E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Antalya'nın En Değerli Projesinde Bonus İmzası

Antalya'nın En Değerli Projesinde Bonus İmzası

23 Ocak 2019 Çarşamba | HABERLER
178. Sayı (Ocak 2018)
3.568 kez okundu

Antalya’nın kamu kaynakları ile yapılan en büyük projesi olan Varsak - Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik ANTRAY 3. Etap Raylı Sistem hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 700 milyon lira maliyetli projede Varsak - Sakarya Bulvarı - Otogar Kavşağı hafif raylı sistem güzergâhı inşasında yalıtım ihtiyacı Bonus ürünleri ile sağlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan yaklaşık 700 milyon lira yatırım bütçeli dev projede çalışmalar hızla ilerliyor. Antalya için çok önemli ve değerli bir proje olan Antray projesinin 3. etabında, istasyon ve trafo binalarının yalıtımı ve güvenliği için Bonus Yalıtım ürünleri tercih edildi. 4 yalıtım alanında hizmet veren ürünleri tek marka altında hizmete sunan Bonus ürünlerinden XPS, taş yünü ve membran ürünleri tercih edildi.

Bonus, yüksek basma mukavemeti ve kaliteli üretim teknolojisi sayesinde prestijli projelerin tercihi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok büyük konut projesinde olduğu gibi, Antray projesinde de Gold, Platin ve Pro ürün tiplerinden toplamda 500 metreküp Bonus XPS ürünü kullanıldı. Yapılarda temel perdeden çatıya ısı yalıtımı ve yüksek basma dayanımı sunan Bonus XPS, endüstriyel tesisler, havaalanları, hangarlar, demir yolları, acil durum barakaları, ilaç kutuları, frigofrik kamyon kasaları gibi çok geniş alanda kullanılabiliyor.

12 yıllık üretim tecrübesi ile her geçen gün performansını artıran Bonus Membran, 7 renk skalasına sahip arduvazlı ve PE film kaplamalı türleri ile hem temelde hem çatılarda geniş kullanım alanı buluyor. Su yalıtımında eşsiz çözüm sunan Bonus Membran; temel perde yalıtımları, çatı teras su yalıtımları ve çatı kaplama alanında ilk tercih edilen markalardan oluyor. Tüm bu özellikleri ile birlikte Antray projesinde Pro, Plus, Platin gruplarından toplamda 40 bin metrekareye yakın Bonus Membran ürünü tercih edildi.

Eryap Grup’un son teknoloji ürünü olan Bonus Taş Yünü, 4 bin metrekarelik kullanım alanı ile Antray projesinin istasyon ve trafo binalarını ısı-ses ve yangından koruyacak. Sahip olduğu düşük ısıl iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımının yanında; gürültü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunan Bonus Taş Yünü, 1000°C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı sayesinde de TS EN 13501-1’e göre A1 sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda ve kullanıldığı tüm alanlarda tam yangın güvenliği sağlıyor.

Eryap Grup güvencesi ile sektöre sunulan Bonus Taş Yünü ürünleri, yüzde 100 yerli sermaye ile yapıların tüm yalıtım ihtiyacına çözüm olmaya devam ediyor. Dış cepheden çatıya, ara bölme duvarlardan yüzer döşemelere, tesisat yalıtımlarından özel detay uygulamalarına yönelik geniş ürün gamına sahip Bonus Taş Yünü, yüksek kaliteli üretimi sayesinde sahip olduğu üstün yalıtım özelliklerini yapı ömrü boyunca sürdürüyor.


 


İlginizi çekebilir...

Türk Müteahhitler, Yurtdışında 5,1 Milyar Dolarlık Proje Üstlendi

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), makro ve mikro ekonomik verileri küresel ve ulusal ölçekte titiz bir çalışmayla bir araya getirdiği, bu nedenle se...
7 Ağustos 2019 Çarşamba

Polisan Kansai Boya'nın Yeni Üretim Tesisleri'ne LEED GOLD Sertifikası

Polisan Kansai Boya'nın yeni üretim tesisleri, çevreci özelliğini LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) GOLD sertifikası ile belgeledi....
7 Ağustos 2019 Çarşamba

ODE Yalıtım'da Üst Düzey Atama

ODE Yalıtım İhracat Direktörlüğü görevine Ozan Turan getirildi. Temmuz ayı itibarıyla yeni görevine başlayan Turan, şirketin tüm ihracat fonksiyonları...
7 Ağustos 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.