E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
ALFOR
MAPEI
PANELSAN
KNAUF
ERYAP GRUP
MARDAV
ÇUKUROVA YALITIM

BTM, 2018'de de Büyümesini Sürdürüyor

BTM, 2018'de de Büyümesini Sürdürüyor

6 Ağustos 2018 Pazartesi / 15:06 | HABERLER
173. Sayı (Ağustos 2018)

BTM, 2018 yılı ilk altı ayı içerisinde bir yıl önceye göre; iç piyasada yüzde 21, ihracatta yüzde 13, Kazakistan tesislerinde ise yüzde 12’lik büyüme gerçekleştirdi. 

Dünyada değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan, yurtiçi-yurtdışı araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürüten BTM, yarattığı ilklerle yalıtım sektörünü teknoloji dünyasında bir adım daha ileri taşıyor. 

Arkasına, ileri teknoloji ile donatılmış modern, entegre üretim tesislerini ve uzman kadrolarından oluşan Ar-Ge gücünü alan BTM, yarattığı akıllı çözümleri ve üstün kaliteli ürünleri ile sektörün güvenilir iş ortağı konumunu koruyor. 1975 yılında kuruluşundan bu yana geçen 43 yıl süresince, BTM ürünleri temelden çatıya kadar, kullanıcısının her ihtiyacına cevap verebilen, zengin bir yelpazede sunuluyor.

BTM’nin sahip olduğu teknoloji sayesinde istenildiğinde 180 çeşit farklı ürün üretebilme kapasitesi olduğunu belirten BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, ekonomide yaşanan tüm sıkıntılara rağmen BTM olarak, emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceklerini vurguladı. Ürkmez sözlerini şöyle sürdürdü: “BTM 2018 yılı ilk altı ayı içerisinde bir yıl önceye göre iç piyasada yüzde 21, dış piyasada yüzde 13, Kazakistan tesislerinde ise yüzde 12 büyüme gerçekleştirdi. 2018 yılının 2017 yılı gibi belirsizliklerle, talep yetersizliği, aşırı rekabet, finansman sıkışıklıkları, faiz artışları gibi koşullar içinde geçeceği ve kaybolmuş bir yıl olarak değerlendirileceği düşünülmelidir. BTM yapacağı iyileştirme yatırımları ve ihracat çalışmalarına vereceği ağırlıkla dünyanın değişik ülkelerine ihracat çabaları içinde olacaktır. Şirketimiz kendi açısından değerlendirildiğinde ikinci altı ayda daha temkinli, hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyen bir konumda olacaktır. Yılın ikinci yarısı da kur baskılarının, enflasyonun ve faiz yüksekliklerinin devam ettiği, finansman sıkışıklıklarıyla geçen bir yıl olacaktır.”

Florya Crown Plaza Oteli’nin Yeşil Çatı Sistemleri BTM Optigreen’e Emanet
İstanbul Akvaryum Kompleksi içerisinde yer alan 5 yıldızlı Florya Crowne Plaza oteli teras alanlarının peyzaj ve botanik uygulamalarında BTM Optigreen bitkilendirilmiş yeşil çatı sistemleri tercih edildi.

Peyzaj projesi DS Mimarlık tarafından hazırlanan projede, en üst çatı katı ile birlikte farklı kotlardaki teraslarda toplam 7 bin metrekarelik bir alan sert zeminden ayrılarak bitkilendirilmiş yeşil çatıya dönüştürüldü.

Otel odalarının üstünde yer alacağı için teras alanlarının su ve ısı yalıtımı Detay Yapı tarafından BTM’nin üstün kaliteli likit su yalıtım malzemeleri ile sağlandıktan sonra bitkilendirilmiş alanlarda sırası ile BTM Optigreen RMS 500 nem tutucu, FKD 40 drenaj levhası ve Type 105 filtre ile yeşil çatı sistemi alt yapısı oluşturuldu. Yoğun yeşillendirmeye uygun toprak karışımları, özenle seçilmiş bitkiler ve damlama sulama sistemi kurulumu ile peyzaj tamamlanarak çatı zaman içinde bugünkü görsel zenginliğine kavuştu.

İstanbul’un Yeni Havalimanına BTM İmzası
İlk fazı bu yıl içinde tamamlanacak olan Yeni İstanbul Havalimanı’nda BTM ürünleri kullanılıyor. Projede, BTM’nin su yalıtım örtüleri grubundan Polibit P3000, Elastobit PE3 ürünü kullanıldı. Su yalıtım örtülerinin yanı sıra bitüm poliüretan ürünler grubundan BT2K PU Elast, bitümlü likit su yalıtımı ürünü olarak BTL200, bitümlü astar ürünler grubundan BTR 50 ve 100 serisi ürünler, PVC membran kategorisinden UG200 ve WD150 ürünleri ve ısı yalıtımında Polpan XPS ısı yalıtım levhaları tercih edildi.


 


İlginizi çekebilir...

Filli Boya ve AYAMDER, Adana Yapı Sektörünü Buluşturdu

Adana bölgesi inşaat sektörünün temsilcileri Filli Boya ve Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) işbirliği ile düzenlenen toplantıda bir araya ge...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:03

Panelsan, İZYEKO'da Yerini Aldı

Yenilenebilir enerji sektörünün durumunu analiz etme, ulusal ve uluslararası arenada sektördeki son gelişmeleri değerlendirme amacıyla düzenlenen İzmi...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:01

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

Ravago Bina Sistemleri çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Stoper Yapı, üretim tesislerinde devreye aldığı ikinci hat yatırımı ile kapasitesini 24 ...
8 Kasım 2018 Perşembe / 09:58