E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER
PANELSAN

Işıklar Yapı Ürünleri, Yapı Fuarı'nda Ekoklinker'i Öne Çıkardı

14 Haziran 2017 Çarşamba / 11:56 | HABERLER
159. Sayı (Haziran 2017)

Türkiye’nin en büyük endüstrilerinden biri haline gelen inşaat ve yapı sektörü, 40. Yapı Fuarı’nda yenilikçi ürünlerini sergiledi. Fuarda tanıtılan Ekoklinker tuğla sayesinde, milyon liralık evlerde dahi sorun haline dönüşen komşudan gelen sesler ortadan kalkıyor. Yenilikçi klinker tuğla, yoğunluğu ve içindeki mineral yün sayesinde 42 desibellik sesi engelliyor.
Işıklar Holding bünyesindeki Işıklar Yapı Ürünleri tarafından iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucu üretilen Ekoklinker, ısı ve ses yalıtımında en başarılı ürünlerden biri oldu. Ekoklinker’in kullanıldığı yapılarda yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağladığını belirten Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, ürünün inceliği sayesinde metrekarede de önemli kazanımlar elde edildiğini ifade etti.
Dünyada artık sadece çevreci yapıların oluşması gerektiğini vurgulayan Üzeltürk, 30 ülkeye yapı ürünleri ihracatı yaptıklarını ve Ekoklinker’i de Bulgaristan, Romanya, Gürcistan, İran ve Irak gibi ülke pazarlarına sunmaya başladıklarını açıkladı.

Işıklar’dan İki Yeni Ürün: Ekoklinker İzolasyon Sıvası ve Yapıştırma Harcı
2016 yılı içerisinde mükemmel ses ve ısı yalıtımıyla birçok mimar ve mühendisin ilgisini toplayan Işıklar Yapı Ürünleri, “Ekoklinker Duvar Sistemleri” ile yapı sektörü profesyonelleri tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yine bu sistem içerisinde kullanılmak üzere Ekoklinker Yapıştırma Harcı ve Ekoklinker İzolasyon Sıva Harcını üreterek, en ideal reçete ile duvarların performansının artmasını aynı zamanda sistemin daha verimli olmasını mümkün kılıyor.
Ekoklinker İzolasyon Sıva Harcı;  TS EN 998-1 standardına sahip, 0,16 W/mK ısıl iletkenlik değerinde,  beyaz - gri renklerinde çimento esaslı, polimer katkılı, yüksek yapışma mukavemetine sahip bir ürün. İzolasyon Sıva Harcı, kullanım ömrü ile sektör içerisinde ilgi görüyor ve binanın ömrü boyunca aynı verimliliği muhafaza edebiliyor. Bu özelliğiyle de ekstra bir tasarruf sağlıyor. Esnek yapısı ise yapıların kılcal ve rötre çatlaklara ve kırılmalara karşı azami dayanıklılık sağlamasını kolaylaştırıyor. Ayrıca suyu iten yapısı ile binaları suyun yol açtığı problemlerden korumaya yardımcı oluyor. Ekoklinker İzolasyon Sıva Harcının en önemli tercih sebeplerinden bir diğeri de yangına karşı yalıtım sağlaması. Yangında zehirli gaz salımı yaparak zehirlenmelere yol açmıyor. Böylece yapının daha güvenilir olmasını sağlıyor.
A1 sınıfı yangına karşı dayanıklı, TS EN 12004/2007 standardına sahip Ekoklinker Yapıştırma Harcı ise çimento esaslı, kimyasal katkılı, pratik ve kolay uygulama sağlayan bir yapıştırma harcı. Binaların iç ve dış cephelerine uygulanarak dayanım gücünü arttırıyor. Ekoklinker Yapıştırma Harcının +5 °C ile +35 °C arası sıcaklıkta uygulaması yapılıyor. Ayrıca harcın kabuklaşma süresi maksimum 15-20 dakika.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55