E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ERYAP GRUP
ÇUKUROVA YALITIM
MAPEI
EMÜLZER
ALFOR
KNAUF
PANELSAN
MARDAV

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

8 Kasım 2018 Perşembe / 09:58 | HABERLER
176. Sayı (Kasım 2018)

Ravago Bina Sistemleri çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Stoper Yapı, üretim tesislerinde devreye aldığı ikinci hat yatırımı ile kapasitesini 24 milyon metrekareye çıkardı. Firma önümüzdeki dönemde ek yatırımlarla beraber kapasitesini 30 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyor.
Yatırımla ilgili bilgi veren Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan, “Hattımızı bitümlü membran tesisi kurulumunda konusunun en iyilerinden biri olan İtalyan Boato firması yaptı. İlk hattımızı da 2007 yılında aynı firma kurmuştu. Yeni hattımız ilkine oranla gelişen teknolojiye uygun olarak daha hızlı çalışıyor.” dedi.
Stoper membranlarının 50’den fazla ülkede satıldığını ve sürekli ürün geliştirdiklerini sözlerine ekleyen Doğan, “Bu sene geliştirdiğimiz 2 yeni ürünümüz olan StickySTOPER XL ve STOPER proof’u iç piyasaya sunduk. Üretimde farklı ürün tiplerini kısa aralıklarla üretmek bizi zorluyordu, yeni hattımız ile bu zorlukları aşarak daha iyi hizmet vermeyi ve üstün nitelikli ürünler üretmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Ürünlerini Mardav’ın 300’ü aşkın bayi ağı ve satış dağıtım hizmetiyle müşterilerine sunduklarını belirten Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan, şöyle devam etti: “Ülkemizin bugünkü şartlarında böyle bir yatırım yapmamız şaşkınlıkla karşılanıyor, ancak Türkiye’nin potansiyeli olan bir ülke olduğuna ve bu sıkıntılı dönemin uzun sürmeyeceğine inanıyoruz.”
“Çatısı altında bulunduğumuz Ravago Bina Sistemleri, yapı sektöründe Türkiye’de yaptığı yatırımları büyütüyor. Konusunda lider olmayı sürdürmek isteyen bir grubun çatısı altında faaliyet gösteriyoruz, dolayısıyla biz de bitümlü membran sektöründe nitelik ve ciro olarak liderliğimizi sürdürmek istiyoruz.”


 


İlginizi çekebilir...

Filli Boya ve AYAMDER, Adana Yapı Sektörünü Buluşturdu

Adana bölgesi inşaat sektörünün temsilcileri Filli Boya ve Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) işbirliği ile düzenlenen toplantıda bir araya ge...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:03

Panelsan, İZYEKO'da Yerini Aldı

Yenilenebilir enerji sektörünün durumunu analiz etme, ulusal ve uluslararası arenada sektördeki son gelişmeleri değerlendirme amacıyla düzenlenen İzmi...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:01

Şişecam Düzcam, Glasstec 2018 Fuarı'nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

Şişecam Düzcam, 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf'ta düzenlenen Glasstec 2018 Fuarı'ndaki yerini aldı....
8 Kasım 2018 Perşembe / 09:56