E-Dergi Oku 

Armstrong Ceiling Solutions'ın, AurelisTarafından Satın Alınması Tamamlandı

Armstrong Ceiling Solutions'ın, AurelisTarafından Satın Alınması Tamamlandı

11 Mayıs 2020 | HABERLER1.121 kez okundu

Armstrong Ceiling Solutions satın alma sürecinin tamamlanmasının üzerine Aurelius Equity Opportunities’in yeni sahipliği onaylandı.

Armstrong tavan panel ve taşıyıcı sistemlerinin Avusturya, Estonya, Almanya, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Portekiz, İspanya, Türkiye ve Birleşik Krallık'taki işletmelerinin Aurelius Equity Opportunities (“Aurelius”) tarafından resmi olarak satın alınması tamamlandı. Bu tarihten itibaren beş yönetim kurulu üyesi tarafından liderliği yapılan ve ticari faaliyetlerine devam eden Armstrong Ceiling Solutions, tamamen bağımsız ve Aurelius mülkiyetinde olacak.

Ağustos 2019’da kalkınma potansiyeline sahip şirketlerin operasyonel iyileştirmesi yoluyla değer yaratmaya odaklanan Avrupa merkezli yatırım şirketi Aurelius Equity Opportunities, firmanın satın alınması için anlaşmaya varmıştır. İşletme, Armstrong Ceiling Solutions olarak işlem görmekte ve İngiltere’nin Kuzey Doğusunda iki üretim tesisi ve Birleşik Krallık, Almanya ve İspanya’da olmak üzere üç dağıtım merkezinin yanı sıra iade edilen bölgelerde mineral taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı satışlarını gerçekleştirmektedir.

Armstrong World Industries (“AWI”) EMEA asma tavan işletmesi (“Armstrong EMEA”) Knauf’un satın alma anlaşmasının kılavuzluğunda gerçekleşmesiyle birlikte, çok sayıda bölgedeki modüler mineral taşyünü asma tavan panelleri ve taşıyıcılarının üretim ve tedarik üzerindeki pazar rekabetini korumak için yine Knauf'un Avrupa Komisyonu tarafından gereken geriye dönük durum (retrospektif) koşulları takip edilerek işlem icra edilmiştir. Devir teslimin sona ermesi için Knauf, onaylanacak bir üçüncü tarafa satılacak olan yeni bir bağımsız grup oluşturmak için belirli bölgelerde taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı işletmelerini ayırmakla yükümlüdür.

Aurelius Yönetim Kurulu Üyesi Fritz Seemann: “Bu devir alımın tamamlanmış olmasından çok memnunuz ve Armstrong Ceiling Solutions’ı portföyümüzde karşılıyoruz. Bu işlemin tamamlanması, Aurelius’un karmaşık, sektör dışı yapılan satışı gerçekleştirme konusunda uzmanlığının yanı sıra oldukça zorlu piyasa koşullarında işlem yapma kabiliyetini göstermesi bakımından iki kat önemlidir. Armstrong Ceiling Solutions ve yönetim kurulu üyelerini destekleyerek, üretim sektöründeki kapsamlı deneyimlerimizi ve şirketin devam eden büyümesini desteklemek için operasyonel uzmanlığımızı daha üst seviyelere çıkartmayı umuyoruz.”

Şu anda resmi olarak Aurelius’a ait olarak, 2020 yılı, 260’ın üzerindeki çalışanı ile birlikte sağlam, bağımsız ve karlı bir kuruluş olarak Armstrong Ceiling Solutions için heyecan verici yeni bir sayfa olmuştur. Şirketin merkezi Gateshead, Birleşmiş Krallık’ta bulunup, son derece deneyimli ve kendini işine adamış bir yönetim ekibi tarafından yönetilmektedir.

İşlemin tamamlanması, iki tesisin kurum içinde işletme tarafından hizmet verdiği coğrafi pazarlarda satılan tüm taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı tiplerini üretmesini sağlayan, hem mineral taşyünü asma tavan plaka ve hem de taşıyıcı üretim alanlarına önemli teknik ve şartname yükseltmeleri sunmak için tasarlanmış kapsamlı ve uzun süreli bir sermaye yatırım programının uygulanmasının yolunu açmaktadır.

Aurelius, küresel olarak ve tüm konut harici inşaat sektörlerinde büyüme fırsatlarından yararlanmak için yönetim ekibiyle yakın çalışacaktır. Yeni ürün geliştirilmesi amacıyla yapılacak yatırım, mevcut temel ürün çeşitliliğini geliştirecek ve pazar ihtiyaçlarını karşılayarak daha geliştirilmiş ve geniş bir ürün yelpazesi sunacaktır.

Son değişiklikleri kapsamak, işletmelerin yeni kimliğini ve değerlerini yansıtmak için Armstrong Ceiling Solutions’ı ve müşterilerini heyecan verici bir yeniden tanımlama yolculuğuna çıkaracak yeni bir marka oluşturulacaktır.

Armstrong Ceiling Solutions Genel Müdürü Christophe Lloret Linares şunları söyledi: “Kilit bir Pazar oyuncusu olan Armstrong Ceiling Solutions, Aurelius ile bugün yapılan işlemlerin kapanışıyla başlayan yeni bir dönemin temelini oluşturan mükemmel bir hissedar buldu. Armstrong Ceiling Solutions’ın uzmanlığıyla beraber Aurelius’ın tecrübesi, yeni bağımsız işletmenin başarısını temin edecektir. Çalışanlarımız Aurelius ile iş birliğine başlamaktan büyük heyecan duyuyor, müşterilerimizin ve şirketlerimizin uygulanan önemli yatırım planlarından, yeni stratejik gelişmelerimizden ve kârlı büyümemizden yararlanacağına inanıyorlar.”

 


 


İlginizi çekebilir...

Galataport İstanbul'da Knauf Güvencesi

Galataport İstanbul'da, sektörde en yüksek ürün kalitesi, geniş ürün gamı ve kapsamlı teknik danışmanlık ve hizmetleriyle bilinen Knauf'un ürü...
20 Mayıs 2020

ÇEİS Raporu; 'Çimento Sektörü Covid-19 Sonrası Yeni Fırsatlara Odaklanmalı'

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), Covid-19 salgınının Türk Çimento sektörüne yansımalarını değerlendirmek amacıyla Deloitte Türkiye iş ...
13 Mayıs 2020

TMMOB Kanunu'nu Değiştirme Girişimlerine Karşı Odalar Görüş Açıklıyor

TMMOB Kanunu'nun değiştirilmesi tartışılıyor. Makina Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri Odası gündemde olan değişiklik konusunda basın açıklama...
13 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.