E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Erbil Building, 22-25 Eylül 2019'da Yapılacak

Erbil Building, 22-25 Eylül 2019'da Yapılacak

30 Ocak 2019 Çarşamba / 15:56 | HABERLER
178. Sayı (Ocak 2018)
32 kez okundu

Irak’ın Erbil kentinde bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Uluslararası Yapı İnşaat, İnşaat Ekipmanları ve Belediye Ekipmanları Fuarı Erbil Building, 22 - 25 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Irak Planlama Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ticaret Bakan Vekili (Geçici) Selman El-Cemili ile Türkiye’nin Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız Başkent Bağdat’ta bir araya geldi. Cemili, görüşmede ülkesinin çeşitli bölgelerinde yürütülen imar çalışmalarına işaret ederek “Türkiye’yi çatışmalardan etkilenen bölgelerin yeniden imarına katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu imar çalışmaları kapsamında özellikle alt yapının iyileştirilmesi, hastane ve okulların inşaatının yanı sıra Türk şirketleri önünde başka yatırım alanlarının açılması da yer alıyor.” ifadelerini kullandı. Irak’ın tüm sınır çıkışlarının merkezi hükümetin kontrolü altında olacağını kaydeden Cemili, bu tür gelişmelerin komşu ülkelerle yapılan ticarette daha fazla esneklik sağlayacağını belirtti.

Büyükelçi Yıldız ise Türkiye’nin kurtarılmış bölgelerin yeniden imarı gibi Irak’a çeşitli alanlarda güçlü bir şekilde destek olacağını dile getirerek, bunun Türk şirketlerinin ülkedeki yatırımıyla olabileceğini aktardı. Türkiye’nin Irak toprakları üzerinde ürünlerinin Körfez ülkelerine geçişini kolaylaştırmak için Irak yönetimiyle koordinasyon içinde olmak istediğini söyleyen Yıldız, karşılıklı ticaret hacminin artırılmasında yardımcı bir faktör olacağı bilinciyle Fişhabur Sınır Kapısının etkin hale getirilmesine katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

2014 yılında düzenlenen 10. Uluslararası Erbil Building Fuarı, 149’u Türk firması olmak üzere 390 uluslar arası firmayı ve 25 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamıştı.


 


İlginizi çekebilir...

Mapei Türkiye, 2019 Yılı Hedeflerini Paylaştı

MAPEI, tüm Türkiye'de hizmet veren bayileri ile Antalya'da bir araya geldi....
16 Nisan 2019 Salı / 15:24

EPSDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ateş Oldu

EPS Sanayi Derneği (EPSDER) Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Mart 2019, Çarşamba günü Radisson Blu Hotel Tuzla'da yapıldı....
16 Nisan 2019 Salı / 10:39

Levent Pelesen: 'Estetik ve Ekonomik Kaygılar, Yangın Güvenliğinin Önüne Geçmemeli'

Yakın dönemde rezidans, hastane, konutlarda yaşanan ve son olarak 12 Mart'ta Trabzon'da bir üniversitede çıkan yangının ardından, İZODER (Isı ...
16 Nisan 2019 Salı / 10:24

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.