E-Dergi Oku 
İNNOV

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Okur Oylamasında Son Günler

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Okur Oylamasında Son Günler

16 Nisan 2019 | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
181. Sayı (Nisan 2019)
4.126 kez okundu

16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde okur oylaması 30 Nisan'da sona eriyor.

Yalıtım Dergisi olarak 16.’sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri (YSBÖ)’nde okur oylaması devam ediyor. Bu yıl “Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” ve “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ve “Yılın Ses Yalıtımı Ürünü” kategorileri olmak üzere dört kategoride düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile geçtiğimiz sene yapılan yatırımlar ve piyasaya giren ürünler birarada kamuoyuna sunuluyor.

OKUR OYLAMASI 30 NISAN’A KADAR SÜRÜYOR
Okurlarımız, Oy Kullanma Formu’nu doldurarak tercihlerini belirliyorlar. Her okurumuzun bir kez oy kullanabildiği organizasyonda okur oylaması 30 Nisan 2019 günü sona eriyor.

*** YSBÖ OY KULLANMA FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN ***

Okur oylamasının ardından, sektörün önde gelen temsilcilerinden ve akademisyenlerden oluşan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, düzenlenecek toplantıda sonuçlar üzerine değerlendirme yapacak ve kendi oyunu kullanacak. Okur ve Seçici Kurul oyları, Seçici Kurul üyeleri arasından seçilen yeddiemin tarafından tespit edilerek nihai sonuç belirlenecek. Oylamada Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili olacak.

YILIN PROFESYONELI VE KATKI ÖZEL ÖDÜLÜ
“Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ve “Yılın Profesyoneli” Ödülleri, Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, 2018 yılı içerisinde yalıtım bilincinin artırılmasına, firmasının ve sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul ve takdir görmüş kişi, kurum veya kuruluşa verilecek.

 

Yılın Yatırımı Adayları (5 Aday)
 
1) Alpa İnşaat Malzemeleri
Yatırımın Adı: Alpa İnşaat Adana Tesisi
Yeri: Adana Hacı Sabancı OSB / Sarıçam-Adana
Üretilen Ürünler: Poliüretan bazlı su yalıtım kaplaması, yapıştırıcılar, mastikler, spor saha sistemleri ve bağlayıcılar
Üretim Miktarı: 40 bin ton/yıl
Tesisin Toplam Alanı: 11 bin m2
Yaratılan İstihdam: 50 Kişi
Yatırım Değeri: 2,5 milyon Dolar
 
2) Austrotherm Yalıtım
Yatırımın Adı: Austrotherm Ankara Fabrikası
Yeri: Sincan / Ankara
Üretilen Ürünler: Austrotherm geoBLOCK®, Austrotherm EPS Isı Yalıtım Levhaları ve Austrotherm EPS Asmolen
Üretim Miktarı: 300 bin m3/yıl
Tesisin Toplam Alanı: 7.888 m2
Yaratılan İstihdam: 20 Kişi
Yatırım Değeri: 2,4 milyon Euro
 
3) Dinamik Isı
Yatırımın Adı: Dynafoam XPE Çapraz Bağlı Polietilen Köpük Üretim Tesisi
Yeri: Tire OSB / İzmir
Üretilen Ürünler: Çapraz Bağlı Polietilen Köpük Ürünleri
Üretim Miktarı: 2 bin ton/yıl
Tesisin Toplam Alanı: 10 bin m2
Yaratılan İstihdam: 20 Kişi
Yatırım Değeri: 6.200.000 TL
 
4) Ravaber Yapı Ürünleri
Yatırımın Adı: Ravaber Biowool Mineral Yün Üretim Tesisi
Yeri: Kayseri
Üretilen Ürünler: Biowool mineral yün
Üretim Miktarı: 30 bin ton/yıl
Yaratılan İstihdam: 50 kişi
Yatırım Değeri: 7 milyon Euro
 
5) Teknopanel
Yatırımın Adı: Teknopanel İzmir Fabrikası
Yeri: Turgutlu 1. OSB / Manisa
Üretilen Ürünler: Yalıtımlı sandviç panel ve EPS ürünleri
Üretim Miktarı: Yalıtımlı Sandviç Panel 3,5 milyon m2/yıl EPS 350 bin m3/yıl.
Tesisin Toplam Alanı: 46 bin m2
Yaratılan İstihdam: 135 kişi
Yatırım Değeri: 15 milyon Dolar
 

Yılın Isı Yalıtım Ürünü Adayları (3 Aday)
 
1) alsecco Hightech Nova Sistem
Firma: alsecco
Çıkış Tarihi: Haziran 2018
alsecco Hightech Nova Sistem, karbon lif teknolojisine sahip organik bazlı yapısına karşın özel formülüyle yangına tepki sınıfı A2-s1,d0 olan sıva ile yangına tepki sınıfı A2-s1, d0 olan son kat dekoratif kaplamayı ve A1 sınıfı ısı yalıtım levhasını birleştiren bir dış cephe ısı yalıtım sistemi... Sistem’in ana iki ürünü alsecco Armatop Nova Line Sıva (Karbon Teknolojisine Sahip Yangın Dayanımlı Organik Isı Yalıtım Sıvası) ve Alsecco Alsilite Nova Line Kaplama (Nano Hybrid Teknolojili Yangına Dayanımlı Organik Kaplama) Haziran 2018 tarihi itibariyle Betek Boya tesislerinde üretilerek piyasaya sunulmuş. alsecco Alsilite Novaline, organo silikat esaslı nano hybrid teknolojili, suya dayanım ve nefes alma performansları artırılmış, silikat bazlı organik bir dış cephe ısı yalıtım sistemi kaplaması. alsecco Armatop Nova Line ise organo silikat esaslı hibrit emisyonlu, karbon teknolojisine sahip, yangına dayanımlı bir organik ısı yalıtım sıvası.
 
2) Blowool / Mineral Yün Esaslı Yalıtım Levhası
Firma: Ravaber Yapı Ürünleri
Çıkış Tarihi: Aralık 2018
Biowool, mineral yün esaslı bir ara bölme yalıtım levhası. Isı ve yangın yalıtımı sağlamasının yanında yüksek ses yalıtımı performansı da sunuyor. Mineral yünlerde formaldehit ve fenol gibi kimyasallar yerine tamamen doğal maddelerin kullanıldığı, çevre ve insan sağlığı açısından önemli teknolojik bir keşif. Üretim prosesinden fenol ve formaldehitin çıkarılması zararlı gaz emisyonlarını azaltıyor, daha konforlu ortam şartları sağlıyor ve çevreye karşı daha duyarlı bir üretim gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Özellikle endüstride kullanılan fırın benzeri ürünlerin yalıtılması ile ortaya çıkan organik madde kokusu ve emisyonu olmadığından tüketiciye kullanım rahatlığı sağlıyor. Isıl iletkenlik değeri 0,035 W/mK. Şilte ve levha formunda ihtiyaca göre kullanılabiliyor.
 
3) Tytan Professional Thermospray / Termo Akustik PU Yalıtım Köpüğü
Firma: Selena Yapı Malzemeleri
Çıkış Tarihi: Ağustos 2018
Tabancalı ve pipetli versiyonu olan poliüretan bazlı Tytan Professional Thermospray, kullanıma hazır ve tek bileşenli bir yalıtım malzemesi. Homojen yüzey ve kesintisiz uygulamaya imkan veriyor. Hava boşluğu ve ısı köprüsü oluşturmuyor. Kendiliğinden yapışıyor. Thermospay ile bir saatte 10 metrekarelik bir alan yalıtılabiliyor. Kullanıma hazır ve
uygulaması kolay. 10 santimetrelik Thermospray tabakası sesi 62 dB azaltıyor. Isı iletkenliği 0.036 w/mK.
 

Yılın Su Yalıtım Ürünü Adayları (3 Aday)
 
1) Mapeplan® Kompartman Sistem
Firma: Mapei Yapı Kimyasalları
Çıkış Tarihi: Ocak 2018
Mapeplan® Kompartman Sistem hem PVC membranın ilgili tüm destekleyici ürün ve aksesuarlarıyla beraber kullanılması sayesinde bir sistem içinde etkili bir su yalıtımı yapılmasını hem de sistem içindeki “post enjeksiyon” bileşenleriyle yapının faydalı ömrü süresince su yalıtımının bir şekilde hasar görmesi sonucu oluşabilecek zafiyetlerin çok düşük maliyet ve pratik yöntemlerle giderilmesini sağlıyor. Sistem, temel altı ve perde bölgeleri, belirli alanlardaki kompartımanlara bölerek, oluşabilecek sorunları sınırlandırıyor ve bu alanlarda teşkil edilen valf ve enjeksiyon hortumu sistemi sayesinde oluşabilecek problemlerin çok düşük maliyetlerle etkin bir biçimde çözülmesini sağlıyor. Sistem, Mapeplan TU S 20, Mapeplan PVC Protection 15, Mapeplan Waterstop, Mapeplan Injection Valves, Mapeplan Injection Tube, Mapeplan Disk ve Polydren PP ürünlerinden oluşuyor.
 
2) OC-Plan FCM 2015v ECB Geomembran
Firma: Polyfin Geomembran
Çıkış Tarihi: Ocak 2018
Bugüne kadar milyonlarca metrekarelik referansa sahip olan ECB Su Yalıtım Geomembranları, kullanıcılardan gelen talep üzerine taze betona tam yapışarak yüzde 100 sızdırmazlık sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Taze betona doğrudan yapışma özelliği olan ürünler arasında yüzeye serbest olarak serilen, ek yerleri otomatik kaynak makineleriyle birleştirilen, kaynakları basınç ile test edilebilen tek sistem olan ve koruma betonu gerektirmeyen OC-Plan FCM (Fresh Concrete Membrane) 2015v ECB Geomembranlar, radye temel, kazıklı temel ve tek yüz perde uygulamalarında ideal çözümler sunuyor. Avrupa’nın konusundaki en büyük kapasiteli ve tamamı bilgisayar kontrollü ekstrüzyon hattında, yaşlanmayan özel hammaddeler kullanılarak katkısız ve el değmeden üretilen malzemenin her bir rulosu özel olarak poşetlenip, barkodlanıp otomatik olarak paletlere yerleştiriliyor.
 
3) StickyStoper XL / Cross Laminated Filmli Kendinden Yapışkanlı Bitümlü Örtü
Firma: Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri
Çıkış Tarihi: Haziran 2018
StickyStoper XL, ultra esnek kendinden yapışkanlı formülü ve darbelere karşı koruma sağlayan Cross Laminated HDPE film kaplı üst yüzeyiyle düşey su yalıtımı uygulamalarında çözümler sunuyor. Özel üst yüzey kaplaması sayesinde uygulama bittikten sonra şantiye ortamında yaşanabilecek hasarlara karşı dayanıklı. Kimyasallara karşı yüksek dayanıma sahip. Geleneksel membran ve sürme ürünlere göre hızlı, güvenilir ve ekonomik. Esnek formülü sayesinde yüzeye tam yapışıyor. Alt yüzeyi soyularak alev kullanmadan yapıştırılıyor. Rulolar özel formül sayesinde oldukça hafif. Dar alanlarda ve detaylarda kolaylıkla uygulanabiliyor.
 

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü Adayları (4 Aday)
 
1) Biowool / Mineral Yün Esaslı Yalıtım Levhası
Firma: Ravaber Yapı Ürünleri
Çıkış Tarihi: Aralık 2018
Biowool, mineral yün esaslı bir ara bölme yalıtım levhası. Isı ve yangın yalıtımı sağlamasının yanında yüksek ses yalıtımı performansı da sunuyor. Mineral yünlerde formaldehit ve fenol gibi kimyasallar yerine tamamen doğal maddelerin kullanıldığı, çevre ve insan sağlığı açısından önemli teknolojik bir keşif. Üretim prosesinden fenol ve formaldehitin çıkarılması zararlı gaz emisyonlarını azaltıyor, daha konforlu ortam şartları sağlıyor ve çevreye karşı daha duyarlı bir üretim gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Özellikle endüstride kullanılan fırın benzeri ürünlerin yalıtılması ile ortaya çıkan organik madde kokusu ve emisyonu olmadığından, tüketiciye kullanım rahatlığı sağlıyor. Şilte ve levha formunda ihtiyaca göre kullanılabiliyor.
 
2) Dynafoam XPE / Çapraz Bağlı Polietilen Köpük
Firma: Dinamik Isı
Çıkış Tarihi: Kasım 2018
Çapraz Bağlı Polietilen Köpük, kimyasal çapraz bağlama ajanı ve kimyasal köpürtme ajanı kullanılarak ekstrüzyon yöntemiyle elde edilen sert plastik polietilen levhanın fırınlanmasıyla üretiliyor. Üretim teknolojisi sayesinde kapalı gözenekli ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olarak üretilen köpük, yapısında meydana gelen çapraz bağlanma sebebiyle üstün mekanik ve termal özelliklere sahip. Ürün, inşaat ve otomotiv sektörü başta olmak üzere HVAC, medikal, beyaz eşya, ambalaj gibi birçok sektörde kullanım alanı buluyor. Rulo olarak üretilebildiği gibi boru, bant, lamineli ve plaka şeklinde de imal edilebiliyor. Dynafoam XPE ürünlerin darbe sesi yalıtım değeri (ΔLw) 37 dB. Dolayısıyla ürünler parke altı, şap altı vb. uygulamalarda yüksek darbe sesi yalıtımı sağlıyor.
 
3) Soltis Touch / Akustik ve Alev Yürütmez Özellikli İç Stor Perde
Firma: Serge Ferrari
Çıkış Tarihi: Kasım 2018
Soltis Touch zarif ve doğal bir dokunuş sağlayan dokuma yapısı ile iç mekanlarda güneşten korunma için ideal bir ürün. Ürün termal konforun yanında yüksek akustik konfor da sağlıyor. 28 adet renk seçeneği mevcut. Akustik performansı: (αw =% 40 LA 100 mm). Yangın performansı: (M1 / B1 / B-s2, d0)
 
4) Tytan Professional Thermospray / Termo Akustik PU Yalıtım Köpüğü
Firma: Selena Yapı Malzemeleri
Çıkış Tarihi: Ağustos 2018
Tabancalı ve pipetli versiyonu olan poliüretan bazlı Tytan Professional Thermospray, kullanıma hazır ve tek bileşenli bir yalıtım malzemesi. Homojen yüzey ve kesintisiz uygulamaya imkan veriyor. Hava boşluğu ve ısı köprüsü oluşturmuyor. Kendiliğinden yapışıyor. Thermospay ile bir saatte 10 metrekarelik bir alan yalıtılabiliyor. Kullanıma hazır ve uygulaması kolay. 10 santimetrelik Thermospray tabakası sesi 62 dB azaltıyor.

 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2019

2004 Yılından beri aralıksız her sene düzenlediğimiz ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl yeni...
27 Şubat 2020

YSBÖ 2019'da Adaylık Süreci Başladı

Bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde adaylık süreci başladı....
18 Ekim 2019

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.