E-Dergi Oku 
DYO
ODE YALITIM

Okur Oylaması İçin Son Günler

Okur Oylaması İçin Son Günler

2 Nisan 2021 | HABERLER1.058 kez okundu

Yalıtım dergisi tarafından bu yıl, 18. si düzenlenen yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonunda okur oylaması 10 Nisan tarihinde sona erecek. Üyeleri belli olan Seçici Kurul, okur oylamasının ardından nisan ayında online olarak toplanacak ve sonuçları belirleyecek.

Siz de oylamaya katılıp kazananı belirleyebilirsiniz
Okur oylaması 10 Nisan tarihinde sona erecek.  Adayları inceledikten sonra, siz de linkteki oy verme formunu doldurarak kazananı belirleyebilir, ödül heyecanına katılabilirsiniz.

http://www.yalitim.net/odul/2020/oo/ylt/YILIN YATIRIMI ÖDÜLÜ ADAYLARI:
 
1. ADAY: MULTIPACK PAKETLEME TESİSİ / ÇORLU
Ode Yalıtım A.Ş.
Ode Yalıtım Çorlu paketleme tesisi yatırımı.
Yeni tesisle birlikte, hacim başına daha fazla ürün yükleme, paletleri kullanarak yükleme ve boşaltma, minimum stoklama maliyeti, açık havada saklanabilir olma avantajları sağlandı.
 
2. ADAY: KARTONLU ALÇI PLAKA ÜRETİM TESİSİ / MERSİN
Fullboard Yapı Elemanları A.Ş.
Yeni tesisin tamamı yerli ve milli olarak gerçekleştirildi. Tüm makine ve ekipmanlar, tamamen yeni nesil ve tam otomatik sistemle çalışacak. Fabrikada yeni nesil Alçı Plaka geliştirmelerinde de bir üst kategoriye geçildi ve Türkiye’nin en hafif alçı plakaları üretiliyor.
20.000.000 m2 üretim kapasiteli tesis, 6 ay 6 gün gibi bir sürede tamamlandı, 41 personel istihdam ediliyor. 
 
YILIN ISI YALITIMI ÜRÜNÜ ADAYLARI:
 
1. ADAY: ODE R-FLEX 40
Üretici Firma: Ode Yalıtım A.Ş.
Sertifikalar: TSE
Elastomerik kauçuk köpüğü malzemeden boru şeklinde imal edilmiş, soğuk ve ılık hatlarda tesisat boruları için üretilmiş tamamen esnek, 40 mm kalınlığında prefabrik boru yalıtımıdır.
R-FLEX ürünü su buharı difüzyon direnç katsayılarına göre üç farklı kategoride üretilmektedir.
R-FLEX DIAMOND (µ≥11000), R-FLEX PRM (µ≥7000),
R-FLEX STD (µ≥5000)
 
 
2. ADAY: DYOTHERM ISOLTECO 110 MANUEL
Üretici Firma: Dyo Boya Fabrikaları A.Ş.

Dyotherm Isolteco 110 Manuel, özel prosesler ile üretilmiş sabit boyutlu EPS tanecikler ve perlit tanecikleri içeren, kimyasal bağlayıcılarla güçlendirilmiş çimento esaslı, A sınıfı yanmaz yüksek nefes alma özelliğine sahip yeni nesil hafif ısı yalıtım  ürünüdür. Dış cephe kaplamalarında, ısı köprülerini engellemede ve ısı yalıtımında mükemmel bir katman oluşturur. Dübel ile montaj gerektirmez, ısı köprüsü oluşturmaz. 

YILIN SES YALITIMI ÜRÜNÜ ADAYLARI:
 
1. ADAY: ODE EVOMİNERAL
Üretici Firma: Ode Yalıtım A.Ş.
Sertifikalar: CE, EUCEB, EPD
ODE Yalıtım'ın özel üretim teknolojisi ile ürettiği ısı, ses ve yangın yalıtımına karşı yeni mineral yün ara bölme levhasıdır. Yüksek ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği performansına sahiptir. Evomineral; · 0,037 W/m.K değerindeki düşük ısı iletkenlik katsayısı, · A1 sınıfı hiç yanmaz özelliği, · 5 cm kalınlığında 500 Hz'de (α)= 0,79 ses yutma katsayısı ve 40,1 dBlik ses azaltım değeri sunar.
 
 
2. ADAY: iFLOOR P100 Epdm DARBE SESİ YALITIM MEMBRANI
Üretici Firma: İnnov Yapı Yalıtım Teknolojileri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.
Sertifikalar: TSE
iFLOOR döşeme ses yalıtım ürün grubunun yeni üyesi P100 Epdm Darbe Yalıtım Membranı. P100, cross-link teknolojisi ile Epdm elastomerlerinin özel bağ yapısı oluşturması ile üretilir. Yüksek geri dönüş oranı ve esneklik, iFLOOR P100’e mükemmel darbe yalıtım performansı kazandırır. Düşük ve orta frekanslarda başarılı ses ve darbe yalıtımı sağlar.
 
3. ADAY: TUNEX HQ DARBE SESİ YALITIM MEMBRANI
Üretici Firma: DKM İnşaat ve Danışmanlık San. Tic. A.Ş.
Sertifikalar: ISO 14001
TUNEX HQ ömrünü tamamlamış lastiklerin (ÖTL) geri dönüşümü ile üretilir. Darbe sesi yalıtımı amacıyla şap veya döşeme kaplaması altında kullanılan şilte formunda yalıtım malzemesidir. Geri dönüşüm ürünü olması dolayısıyla LEED ve BREEAM puanlamasına büyük katkısı olan, yerel ve uluslararası yönetmeliklere uygun bir malzemedir.

Seçici Kurul üyeleri belli oldu. Kurul nisan ayında toplanacak

Okur oylamasının ardından, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi çok değerli hocalarımız, İZODER, ÇATIDER ve CEPHEDER’den çok değerli yöneticilerimiz, önde gelen mimarlık ofislerinin kurucu ve yöneticisi çok değerli mimar dostlarımızdan oluşan Seçici Kurul, video konferans yöntemiyle nisan ayında toplanacak.

Seçici Kurul üyeleri kendilerine iletilmiş olan aday dosyalarını ve okur oylaması sonuçlarını inceleyerek, toplantıda adaylara soru yöneltebilecek. Değerlendirmelerini yapacak ve kişiselleştirilmiş e-form üzerinden oylarını kullanarak kazananları belirleyecek.


 


İlginizi çekebilir...

Özgür Kaan Alioğlu, ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Oldu

ODE Yalıtım, satış ve pazarlama organizasyonunu yeni bir atama ile güçlendirdi...
12 Nisan 2021

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Başkanları Forumu ile Açılışını Gerçekleştirdi

Bu yıl 43. kez Yapı Fuarı '“ Turkeybuild Istanbul'un kapılarını 06 Nisan Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde açtı....
8 Nisan 2021

Yapı Fuarı - Turkeybuild İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye'ye yüksek döviz girdisi sağlayan ve her dönemde dinamizmini koruyan yapı sektörü, yerli ve yabancı tüm paydaşları ile bölgenin en güçlü iş...
30 Mart 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.