 2017
Üretilen Ürünler: Taşyünü
Üretim Miktarı: 40 bin ton/yıl
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 63 bin m2 / 25 bin m2
Yaratılan İstihdam: 60 kişi
Yatırım Değeri: 75 milyon TL
3) ODE Yalıtım A.Ş.
Tesisin Adı: ODE Eskişehir Üretim Tesisi
Yeri: Eskişehir
Faaliyete Geçiş Tarihi: Nisan 2017
Üretilen Ürünler: Polimer modifiye bitümlü membran türleri
Üretim Miktarı: 20 milyon m2/yıl
Tesisin Açık-Kapalı Alanı: 75 bin m2 / 30 bin m2
Yaratılan İstihdam: 50 kişi
Yatırım Değeri: 100 milyon TL
 


Yılın Isı Yalıtım Ürünü Adayları (4 Aday)
1) Austrotherm EPS PREMIUM®
Isı Yalıtım Levhası
  2) Coolflex HT / EPDM Esaslı
Elastomerik Kauçuk Köpüğü
 
Firma: Austrotherm Yalıtım Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Çıkış Tarihi: Mart 2017
Genleştirilmiş Polistren (EPS)’den üretilen Austrotherm EPS PREMIUM® Isı Yalıtım Levhası, içerdiği yoğun grafit katkı sayesinde 0,030 W/mK ısı iletim katsayısına sahip. Bina duvarlarının dıştan ısı yalıtımı, mantolama uygulamaları ile teras ve kırma çatılarda ısı yalıtım uygulamalarında kullanılan ürün, sunduğu yüksek yalıtım performansıyla özellikle “Düşük Enerjili Bina” ve “Pasif Evler”in mantolama ve çatı ısı yalıtımında hem bugüne hem de geleceğe dair çözümler sunuyor. Ürünün en önemli özelliklerinden biri, diğer gri renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre, aynı kalınlıkta uygulamalarda daha yüksek ısı yalıtım performansı sunması ve bünyesindeki grafit katkı nedeniyle güneşten gelen ışınları hem emmesi hem de yansıtması. Yüksek esneklik kabiliyeti sayesinde keserken kırılmayan, dağılmayan ve duvara rahatlıkla uygulanan, uygulama kolaylığı sunan Austrotherm EPS PREMIUM®, boyut kararlılığını bina ömrü boyunca koruyor, üretiminde ise insana ve çevreye zararlı gaz kullanılmıyor.
  Firma: Isıdem Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.
Çıkış Tarihi: Mart 2017
Coolflex HT, Türkiye’nin ilk yüksek sıcaklığa dayanıklı EPDM esaslı elastomerik kauçuk köpüğü olma özelliğine sahip. Ürün, 150 °C’ye kadar yüksek akışkan sıcaklıklarının bulunduğu tesisat sistemlerinde kullanılıyor. Kapalı gözenekli ve güçlendirilmiş hücre yapısı sayesinde su buharına karşı yüksek direnç gösteriyor. Düşük ısı iletkenlik katsayısı ile enerji kaybını minimuma indiriyor. Coolflex HT esnek yapısı sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor. Bunun yanı sıra toz ve elyaf gibi zararlı maddeleri barındırmadığından sağlıklı bir şekilde uygulama imkânı sunuyor.
3) Dyotherm İsolteco 110
Hibrid Teknoloji Isı Yalıtım Ürünü
  4) Multipor Isı Yalıtım Levhası
 
Firma: DYO Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş.
Çıkış Tarihi: Kasım 2017
Dyotherm Isolteco 110, yüksek oranda ısı yalıtım özelliği sağlayan çimento esaslı, özel üretilmiş sabit boyutlu EPS tanecikler içeren, kimyasal bağlayıcılarla güçlendirilmiş yeni nesil, hibrid teknoloji ile üretilen özel bir ısı yalıtım ürünü. Kullanılan teknoloji ile organik yapıdaki EPS taneciklerinin etrafı inorganik katkılarla sarılıyor. Bu inorganik katkılar, EPS taneciklerini birarada tutarken aynı yapı içinde  homojenlik de sağlıyor. EPS taneciklerin özelliği ile ısı yalıtım gerçekleşirken, kullanılan inorganik katkılar, ürüne yüksek nefes alma kabiliyeti veriyor ve yoğuşmayı önlüyor. Isolteco 110 darbelere karşı dayanımı, A sınıfı yangın direnci ve çevreye duyarlı yapısıyla da dikkat
çekiyor.
  Firma: Türk Ytong Sanayi A.Ş.
Çıkış Tarihi: Ocak 2017
0,044 W/mK ısı yalıtım hesap değerine sahip Multipor, binalarda ısı yalıtımı amacıyla kullanılan mineral esaslı, hiç yanmaz bir ısı yalıtım malzemesi. Tamamıyla doğal hammaddeler olan kum, kireç, çimento ve sudan üretiliyor. Gazbeton yapı malzemesinin özelliklerini taşıyan Multipor, mineral, hafif ve kolay işlenen yapısıyla buhar difüzyonu yapabilen ve A1 sınıfı “Hiç Yanmaz”, yangına karşı yüzde 100 güvenli bir ısı yalıtım levhası. Dış duvarların dıştan ve içten mantolamasında, tavan ve terasların ısı yalıtımında, ısıtılmayan hacimlerin tavanlarında ve binaların konsol döşemelerinin ısı yalıtımında kullanılıyor.


Yılın Yangın Yalıtım Ürünü Adayları (2 Aday)
1) Knauf Jetgips® Fire
Yangına Dayanıklı Alçı Sıva
  2) Ravaber Taşyünü Lamel
Yangın Bariyer Levhaları
 
Firma: Knauf A.Ş.
Çıkış Tarihi: Ocak 2017
Knauf Jetgips® Fire, iç mekanda kullanılan çelik, betonarme gibi taşıyıcı elemanların yük taşıma kapasitelerini koruyarak yangından pasif korunmasını sağlayan, ETA 11/0229 Avrupa Teknik Değerlendirme’ye sahip yangın geciktirici bir sıva. İçeriğindeki alçı ile birlikte hafif bileşenler ve katkı maddelerinden oluşan özel karışım, ürünün makine ile sorunsuz bir biçimde uygulanmasını sağlıyor. Knauf Jetgips® Fire, iç mekanlarda yangından korunma için özel olarak geliştirilmiş. Böylece konstrüksiyon elemanları yangın söndürülene veya bina tahliye edilene kadar görevlerini yerine getirebiliyor. Knauf Jetgips® Fire, benzer ürünlere göre çok daha yüksek verim sağlıyor.
Minimum malzeme maliyeti ile maksimum yangın dayanımı (240 dakikaya kadar) sağlanabiliyor.
  Firma: Ravaber Yapı Ürünleri San. Tic. A.Ş.
Çıkış Tarihi: Haziran 2017
Yeni Yangın Yönetmeliği, özellikle pencerelerden etrafa yayılan yangına karşı tedbir alınmasını şart koşuyor. Bina yüksekliği 6,50 metreden fazla olan binalarda, pencere ve benzeri boşlukların yan kenarlarında en az 15 cm, üst kenarlarında ise en az 30 cm eninde
hiç yanmaz malzeme (A2-s1, d0) ile yangın bariyeri oluşturulması gerekiyor. Ravaber, sektörün bu ihtiyacını Ravaber Taşyünü Lamel Yangın Bariyer Levhası adı altında 15 cm-30 cm genişliğinde taşyünü üreterek karşılıyor.

 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.