E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
KNAUF

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14 | HABERLER
172. Sayı (Temmuz 2018)
11 kez okundu

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM’nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi’ni tercih etti. Uygulama, BTM bayisi İMG Mühendislik A.Ş. tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

BTM Teknik Danışmanı Kemal Gel, BituProof’un tercih edilme nedenlerini şöyle özetledi: “Bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplikedir. Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün olamamaktaydı. BTM BituProof Sistemi, tüm bu zorlukları saf dışı bırakarak uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona mükemmel bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılmaktadır.”

BituProof sistemini oluşturan su yalıtım membranları üzerlerine dökülen taze temel radye ve perde betonuna kendiliğinden yapışıyor. Koruma betonuna gerek kalmıyor. BituProof sistemi uygulandıktan sonra üzerine temel çelik donatısı döşeniyor ve beton doğrudan üzerine dökülebiliyor.

BTM, Rize’de Düzenlenen Bitkilendirilmiş Yeşil Çatılar Seminerine Katıldı
Rize Belediye Başkanlığı Mimari Estetik Komisyonu çalışmaları kapsamında “Bitkilendirilmiş Yeşil Çatılar” konulu seminer Rize Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Bitkilendirilmiş yeşil çatıların çevresel etkileri, faydaları ve iyi uygulama örneklerinin yanında tasarımı ile teknik çözümlerinin görsel sunumlar eşliğinde görüşüldüğü seminere katılım yoğun oldu.

Seminere, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ömer Lütfü Çorbacı ve BTM Teknik Danışmanı, İnşaat Mühendisi Jozef Bonfil konuşmacı olarak katıldı. Jozef Bonfil, seminerde yaptığı sunumda, eğimli ve kabuk yüzeylerde, bina üzerlerinde bitkilendirilmiş çatıların teknik aşamalarından bahsederek, Türkiye’de ve yurt dışında yapılmış çalışmaları görsellerle katılımcılara aktardı.

BTM’den Gençlere Lojistik Eğitimi
BTM tarafından, Kemalpaşa Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulaştırma Hizmetleri Lojistik Bölümü öğrencilerine gelecek yaşamlarında faydalanabilecekleri bilgileri içeren, “Lojistik Mezunlarının Geleceği” temalı eğitim verildi.

BTM Lojistik Yöneticisi Koray Koral tarafından verilen eğitimde, öğrencilerin geleceklerine yönelik bildikleri konular üzerinden geçildi ve bilmedikleri konulara dikkatleri çekildi. Yaklaşık 1 saat süren sunum sonrasında soru-cevap bölümünde gençlerle sohbet ortamında BTM’nin bilgi ve deneyimleri paylaşıldı.


 


İlginizi çekebilir...

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Yaşar Şenal Seçildi

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ÇATIDER) 12 Şubat 2019'da gerçekleştirilen 9. Olağan Genel Kurulu'nda, 2019-2020 döneminde görev...
18 Mart 2019 Pazartesi / 14:26

BTM'den Kadının Güçlenmesi için İmza

BTM, işyerinde kadının güçlenmesine dair iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik Ka...
15 Mart 2019 Cuma / 11:09

İZODER Başkanı Levent Pelesen: 'Kentsel Dönüşümü İyi Değerlendirmeliyiz'

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, '1-7 Mart Deprem Haftası' kapsamında yaptığı açıklamada, "Deprem kuşağında yer alan ülkemiz...
15 Mart 2019 Cuma / 11:05

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.