E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN
EMÜLZER

Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü'nde Şişecam Düzcam Mimarlarla Buluştu

Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü'nde Şişecam Düzcam Mimarlarla Buluştu

15 Mayıs 2017 Pazartesi / 15:48 | ETKİNLİK
158. Sayı (Mayıs 2017)

Şişecam Düzcam, "22. Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü" kapsamında İstanbul SMD işbirliğiyle "Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor 02" başlıklı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Şişecam Düzcam, 22. Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü’nde gürültüye dikkat çekerek, gürültü kontrolü özelindeki mimari yaklaşımlar ve deneyimler hakkında bilgi paylaşmak, bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Şişecam Düzcam’ın ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor 02”  etkinliği Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlendi.
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD) işbirliği ve Yapı Endüstri Merkezi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü ise Deniz Bayramoğlu yaptı. “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor02” etkinliğine Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Aydan Volkan, db Mimarlık Kurucusu Bünyamin Derman, KPM Mimarlık Kurucusu Kerem Piker, Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklarından Mehmet Emin Çakırkaya, MuuM Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Aksu ve Talayman Akustik Mühendislik Kurucu Ortağı Türker Talayman konuşmacı olarak katıldılar.
Mimar ve yapı sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlikte, gürültüye dikkat çekilerek, gürültü kontrolü özelindeki mimari yaklaşımlar ve deneyimler tartışıldı. Etkinlikte, tüm dünyada gürültünün insan sağlığı üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik olumsuz etkilere odaklanılarak, gürültü farklı bakış açılarıyla ele alındı.
Etkinlikte, Şişecam Düzcam’ın Gürültü Kontrol Camı Şişecam Akustik Lamine Camı’nı birebir test etme imkânı bulan katılımcılar, Şişecam Düzcam’ın modern ve ileri teknoloji kullanarak ürettiği camları hakkında bilgi sahibi olurken, gürültünün yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmanın yollarına ilişkin de bilgilendirildiler.

 

İlginizi çekebilir...

Akademisyen ve sektör temsilcileri buluştu: 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından düzenlenen Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı'nda 'Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe...
16 Mayıs 2018 Çarşamba / 16:17

Knauf'un Tüm Paydaşları, 'Knauf Varsa, Ben Varım!' Dedi

'Knauf Varsa, Ben Varım!' mottosuyla 2-4 Şubat tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Knauf bayi toplantısına katılım yoğundu......
12 Mart 2018 Pazartesi / 14:05

Yapı Ürünlerinin Gelişimi ve Geleceği Mimar Sinan'da Konuşuldu!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda 13 Aralık günü düzenlenen 'Yapılarda Güvenlik ve Konfor Duvarla Başla...
16 Şubat 2018 Cuma / 11:56