E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BLOKSAN
TUNÇMAN PLAST
ODE YALITIM
BTM
ARMACELL
BAU 2019
MOLÜMER

Kayseri Develi Hastanesi ve Çorum Stadyumu'na Armacell Yalıtım İmzası

Kayseri Develi Hastanesi ve Çorum Stadyumu'na Armacell Yalıtım İmzası

6 Ağustos 2018 Pazartesi / 11:59 | HABERLER
173. Sayı (Ağustos 2018)
10 kez okundu

Kayseri’nin Develi ilçesinde yapımı süren 150 yatak kapasiteli, Devlet Hastanesi’nde Armacell Yalıtım ürünleri kullanılıyor. Yaklaşık maliyeti 52 milyon lirayı bulan 150 yatak kapasiteli yeni Develi Devlet Hastanesi’nin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. 

Çorum’un tamamlanmak üzere olan yeni modern Stadyum projesi ise 15 bin seyirci kapasiteli. 

Yapıların iklimlendirme tesisatlarında Armacell Yalıtım’ın geniş ürün gamı, ürünlerin yüksek ısı yalıtım özelliği, güçlü su buhar difüzyon direnci ve bu sayede tam bir yoğuşma kontrolü sağlaması nedeniyle tercih edildi.

Armacell Akademi Samsun’da Kriyojenik Hat Yalıtımı Eğitimi Gerçekleştirdi
Armacell Akademi’nin eğitim çalışmalarına bir yenisi eklendi. Samsun’da bulunan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şirketi’nde “Kriyojenik Uygulama Eğitimleri” başlığı altında gerçekleştirilen eğitimi, Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou verdi.

Kriyojeni, fizikte çok düşük sıcaklıklarda yapılan üretim ve işlemler için kullanılan bir terim. Geleneksel ısıl işlemin devamı olan kriyojenik işlem ise yüksek mekanik özelliklerin elde edilmesine olanak tanıyor. Bu hatların yalıtımı da büyük önem taşıyor. Kriyojenik hat yalıtımında elastomerik kauçuk köpüğü ürün kullanımı ile Armacell A.Ş. Türkiye’de bir ilke imza attı. Hava ayırma tesislerinin tasarımında Armaflex Ultima kullanımı kolay uygulanabilirliği, maliyet avantajı ve Armacell A.Ş.’nin mühendislik hizmetleri ile yatırımcıların tercihi oluyor. 

12 Haziran 2018 tarihinde Samsun’a giden Armacell Akademi ekibi; Armaflex Ultima ve Armaflex Yapıştırıcı ürünlerinin doğru kullanımı ve -196 santigrad derecelere dayanan servis sıcaklığındaki kriyojenik hatlarda yalıtımın nasıl yapılması gerektiğine dair uygulamalı bilgiler aktardı.

Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou’nun gerçekleştirdiği eğitimin ardından ustaların soruları cevaplandı ve doğru uygulama için sahada örnek uygulamalar sergiledi. Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şirketi’nde tesis sorumlularının ve ustaların katıldığı eğitimde Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou’nun yanı sıra İç Anadolu Bölge Yöneticisi Doğu Çamur ve Teknik Pazarlama Uzmanı Umut Kaya hazır bulundu.


 


İlginizi çekebilir...

Küresel Isınmaya Karşı, Enerjiyi Evlerimize Hapsetmeliyiz

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen 10. Küresel Isınma Kurultayı, 22 Kasım Perşembe günü İstanbul Sanayi Odası'nda gerçekleşt...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:18

Ravago Bina Sistemleri Türkiye'de Büyümeye Devam Ediyor

Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow'un Avrupa'daki XPS iş kolunu devralıyor....
7 Aralık 2018 Cuma / 14:16

Bonus, TEM Avrasya Projesinde

Eryap Grup'un yalıtım markası Bonus, 4 yalıtım alanında da hizmet veren ürünler üretiyor. Isı, su, ses ve yangın yalıtımı alanlarında ürünlere sah...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:14

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 07:14:08 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.