E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Baumit Türkiye Bayi Toplantısını Antalya'da Gerçekleştirdi

Baumit Türkiye Bayi Toplantısını Antalya'da Gerçekleştirdi

13 Şubat 2019 Çarşamba / 23:47 | HABERLER
179. Sayı (Şubat 2019)
155 kez okundu

Antalya’da gerçekleştirilen organizasyonda Baumit’in iki yüzü aşkın bayisi, benzerine az rastlanacak zengin bir programla hem eğlendi hem de sektörel bilgisini geliştirdi.

Baumit Türkiye’nin 2019 vizyonunun konuşulduğu ve ekonominin değerlendirildiği “Baumit Bayi Toplantısı-Patronlar Zirvesi” 25-27 Ocak tarihleri arasında, Antalya’daki Cornelia Diamond Otel’de bayi firma sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ve Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer, 2018’i değerlendiren, 2019 planlarını aktaran sunumlar gerçekleştirdiler; son yıllarda büyümeye hiç ara vermeden devam eden Baumit’le ilgili sayısal verileri, çalışma yöntemlerini, 2018 faaliyetlerini ve ekonomik koşulları değerlendiren sunumlar yaptılar. 

Konuşmalarda, 2018’de Türk Lirası’nın değer kaybedişi, enflasyonun yüzde 25’e yükselişi, inşaat sektöründe büyümenin beklenenin altında kalması gibi birçok ekonomik parametreye rağmen Baumit’in büyüme sırrının işini iyi yapmaktan geçtiği vurgulandı.

Zirve çerçevesinde, toplantı konseptiyle uyumlu olarak işinde en iyiyi temsil eden konuklar ve sanatçılar da kişisel sunum, gösteri ve konuşmalarını yaptılar. Ünlü televizyon programcısı ve ekonomist Cem Seymen katılımcılara keyifli bir konuşma gerçekleştirdi. Eğitimin, katma değerli ürünler üretmenin, insana yatırım yapmanın ekonomik belirsizlikleri gidereceğinin altını çizen Cem Seymen, konuşmasında kişisel anekdotlara da sık sık yer verdi.

“Duayenlere Soruyoruz” bölümünde ise Akademisyen ve Mimar Esin Tümer, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı yapı sektörünü birçok açıdan değerlendirdiler. Mevzuat, enerji verimliliği ve yapı sektörünün geleceğinin konuşulduğu sohbette farklı bakış açıları masaya yatırıldı.

Baumit Türkiye’nin de bağlı bulunduğu Schmid Industrie Holding Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid ise toplantıya yönelik mesajlarını bir video aracılığıyla katılımcılara iletti. Bayi toplantısına katılmak için ülkemizde bulunan Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan sorumlu Baumit Bölge Direktörü Peter Haginger de katılımcılara seslenerek; kısa bir konuşma yaptı. Haginger konuşmasında, yerel değerlere verdikleri önemin ve Türkiye’ye olan güvenlerinin altını çizdi.

Etkinliğin heyecanı, bayiler arası bilardo turnuvasıyla doruklara ulaştı. Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ve Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer de turnuvada bayilere eşlik etti. Turnuva sonrasında ise dünyanın en başarılı bilardo oyuncularından olan Semih Saygıner, bir bilardo şovu sergiledi. Semih Saygıner ayrıca hayatı ve başarılarıyla ilgili anılarından oluşan “Masamda Birikmiş Hikayeler” isimli kişisel gösterisini de katılımcılarla paylaştı. Bayiler arası bilardo turnuvasının kazananı, Semih Saygıner’le karşılıklı olarak bilardo maçı yapma şansı elde etti.

Cumartesi günü programı katılımcıların salona girişleri esnasında çalan, sözleri, videosu ve bestesiyle “İyiler Her Zaman Kazanır” sloganına vurgu yapan rap şarkısı ile başladı. Tüm katılımcıların yerlerini almasıyla şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı söylendi. Bu bölümden sonra “İyiler Her Zaman Kazanır” konsepti için özel olarak hazırlanan animasyon videoyu Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ve Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer ortaklaşa seslendirdiler. Video boyunca, önlerine çıkan engellere rağmen işlerini çok iyi yapmış 12 ünlü isim tek tek anıldı. Charlie Chaplin’den Elvis Presley’e, Beethoven’dan Müslüm Gürses’e kadar birçok değerli ismin ilham veren hikayesi anlatıldı.

Sunum, konuşma ve panellerin arasında birçok eğlenceli gösteri de bayilerle buluştu. Ünlü şov kemancısı Giselle Tavilson, halatlar aracılığıyla sahnede yükseldiği muhteşem bir gösteri sergiledi. Dünyaca ünlü kanun sanatçısı Hakan Güngör belleklerimizde yer edinen müzikleri bayiler için seslendirdi. Jonglör gösterisi, kahve molaları, ışıklı dans gösterileri, röportajlar ve sosyal medya yarışmasıyla zenginleştirilen program sosyal medyada büyük beğeni aldı. Zirvenin kapanış etkinliği olarak Ziynet Sali ve ekibi sahne aldı. Müzik ve eğlence dolu dakikalar yaşayan tüm katılımcılar, benzerine nadir rastlanan, unutulmaz bir bayi toplantısı deneyimi yaşadı.

Programın sonunda, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı zorlukları ve bu zorlukları tek tek aşıp işini her zaman iyi yaptığını anlatan animasyon videonun gösterimi yapıldı. Videonun son kısmı için sahneye gelen Baumit personeli, “Bir başkadır benim memleketim” şarkısını hep birlikte seslendirdi. Duygulu anların yaşandığı program bu bölümünden hemen sonra tüm katılımcıların birlikte olduğu aile fotoğrafı çekildi. Kısa bir molanın ardından kırmızı halıdan geçerek Kırmızı Gala’ya katılan bayiler; kokteyl, lazer şovu ve birbirinden özenli lezzetlerle buluştular. Baumit’in bayileri motive etmek için gerçekleştirdiği, yıl boyunca en yüksek ciro performansını sergileyen bayilerin ödüllendirildiği “Baumit İLK 11” programının kazananları açıklandı.

Baumit bu önemli etkinliği daha da anlamlı hale getirmek için “Geleceğimizi Mantoluyoruz” sosyal sorumluluk projesini tanıttı. Kısıtlı imkanlara sahip çocuklara kışlık mont bağışının yapılacağı bu özel projede, bayilerin de katılımı ile binlerce mont, öğrenimlerine devam eden çocuklarımızın geleceğini ısıtacak.


 


İlginizi çekebilir...

TMB, Nisan 2019 İnşaat Sektörü Analizi'ni Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), makro ve mikro ekonomik verileri titiz bir çalışmayla bir araya getirdiği ve bu nedenle sektörün yanı sıra tüm eko...
20 Mayıs 2019 Pazartesi / 11:21

Türkiye'nin Dev Projesinde, Ravaber İmzası

Bilkent Ankara Şehir Hastanesi projesinin ısı yalıtımı Ravaber Taşyünü ile yapıldı. Projeye, Mardav bayileri tarafından 258 bin 500 metrekare taşyünü ...
17 Mayıs 2019 Cuma / 10:21

MAPEI, MIMARSIV Selection 2019'a Katıldı

Tasarımlarda trendi yakalayan İtalyan yapı kimyasalları devi MAPEI, yaratıcı zemin önerileriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen MIMARSIV Selection 2019&#...
17 Mayıs 2019 Cuma / 10:17

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.