E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
MAPEI
MARDAV
ERYAP GRUP
EMÜLZER
KNAUF
PANELSAN

Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi'nin Tercihi BTM Oldu

Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi'nin Tercihi BTM Oldu

7 Eylül 2018 Cuma / 16:47 | HABERLER
174. Sayı (Eylül 2018)
147 kez okundu

Uygulaması Prizma İzolasyon tarafından gerçekleştirilen Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi projesinin teras çatı su yalıtımında BTMSEAL Yeni Nesil Su Yalıtım Ürünleri tercih edildi.

BTMSEAL PUrea H2 sprey Hibrit Polyürea uygulaması öncesi zemin temizliği ve silimi, gider etraflarına grout uygulaması ve beton birleşim noktalarına tamir harcı ile pah yapıldı. Akabinde BTMSEAL AA0106 Epoksi Esaslı Solventsiz Şeffaf Emprenye Astarı rulo ve çek pas yardımı ile yüzeye uygulanarak silis kumu serpildi. Bir gün sonra astara tutunmayan silis kumları süpürülerek BTM Purea H2 Hibrit Polyürea uygulamasına geçildi. Daha sonra keçe ve XPS üzerine konularak çakıl serme işlemi yapılıp işlem sonlandırıldı. UV’ye maruz kalan yüzeylere (parapet vs.) alifatik UV dayanımlı poliüretan boya uygulandı.

BTMSEAL PUrea H2
Projede kullanılan BTMSEAL PUrea H2; çift komponentli, solventsiz, sıcak uygulamalı, yüksek mekanik ve kimyasal dayanım performanslı, çok hızlı kürlenen, hibrit poliürea esaslı bir su yalıtım kaplaması. Uygulama sonrası aşınma ve basma dayanımı yüksek eksiz, sağlam ve çatlak köprüleme özellikli bir yapı oluşturuyor.

BTMSEAL AA0106
BTMSEAL AA 0106 ise solventsiz, düşük viskoziteli, iki komponentli, şeffaf, reçine ve sertleştiriciden oluşan epoksi esaslı emprenye astarı. Özellikle Poliüretan ve Poliürea bazlı BTMSEAL ürünlerinin astar malzemesi olarak kullanılıyor. A ve B bileşenleri ölçümlü olarak ambalajlandığından kullanım alanında birbirine karıştırılarak kullanılıyor.

BTM Bayilerini Minsk’te ağırladı
BTM, yurtiçi bayilerini Avrupa’nın önemli başkentleri arasında bulunan Minsk şehrinde ağırladı. Belarus’un başkenti olan Minsk, geniş ve temiz caddeleri, korunmuş tarihi yapıları, gölleri ve yoğun yeşili ile mutlaka gezilmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. BTM bayileri bu güzel şehirdeki panoramik şehir turunda Bağımsızlık Caddesi’ni, Kırmızı Katedrali’ni, Bağımsızlık Meydanı’nı, Yer Altı Çarşısı’nı, 2.Dünya Savaşı Özgürlük Anıtı’nı, Milli Kütüphane’yi, Lenin’nin Bolşevik İhtilali’nin yapılmasına karar verdiği konutu ve son olarak Afganistan savaşı gazileri anısına yapılan anıt ile Gözyaşı Adası’nı gezme fırsatını yakaladılar.

9-12 Ağustos tarihleri arasında, 3 gece 4 gün süren ve 109 kişinin katıldığı tur sonrasında BTM bayileri güzel anılarla dolu, keyifli bir tatil ve güzel Minsk anılarıyla evlerine döndü.


 


İlginizi çekebilir...

Baumit 30. Yılını Kutluyor

Baumit, bu yıl kuruluşunun 30 yılını kutluyor. 1988 yılında 'Wietersdorfer' ve 'Wopfinger' firmalarının güçlerini birleştirerek yaratt...
7 Eylül 2018 Cuma / 17:00

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: "Konutlarımızı Dayanıksız Tüketim Malı Olmaktan Çıkarmalıyız"

Marmara Bölgesi'ni etkileyen 17 Ağustos 1999 Depremi'nin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen, Türkiye'nin depreme hazır olma konusunda birço...
7 Eylül 2018 Cuma / 15:20

İZODER, 25. Yılında Okullarda Yalıtıma Odaklandı

Türkiye'de yalıtım bilincini oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla 1993 yılında faaliyete geçen İZODER, 25. kuruluş yıldönümünde iki sosyal sorum...
7 Eylül 2018 Cuma / 15:12