E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BAU 2019
ARMACELL
BTM
BLOKSAN
MOLÜMER
ODE YALITIM
TUNÇMAN PLAST

Kar Group Yapı Kimyasalları Fabrikasını Elazığ'da Hayata Geçiriyor

Kar Group Yapı Kimyasalları Fabrikasını Elazığ'da Hayata Geçiriyor

8 Kasım 2018 Perşembe / 09:52 | HABERLER
176. Sayı (Kasım 2018)
15 kez okundu

Hazır beton, kireç, agrega, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üretimleriyle yapı sektörünün ihtiyaçlarına yanıt veren Kar Group, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Firma, yapı kimyasalları sektöründeki üretim ve satış hacmini artırmak amacıyla Elazığ’da 20 milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyor.
Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Üçüncü, yapı kimyasalları sektöründeki yola çıkış hedeflerinin müşterilere ulaşım olarak yakın, düşük maliyetli ve kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet vermek olduğunu söyledi. Üçüncü “Yapı kimyasalları üretimi, inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik verdiğimiz hizmetlerden biri. Gebze Kocaeli ve Bursa Orhangazi bölgesinde bulunan iki fabrikamızla nakliye sebebiyle hizmet vermekte zorlandığımız bölgelerde yeni tesisimizle çok daha iyi hizmet sunabileceğiz. Elazığ OSB’de 13 bin metrekare alan içinde 3 bin 200 metrekare kapalı çalışma ve stoklama alanı olarak tasarlanan fabrikamızda yatırımın sonuna geldik. İlk etapta yaklaşık 30 kişinin istihdam edileceği fabrikamızda 2019 itibariyle üretime geçmeyi planlıyoruz. Tesisin üretim kapasitesi saatlik 30 ton olarak planlandı. Üretim gamımızda sıva yalıtımı, sıvalar, harçlar, su yalıtımı, onarım ve güçlendirme, mastikler ve yardımcı ürünler, zemin uygulamaları, beton ve harç katkıları, restorasyon harçları olmak üzere 250’yi aşkın ürünümüz bulunuyor” dedi.
Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz’de de benzer yatırımları hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Üçüncü, yıl sonuna kadar grup olarak 180 milyon TL’lik yatırımı hayata geçirmiş olacaklarını belirtti.


 


İlginizi çekebilir...

Küresel Isınmaya Karşı, Enerjiyi Evlerimize Hapsetmeliyiz

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen 10. Küresel Isınma Kurultayı, 22 Kasım Perşembe günü İstanbul Sanayi Odası'nda gerçekleşt...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:18

Ravago Bina Sistemleri Türkiye'de Büyümeye Devam Ediyor

Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow'un Avrupa'daki XPS iş kolunu devralıyor....
7 Aralık 2018 Cuma / 14:16

Bonus, TEM Avrasya Projesinde

Eryap Grup'un yalıtım markası Bonus, 4 yalıtım alanında da hizmet veren ürünler üretiyor. Isı, su, ses ve yangın yalıtımı alanlarında ürünlere sah...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:14

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 13.12.2018 / 12:24:51