E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

2019'da Ne Olacak?

2019'da Ne Olacak?

7 Aralık 2018 Cuma / 10:49 | YAYINCIDAN
177. Sayı (Aralık 2018)
61 kez okundu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da son sayımızda, sektörümüzün kanaat önderlerine 2018 yılı değerlendirmelerini ve yeni yıl için öngörülerini sorduk. İZODER, ÇATIDER ve PANELDER Başkanlarımızla birlikte sektörümüzün önde gelen firmalarının yöneticileri, Alper Doğruer, Harun Hasyüncü, Ilgaz Dalkılıç, İdil Örmen, Melis Topoyan, Mehmet Aydoğdu ve Orkun Ürkmez’in değerlendirmelerini ve öngörülerini okumanızı öneririm.

Yılın son çeyreğinde ülkemizdeki sosyo-ekonomik gelişmelerin tetiklediği döviz kurlarındaki ani yükselme ve dalgalanma başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomiyi vurdu. Dolayısı ile inşaat sektörüne bağlı olarak yalıtım sektörümüz de bu gelişmelerden etkilendi. Ekim sayımızda görüşlere yer vermiştik. Öyle görünüyor ki, 2019 yılı çok zor geçecek. Kamu yönetiminin aldığı önlemler, orta vadeli dengelenme programı ve harcamaların kısılması, özel sektöre de yansıyacak. Ekonomistlerin değerlendirmesi 2019 yılını yüksek enflasyon, tüketimin kısılması ve işsizlik olarak yaşayacağız. Gelişmekte olan ülkeler arasında son on yıldır yüksek büyüme rakamlarını yakalayan ülkemiz, önümüzdeki bir iki yıl boyunca daralma ve yeniden bir dengelenme dönemi yaşayacak. Yalıtım sektörümüzün bu dönemi ihracat, Ar-Ge ve marka değerine yönelik yatırımlarla aşacağına inanıyorum.

Su Yalıtımcıları Derneği (SUDER) Başkanı Erdal Bozok ve Başkan Yardımcısı Semagül Köprülü ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, dernek gündemini ve Su Yalıtımı Yönetmeliği’ni konuştuk. İlgiyle okunacağını umuyorum.

Bu yıl 16.’sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri için 31 Ocak 2019 tarihine kadar, Çatı ve Cephe dergimiz tarafından 8.’si düzenlenen Çatı ve Cephe Malzemleri Ödülleri için de 8 Şubat 2019 tarihine kadar aday olacak firmalarımızı bekliyoruz.

Tüm olumsuzluklara karşın yeni yılın okurlarımıza sağlık ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Adaylarını Bekliyor

Bu yıl 16.'sını düzenleyeceğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri için 31 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek olan aday olma süreci başladı....
5 Aralık 2018 Çarşamba / 14:37

Sektörel Veriler ve Motivasyon...

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
5 Ekim 2016 Çarşamba / 16:58

Bu Memleket Bizim

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
10 Ağustos 2016 Çarşamba / 16:19

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.