E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

HekimColorBoard Kendinden Renkli Fibercement Levhalar

HekimColorBoard Kendinden Renkli Fibercement Levhalar

10 Eylül 2019 Salı | ÜRÜN TANITIMI
186. Sayı (Eylül 2019)
790 kez okundu

Tüm dünyada iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan elyaf takviyeli çimento levhalar genel bir tanımla fibercement levha olarak tanımlanıyor. Hekim Yapı A.Ş. tarafından 2004 yılından bu yana üretilmekte olan fibercement levhalar sektörde HekimBoard markası ile kendine güçlü bir yer edinmiş olup, bugün 5 kıtada 70’e yakın ülkede çok geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından güvenle kullanılıyor. Üretime başladığı ilk günden itibaren ürün çeşitlendirme çalışmalarına büyük önem veren Hekim Yapı A.Ş. tüm dünyada her geçen gün daha yaygın bir kullanım alanında uygulanmakta olan renkli fibercement üretimi için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları neticesinde, 2018 yılı başında HekimColorBoard markasıyla kendinden renkli fibercement levhaların üretimine başladı. Bu ürünler "TS EN 13501-1 Yangına Tepki Sınıflandırması" standardına göre A1 sınıfı yanmazlık belgesi ve "TS EN 12467 Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi"ne sahip. Bu ürünler ilk kez 2018 yılında düzenlenen 41. İstanbul Yapı Fuarı'nda sektörün beğenisine sunuldu. 

Cepheler her yapının ilk ve daima akılda kalan tanımlayıcı özelliğidir. Mekanik montajlı giydirme cephe sistemleri, yapılar için koruyucu bir zırh görevi görür. HekimColorBoard, yapılara estetik görünüm kazandırmasının yanı sıra mimari ve teknik açıdan birçok üstün özellik sağlar. Hızlı montaj, güvenlik ve enerji verimliliği konusunda sağladığı avantajlarla da ayrıca tercih sebebi oluyor. 

Eşdeğer ithal malzemelere alternatif olarak üretilen Hekim Yapı A.Ş.’nin HekimColorBoard markalı giydirme cephe sistemleri, yerli üretim olması nedeniyle dışa bağımlılığı asgari düzeye indirerek ve dünyanın her bölgesine ihracatı gerçekleştirilerek ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunmayı hedefliyor.

Estetik Görünüm ve Dayanıklılık Bir Arada

TS EN 12467 standardına uygun olarak üretilen HekimColorBoard levhalar, her türlü fiziksel özellik bakımından HekimBoard levhalarla aynı teknik özellik ve fiziksel dayanım değerlerine sahip. Her türlü iklim koşulunda güvenle kullanılabilecek olan HekimColorBoard levhalar, HekimBoard levhalar gibi düz, ahşap ve taş desenli gibi farklı yüzey desen seçenekleri ile de üretiliyor. Bu avantajı sayesinde cephelerde istenilen dekoratif görünümün elde edilmesine olanak sağladığı gibi cephe uygulamalarında önemli bir tasarruf da sağlar.

HekimColorBoard Üstün Özellikleri

· TS EN 13501-1 standardına göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesidir.
· Yangın esnasında insan ve çevreye zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmaz.
· HekimColorBoard levhalar kendinden renkli olup, dış yüzeyi ile iç kısmı aynı tekstür ve renge sahip.
· Su itici özelliği ile iklim ve ortam koşullarından kaynaklanan nemden, sudan etkilenmez.
· Ek bir koruyucu astar veya boya gerektirmez.
· En zorlu detayların kusursuz şekilde oluşturulmasına olanak sağlar.
· En üst teknoloji ile uygulanan montaj sistemi, sürekli bir havalandırma ortamı sağlar. Bu sayede yalıtımın etkisini ve sürekliliğini arttırır.
· Rutubeti azaltır. Küflenme, mantar vb. organik oluşumları önler.
· Üstün yalıtım performansı ile yüksek enerji verimliliği ve olumlu çevresel katkı sağlar.
· Isıl değişimlere ve neme karşı koruma sağladığından yapıların dayanıklılığını, değerini artırır.
· Montaj sistemi, farklı estetik görünüşler elde edilmesine olanak sağlar.
· Üstün UV dayanımı sayesinde renk canlılığını uzun yıllar korur.
· Farklı desen ve renk seçenekleri ile tasarım özgürlüğü sunar.
· Yüksek mukavemet özelliği sayesinde yapılar için koruyucu bir görev üstlenir.

30 yıldır sektörde istikrarlı, tutarlı ve güvenilir olarak anılan; 6 kıtada 150’ye yakın ülkeye ihracat yapan Hekim Holding’in bünyesinde bulunan ve Hekim Yapı A.Ş. güvencesiyle üretilen HekimColorBoard kendinden renkli ve son kat boyalı fibercement levhalar ile aradığınız şık görünümü elde ederken, yapılarınızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.


 


İlginizi çekebilir...

Knauf İzogips® Fine ile İki Ürün Yerine Tek Ürün ile Çözüm

Knauf mühendisleri tarafından son teknolojiyle geliştirilen İzogips® Fine, duvar uygulamalarında, kaba sıvalı yüzeylerde bulunan düşük seviyedeki bozu...
15 Kasım 2019 Cuma

Knauf'tan Yüksek Yangın Dayanımına Sahip Flameboard® Duvar ve Tavan Sistemleri

Yüksek yangın dayanımına sahip A1 sınıfı özel Alçıpan® olan Flameboard®, duvar, tavan ve şaft sistemleri yangın testleri esnasında gösterdiği düşük ...
18 Ekim 2019 Cuma

Pavatex Ahşap Yünü Levhalar

PAVATEX termal koruma ve su yalıtım sistemleri benzersiz bir performans spektrumuna sahip. Soğuğa, sıcağa, gürültüye ve yangından oluşabilecek hasarla...
10 Temmuz 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.