E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR
EMÜLZER
PANELSAN

Sika, Beton 2017 Fuarı'nda Yerini Aldı

15 Mayıs 2017 Pazartesi / 14:11 | HABERLER
158. Sayı (Mayıs 2017)

Sika, Türkiye ve bölgesinin en önemli sektörel fuarları arasında yer alan Beton İstanbul 2017’deki standında yeni ürünlerini sergiledi.
Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden yapı sektörünün temeli beton ve beton teknolojilerine yönelik en büyük buluşma olan Beton Fuarı, 13-15 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Sika, çimento üretiminde kullanılan kapasite arttırıcı ve öğütme kolaylaştırıcılarından, hazır beton ve prekast beton üretimindeki amaca özel kimyasal katkı teknolojilerine kadar uzanan geniş ürün yelpazesini fuarda tanıttı.
Yüksek teknoloji ürünü güçlü bir akışkanlaştırıcı olan Sika ViscoCrete, çok yüksek oranda su azaltma özelliği ile yoğun, yüksek dayanımlı ve su geçirimsiz beton üretimi sağlıyor. Uzun işlenebilirlik süresinin ardından hızlı dayanım gelişimi olan Sika ViscoCrete, çimento azaltma ve daha ekonomik karışım dizaynı ile yapı maliyetlerini de azaltıyor.
SikaRapid ise betonlarda erken yüksek dayanım sağlayarak, erken kalıp açma ve prefabrik üretimlerinde düşük enerji maliyeti sağlıyor.
Geciktirici etkisi ile priz süresinin kontrol altında tutulması gereken yapı ve kütle betonlarında kullanılan Sika Retarder ise büyük hacimli beton dökümlerinde soğuk derzlerin oluşması riskini azaltıyor. Yerleştirme koşullarının zor olduğu yerlerde ve betonun santralden uzak mesafede bulunan şantiyeye taşıma işlerinde de rahat kullanımı olan Sika Retarder, yüksek hava sıcaklıklarında da etkili.
Kullanıma hazır, yüksek oranda konsantre hava sürükleyici beton katkısı Sika Aer, etkinliğini doğru boyutlarda ve düzgün dağılmış çok miktarda hava gözeneklerinden alıyor. Donma-çözülme direncini ve buz çözücü tuzların etkilerine karşı direnci arttıran Sika Aer, işlenebilmeyi de iyileştiriyor ve ayrışma riskini azaltarak kohezyonu artıyor. Bu sayede Sika Aer, uzun ömürlü dayanıklı beton üretilmesine olanak sağlıyor.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55