E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR
EMÜLZER

Ödül Törenimize Bekliyoruz

Ödül Törenimize Bekliyoruz

15 Mayıs 2017 Pazartesi / 15:27 | EDİTÖRDEN
158. Sayı (Mayıs 2017)

SADIK ÖZKAN teknik@2dyapi.com

Dergimiz tarafından düzenlenen “14. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ve yayın grubu dergilerimizden Çatı ve Cephe Dergisi tarafından organize edilen “6. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nde okur oylamaları tamamlandı. 9 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek Seçici Kurul oylamasıyla da her iki etkinliğimizde ödül alan ürünler belirlenmiş olacak.
24 Mayıs Çarşamba günü ise Yapı İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirilecek ortak törenle ödüller sahiplerine takdim edilecek. Sektörün büyük heyecanla beklediği, envanter oluşmasına katkı sağlayan ve etkili bir iletişim aracı olan bu organizasyonlarımızın ödül törenine tüm okurlarımızı bekliyoruz.

...

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 24 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan sektörel güven endeksi raporunda, hizmet sektörü güven endeksi 99,9, perakende ticaret sektörü güven endeksi 101,6, inşaat sektörü güven endeksi ise 85,7 olarak açıklandı.
Bilindiği gibi sektörel güven endeksleri 0-200 aralığında değer alabiliyor. Endeksin 100’den büyük olması, sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini; 100’den küçük olmasıysa kötümserliğini gösteriyor.
Yine TÜİK verilerine göre konut satışlarının 2017 Mart ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10 oranında arttığı belirtilse de, arz ve talep dengesi açısından bakıldığında, dar ve orta gelir düzeyine hitap etmeyen, neredeyse kira kadar aidatı olan “lüks” konut satışlarının belirli bir doygunluğa ulaşma noktasına doğru gittiği görülüyor.
Büyük hacimli kamu yatırımları dışında sektörün önemli ciro kaynağı olan konut satışlarında ortaya çıkabilecek talep daralması sektörü zor durumda bırakacaktır. Nitekim satıcı firmaların son dönemde yürüttüğü kampanyaların yoğunluğu, satışların istenen düzeyde gitmediğinin bir işareti olarak görülebilir. Bu durumda yapılması gereken, “Kentsel Dönüşüm Süreci”nin yeniden ele alınarak, çağdaş şehircilik anlayışına uygun, sağlıklı, insani ve önceliği rant yaratmak olmayacak şekilde hayata geçirilmesidir.

...

13 Nisan Perşembe günü gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul ile yönetime gelen İZODER’in yeni yönetimini ve Başkanlığa seçilen Levent Pelesen’i kutluyor, yeni dönemde başarılar diliyorum.

Gelecek sayıda tekrar birlikte olmak umuduyla hoşçakalın.

 

İlginizi çekebilir...

Teşekkürler...

SADIK ÖZKAN
teknik@2dyapi.com...
14 Haziran 2017 Çarşamba / 16:57

Yaşam Devam Edecek

SADIK ÖZKAN
teknik@2dyapi.com...
7 Nisan 2017 Cuma / 17:25

Çocuklara Kıymayın Efendiler!..

SADIK ÖZKAN
teknik@2dyapi.com...
4 Nisan 2017 Salı / 16:20