E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

BTM, 2018'de de Büyümesini Sürdürüyor

BTM, 2018'de de Büyümesini Sürdürüyor

6 Ağustos 2018 Pazartesi / 15:06 | HABERLER
173. Sayı (Ağustos 2018)
34 kez okundu

BTM, 2018 yılı ilk altı ayı içerisinde bir yıl önceye göre; iç piyasada yüzde 21, ihracatta yüzde 13, Kazakistan tesislerinde ise yüzde 12’lik büyüme gerçekleştirdi. 

Dünyada değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan, yurtiçi-yurtdışı araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürüten BTM, yarattığı ilklerle yalıtım sektörünü teknoloji dünyasında bir adım daha ileri taşıyor. 

Arkasına, ileri teknoloji ile donatılmış modern, entegre üretim tesislerini ve uzman kadrolarından oluşan Ar-Ge gücünü alan BTM, yarattığı akıllı çözümleri ve üstün kaliteli ürünleri ile sektörün güvenilir iş ortağı konumunu koruyor. 1975 yılında kuruluşundan bu yana geçen 43 yıl süresince, BTM ürünleri temelden çatıya kadar, kullanıcısının her ihtiyacına cevap verebilen, zengin bir yelpazede sunuluyor.

BTM’nin sahip olduğu teknoloji sayesinde istenildiğinde 180 çeşit farklı ürün üretebilme kapasitesi olduğunu belirten BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, ekonomide yaşanan tüm sıkıntılara rağmen BTM olarak, emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceklerini vurguladı. Ürkmez sözlerini şöyle sürdürdü: “BTM 2018 yılı ilk altı ayı içerisinde bir yıl önceye göre iç piyasada yüzde 21, dış piyasada yüzde 13, Kazakistan tesislerinde ise yüzde 12 büyüme gerçekleştirdi. 2018 yılının 2017 yılı gibi belirsizliklerle, talep yetersizliği, aşırı rekabet, finansman sıkışıklıkları, faiz artışları gibi koşullar içinde geçeceği ve kaybolmuş bir yıl olarak değerlendirileceği düşünülmelidir. BTM yapacağı iyileştirme yatırımları ve ihracat çalışmalarına vereceği ağırlıkla dünyanın değişik ülkelerine ihracat çabaları içinde olacaktır. Şirketimiz kendi açısından değerlendirildiğinde ikinci altı ayda daha temkinli, hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyen bir konumda olacaktır. Yılın ikinci yarısı da kur baskılarının, enflasyonun ve faiz yüksekliklerinin devam ettiği, finansman sıkışıklıklarıyla geçen bir yıl olacaktır.”

Florya Crown Plaza Oteli’nin Yeşil Çatı Sistemleri BTM Optigreen’e Emanet
İstanbul Akvaryum Kompleksi içerisinde yer alan 5 yıldızlı Florya Crowne Plaza oteli teras alanlarının peyzaj ve botanik uygulamalarında BTM Optigreen bitkilendirilmiş yeşil çatı sistemleri tercih edildi.

Peyzaj projesi DS Mimarlık tarafından hazırlanan projede, en üst çatı katı ile birlikte farklı kotlardaki teraslarda toplam 7 bin metrekarelik bir alan sert zeminden ayrılarak bitkilendirilmiş yeşil çatıya dönüştürüldü.

Otel odalarının üstünde yer alacağı için teras alanlarının su ve ısı yalıtımı Detay Yapı tarafından BTM’nin üstün kaliteli likit su yalıtım malzemeleri ile sağlandıktan sonra bitkilendirilmiş alanlarda sırası ile BTM Optigreen RMS 500 nem tutucu, FKD 40 drenaj levhası ve Type 105 filtre ile yeşil çatı sistemi alt yapısı oluşturuldu. Yoğun yeşillendirmeye uygun toprak karışımları, özenle seçilmiş bitkiler ve damlama sulama sistemi kurulumu ile peyzaj tamamlanarak çatı zaman içinde bugünkü görsel zenginliğine kavuştu.

İstanbul’un Yeni Havalimanına BTM İmzası
İlk fazı bu yıl içinde tamamlanacak olan Yeni İstanbul Havalimanı’nda BTM ürünleri kullanılıyor. Projede, BTM’nin su yalıtım örtüleri grubundan Polibit P3000, Elastobit PE3 ürünü kullanıldı. Su yalıtım örtülerinin yanı sıra bitüm poliüretan ürünler grubundan BT2K PU Elast, bitümlü likit su yalıtımı ürünü olarak BTL200, bitümlü astar ürünler grubundan BTR 50 ve 100 serisi ürünler, PVC membran kategorisinden UG200 ve WD150 ürünleri ve ısı yalıtımında Polpan XPS ısı yalıtım levhaları tercih edildi.


 


İlginizi çekebilir...

BTM, Su Yalıtımı Yönetmeliği Hakkında MMO İzmir Şubesinde Seminer Verdi

BTM 'Yapılarda Su Yalıtımı ve Su Yalıtım Yönetmeliği' konusunda TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nde seminer verdi....
10 Temmuz 2019 Çarşamba / 15:29

ODE'den, Yurtdışında Ustalara Uygulama Eğitimi

ODE Yalıtım, yurtdışında ürünlerinin tercih edildiği büyük projelerde görev alan ustalara yönelik uygulama eğitimi vermeye başlayarak, yalıtımında yer...
10 Temmuz 2019 Çarşamba / 15:26

TED Ankara Koleji İncek Kampüsü'nde Ravaber Ürünleri Kullanıldı

TED Ankara Koleji İncek Kampüsü projesinde çatı yalıtımı, Mardav Satış Noktası Me-Ta Yalıtım tarafından 6 bin metrekare Ravaber Teras Çatı Levhası kul...
10 Temmuz 2019 Çarşamba / 15:22

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.