E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
KNAUF

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

8 Kasım 2018 Perşembe / 09:58 | HABERLER
176. Sayı (Kasım 2018)
92 kez okundu

Ravago Bina Sistemleri çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Stoper Yapı, üretim tesislerinde devreye aldığı ikinci hat yatırımı ile kapasitesini 24 milyon metrekareye çıkardı. Firma önümüzdeki dönemde ek yatırımlarla beraber kapasitesini 30 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyor.
Yatırımla ilgili bilgi veren Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan, “Hattımızı bitümlü membran tesisi kurulumunda konusunun en iyilerinden biri olan İtalyan Boato firması yaptı. İlk hattımızı da 2007 yılında aynı firma kurmuştu. Yeni hattımız ilkine oranla gelişen teknolojiye uygun olarak daha hızlı çalışıyor.” dedi.
Stoper membranlarının 50’den fazla ülkede satıldığını ve sürekli ürün geliştirdiklerini sözlerine ekleyen Doğan, “Bu sene geliştirdiğimiz 2 yeni ürünümüz olan StickySTOPER XL ve STOPER proof’u iç piyasaya sunduk. Üretimde farklı ürün tiplerini kısa aralıklarla üretmek bizi zorluyordu, yeni hattımız ile bu zorlukları aşarak daha iyi hizmet vermeyi ve üstün nitelikli ürünler üretmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Ürünlerini Mardav’ın 300’ü aşkın bayi ağı ve satış dağıtım hizmetiyle müşterilerine sunduklarını belirten Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan, şöyle devam etti: “Ülkemizin bugünkü şartlarında böyle bir yatırım yapmamız şaşkınlıkla karşılanıyor, ancak Türkiye’nin potansiyeli olan bir ülke olduğuna ve bu sıkıntılı dönemin uzun sürmeyeceğine inanıyoruz.”
“Çatısı altında bulunduğumuz Ravago Bina Sistemleri, yapı sektöründe Türkiye’de yaptığı yatırımları büyütüyor. Konusunda lider olmayı sürdürmek isteyen bir grubun çatısı altında faaliyet gösteriyoruz, dolayısıyla biz de bitümlü membran sektöründe nitelik ve ciro olarak liderliğimizi sürdürmek istiyoruz.”


 


İlginizi çekebilir...

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Yaşar Şenal Seçildi

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ÇATIDER) 12 Şubat 2019'da gerçekleştirilen 9. Olağan Genel Kurulu'nda, 2019-2020 döneminde görev...
18 Mart 2019 Pazartesi / 14:26

BTM'den Kadının Güçlenmesi için İmza

BTM, işyerinde kadının güçlenmesine dair iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik Ka...
15 Mart 2019 Cuma / 11:09

İZODER Başkanı Levent Pelesen: 'Kentsel Dönüşümü İyi Değerlendirmeliyiz'

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, '1-7 Mart Deprem Haftası' kapsamında yaptığı açıklamada, "Deprem kuşağında yer alan ülkemiz...
15 Mart 2019 Cuma / 11:05

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.