E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ODE, Küresel Marka Yolculuğunu Hız Kesmeden Sürdürecek

ODE, Küresel Marka Yolculuğunu Hız Kesmeden Sürdürecek

13 Şubat 2019 Çarşamba / 22:17 | HABERLER
179. Sayı (Şubat 2019)
59 kez okundu

ODE Yalıtım, çalışanlarıyla buluştuğu Paylaşım Toplantısı’nda 2018 yılını değerlendirerek, 2019 hedeflerini masaya yatırdı.

Satış-pazarlama, finans, insan kaynakları ve üretim bölümlerinin yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, ODE Yalıtım Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Direk ve ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu birer konuşma yaptılar. Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, konuşmasında hem dünyanın hem de Türkiye’nin içinden geçtiği zor koşullara rağmen 2018 yılında büyüme hedeflerine ulaştıklarını vurguladı. ODE olarak 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatan Özdemir, “İhracat, ODE’nin büyümesi içindeki itici gücünü koruyor. 2018’de ihracatımızı bir önceki yıla oranla dolar bazında yüzde 30’un üzerinde artırdık. Bu da büyüme hedeflerimizi yakalamamızda büyük bir rol oynadı. 2019 yılı için ise, pazarlarımızı çeşitlendirmeye devam ederek, mevcut pazarlarımızda ise daha da derinleşerek, yurtdışı gelirlerimizin toplam ciromuz içindeki payını yüzde 40’a çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

ODE Yalıtım Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Direk ise 2018’in stresi ve sürprizleri yüksek bir yıl olduğunu hatırlattı. 2018’i, geçmişten bu yana beklenen, ancak tarihi tam olarak kestirilemeyen birikmiş sorunların açığa çıktığı bir yıl olarak nitelendiren Direk, “2018’de yaşanan kırılmalar, bu ölçüde olmasa da beklediğimiz bir şeydi ve öncesinde yaptığımız hazırlıkların sonucunu birebir görme fırsatı bulduk. Kararlaştırdığımız tedbirleri devreye alarak, çok hızlı şekilde hareket ettik ve değişen koşullara göre esnek davranarak, 2018’deki olumsuzlukları asgaride tutmayı başardık” dedi. ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu da konuşmasında bu yıl odaklanacakları konuları; ihracat, yeni ürün geliştirme ve maliyetlerin azaltılması olarak sıraladı.

ODE Ürünleri BAU 2019’da Ziyaretçilerden Tam Not Aldı
ODE Yalıtım’ın, yapı sektörünün en önemli fuarlarından BAU 2019’da sergilediği ürünler büyük ilgi gördü. Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE, ağırlığı sektör profesyonellerinden oluşan 250 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği organizasyonda, yerli ve yabancı iş ortaklarını standında ağırladı.

Yalıtımda dünya markası olma vizyonuyla faaliyetlerine ve yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE Yalıtım, yapı sektörünün en etkin uluslararası iletişim ve iş platformlarından olan BAU 2019 Fuarı’nda ürünleriyle büyük ilgi gördü. Fuarda yer alan firma, yapı yalıtımı ürünlerini sergiledi. Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ve sektörün en önemli buluşma noktalarından biri sayılan BAU 2019’da yer alan ODE, dünyanın pek çok bölgesinden gelen ziyaretçilere ürün ve hizmetlerini tanıttı. ODE, fuardaki standında yerli ve yabancı iş ortaklarını da ağırladı.

Dünyanın 45 farklı ülkesinden katılımcı ağırlayan BAU 2019’da yer almaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan, fuarda iş ortaklarıyla buluşmanın yanı sıra sektördeki son gelişmeleri yerinde görme imkanı da elde ettiklerini söyledi. Binaların planlanmasından inşasına, yalıtımından tasarımına kadar pek çok alanda faaliyet gösteren firmaların BAU 2019’da ürün ve yeniliklerini uluslararası boyutta sergileyebildiğini hatırlatan Turan, şöyle konuştu: “Ağırlığı sektör profesyonellerinden oluşan 250 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği fuarda, biz de standımızda iş ortaklarımızın yanı sıra yeni bağlantılarımızı ağırladık. Standımızda tanıttığımız ürünler büyük beğeni topladı. 2018’i ihracatta atak yılı ilan etmiştik. Bunu da ihracatta dolar bazında yüzde 30’un üzerindeki bir artış yakalayarak gerçek kıldık. Halen 5 kıtada 75’in üzerinde ülkeye ihracat yapan bir marka olan ODE için ihracat, büyümede en önemli itici güç. 2019’da hedefimiz, ihracatın ciro içindeki payını yüzde 40’a çıkarmak. Uluslararası fuarlar ise bu anlamıyla hem bulunduğumuz pazarlarda derinleşebilmek hem de yeni pazarlar keşfedebilmek açısından bizim için çok önemli. BAU’da da bu hedefle yer aldık ve ürünlerimizin yanı sıra sergilediğimiz referans projelerimizle ziyaretçilerimizden tam not aldık.”

İstanbul Havalimanı’nın Yalıtımında ODE Ürünleri Tercih Edildi
Tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesiyle, sıfırdan inşa edilen dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Havalimanı’nın su ve mekanik ısı yalıtımında ODE ürünleri kullanıldı. Türkiye’de önemli projelerde tercih edilen ve toplamda 75’in üzerinde ülkeye ihracat yapan ODE, yer aldığı prestijli proje sayısını önümüzdeki süreçte hızla artırmayı hedefliyor.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, yurt içi ve dışında birçok projede tercih edilen ürünlerinin, İstanbul Havalimanı gibi dünya çapında ses getiren marka bir projede de kullanılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Yeni havalimanında kullanılan ODE ürünleri hakkında bilgi de veren Ceylin Akdemir, şunları söyledi: “İstanbul Havalimanı’nın su yalıtımında tercih edilen ODE Rubin Membran, yürürlükte olan Su Yalıtım Yönetmeliği’ne uygun, bitümlü su yalıtım örtüsü. SBS modifiye bitümün düşük sıcaklıkta kolay uygulama gibi üstün özelliklerini bünyesinde barındıran bu ürün, camtülü ve non-woven polyester keçe taşıyıcılı olarak üretiliyor ve soğukta bükülme değeri -20°C. Projede ayrıca ODE Starflex Alüminyum Folyo Kaplı Klima Levhası ve ODE Starflex Cam Yünü Boru ürünlerimiz de kullanıldı. Isıtma ve soğutmada kullanılan cam yünü boru, ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği sağlıyor. Çok yönlü kullanım alanı ve A1 Sınıfı Yanmaz Malzeme olması gibi özellikleriyle projelerde tercih nedeni olan ODE Starflex ürünlerimiz ise, EUCEB Belgesi ile uygulayıcı dostu ve yine sahip olduğu EPD Belgesiyle, yeşil bina sertifikasyon sistemli projelerde tercih edilen bir ürün. ODE Rockflex Teras Çatı Levhası ise projede tercih edilen son ürünümüz. Konvansiyonel çatılarda ısı ve ses yalıtımı için kullanılan bu yanmaz, su itici katkılı, uzun ömürlü, çürümez taşyünü levhalar, metal ve ahşap çatıların ısı yalıtımında ve su yalıtım membranlarının altında kullanılıyor”.


 


İlginizi çekebilir...

TMB, Nisan 2019 İnşaat Sektörü Analizi'ni Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), makro ve mikro ekonomik verileri titiz bir çalışmayla bir araya getirdiği ve bu nedenle sektörün yanı sıra tüm eko...
20 Mayıs 2019 Pazartesi / 11:21

Türkiye'nin Dev Projesinde, Ravaber İmzası

Bilkent Ankara Şehir Hastanesi projesinin ısı yalıtımı Ravaber Taşyünü ile yapıldı. Projeye, Mardav bayileri tarafından 258 bin 500 metrekare taşyünü ...
17 Mayıs 2019 Cuma / 10:21

MAPEI, MIMARSIV Selection 2019'a Katıldı

Tasarımlarda trendi yakalayan İtalyan yapı kimyasalları devi MAPEI, yaratıcı zemin önerileriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen MIMARSIV Selection 2019&#...
17 Mayıs 2019 Cuma / 10:17

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.