E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Mapei'nin Yeni Genel Müdürü Selman Tarmur Oldu

Mapei'nin Yeni Genel Müdürü Selman Tarmur Oldu

10 Ağustos 2018 Cuma / 15:54 | HABERLER
174. Sayı (Eylül 2018)
136 kez okundu

2018 yılı başından itibaren yeniden yapılanma çalışmaları yürütülen Mapei Türkiye’nin Genel Müdürlüğüne Selman Tarmur atandı. Genel Müdür ile birlikte Türkiye Satış Müdürü, Teknik Hizmetler Müdürü, Ürün Müdürü, Bölge Satış Temsilcisi ve İş Geliştirme Sorumlusu gibi farklı pozisyonlar için de yeni profesyonellerin göreve başladığı firmada ciddi bir büyüme hedefleniyor.

Haziran 2018 itibariyle Mapei Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başlayan Selman Tarmur, İTÜ Makine Mühendisliği ve Marmara Üniversitesi MBA programlarını tamamlamasının ardından uzun yıllar Bosch Termoteknik bünyesinde çalıştı. 2009-2013 arası Bosch Termoteknik Genel Müdürlüğü ile Orta Doğu ve Kafkasya Bölge Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2013-2015 arası Bosch Thermotechnology GmbH (Almanya) şirketinde Merkezi Klima Sistemleri iş kolunda Global Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tarmur, 2015-2017 arası Kaleseramik A.Ş.’de Başkan Yardımcılığı ve 2017-2018 arası Belenco Kuvars Sistemleri’nde Genel Müdür olarak çalıştı.

Selman Tarmur: “Lider Olmak için Çalışıyoruz”
Mapei’nin kısa, orta ve uzun vadede hedeflerini özetleyen Selman Tarmur, şu bilgileri veriyor: “Mapei dünya çapında her türlü zemin, temel, duvar kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ürünler, ayrıca zemin kaplama ürünleri, ısı yalıtım ürünleri, dış cephe boyaları, çok alternatifli su yalıtım ürünleri, özel harçlar, çimento ve beton katkıları, restorasyon ürünleri, spor tesisleri için ürünler, yeraltı inşaat ve tünelleri ile tünel açma makinaları için ürünler üreten büyük bir firma. Biz de Mapei Türkiye olarak 5 sene önce girdiğimiz bu büyük ve potansiyeli yüksek pazarda lider olmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz beş sene fabrikadaki üretime ve tedarik zincirine dönük yatırımlar ile geçti; bu esnada satış ve bayilik teşkilatlarımızı da geliştirdik. Bundan sonraki hedefimizi, kalitesini dünya çapında projeler ve pazarlarda ispatlamış ürünlerimiz ile büyümek ve piyasada lider konuma gelmek olarak özetleyebilirim. Bu yıl içinde fabrikamızda çimento katkılarımızı Türkiye’de üretmek için yeni bir hat kurulumu gerçekleştirdik, Ağustos ayından itibaren çimento katkı ürünlerimizi Türkiye’de üretmeye başlayacağız. Bunun yanında zemin kaplama ürün gurubunda epoksi esaslı dekoratif ürünler ve çimento esaslı dekoratif kaplama ürünleri ile pazar payımızı artırmayı planladık. Marin grubu ürünlerimiz ile de deniz araçları sektöründe de faaliyetlerimizi geliştirmeyi planladık. Ayrıca LVT denilen ve giderek popülaritesini artıran vinil zemin ve duvar kaplamaları için de özel bir ürün serisi geliştirdik”. 


 


İlginizi çekebilir...

VERİMDER: 'Yanlış Malzemeyle Doğru Yalıtım Yapılamaz'

Enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda Türkiye'nin dört bir yanında bilinçlendirme seferberliği yürüten Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği-VE...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:51

Kendinden Renkli Malzemelerin Üretimine Başladık

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri Genel Müdürü A. Münir İsker...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:48

Assan Alüminyum'un Fabrikası Galeriye Dönüştü

Assan Alüminyum sanatı ve genç sanatçıları destekleme vizyonu doğrultusunda, Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin hazırladığı ...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:48

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.