E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PANELSAN
EMÜLZER
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM

Mapei, Yapı-Turkeybuild 2017'de Ziyaretçilerini Ağırlayacak

15 Mayıs 2017 Pazartesi / 14:13 | HABERLER
158. Sayı (Mayıs 2017)

MAPEI, 23-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Yapı TurkeyBuild İstanbul’da, yapı sektörü profesyonellerinin ihtiyaçlarını gözönüne alarak geliştirdiği tam sistem çözümlerinden, seramik ürünleri, su yalıtımı, zemin kaplamaları, beton tamiri, yapısal güçlendirme, tarihi yapıların restorasyonu, deprem koruma, ısı yalıtım ve dekoratif kaplama sistemlerini sergileyecek. Yapı TurkeyBuild Istanbul’un 3. Hol, 201 numaralı standında yakından incelenebilecek MAPEI sistem çözümlerinden bir kaçı ise şöyle:

Islak Hacimler için MAPEI Sistem Çözümleri
Teras, balkon, banyo ve yüzme havuzlarında 20 yılı aşkın süredir kullanılan, çift bileşenli, esnek çimento esaslı harç MAPELASTIC ailesi ürünleri, düşük sıcaklıklarda bile yüksek esnekliğini koruyor. MAPELASTIC Sistem ile yıllar boyunca ilk günkü görünümünü ve fonksiyonelliğini koruyan çözümler yaratılıyor, tesviye şapından, özel üretim köşe yalıtım bantlarına, alkali dayanımlı filesine kadar tüm detayları kusursuz bir sistem oluşturmak için kullanılan ürünler sayesinde estetik ve konfor bir arada sunuluyor.

Doğal Taşların Yapıştırılması için Hızlı Sistem: GRANIRAPID
Dünyadaki trende paralel olarak son yıllarda ülkemizde de granit, mermer, traverten gibi doğal taş kullanımları artmaya başladı. MAPEI, yıllara dayanan deneyimiyle, doğaltaşları hassasiyet derecelerine göre sınıflandırmış ve bu tip uygulamalar için özel ürünler geliştirmiş. Bu ürünlerden biri olan GRANIRAPID Türkiye’de üretiliyor. Hızlı priz alan, iki bileşenli bu özel yapıştırıcıyla, nem ve suya hassas doğal taşlar, şekil, renk veya desen bozulması riski olmadan uygulanabilir hale gelmiş.

MAPEPLAN T
MAPEI, esnek bir TPO türevi olan FPO’dan ürettiği su yalıtım örtüsü Mapeplan T ile, düşük eğimli çatılar için mükemmel bir su yalıtım çözümü sunuyor. Mapeplan T, yüksek dayanımlı polyester veya cam tülü file donatılı olarak esnek polyolefin FPO’dan üretiliyor. Açıkta kalan veya balastlı çatı uygulamaları için mekanik olarak sabitlenen membran sistemleriyle beraber özellikle düzensiz alt yüzeyler için tam yapıştırma sistemi de pazardaki mevcut çözümlere yeni bir alternatif oluşturuyor.

PURTOP serisi
MAPEI Ar-Ge tarafından geliştirilen PURTOP yeni nesil bir su yalıtım membranı. Yüksek yırtılma dayanımı, olağanüstü esnekliği ve kimyasallara dayanımı sayesinde, PURTOP 400 M geniş düz çatılar ve köprü tabliyelerinde su yalıtım membranı olarak kullanmak için uygun.

ULTRATOP LOFT
ULTRATOP LOFT mimari tasarımda özgün, canlı ve prestijli mekanlar yaratılmasını sağlayan bir sistem ürünü. Kişiliği, yaratıcı tasarımları duvarlara ve zeminlere yansıtabilmeyi mümkün kılan ULTRATOP LOFT, geniş renk seçeneği ile modern ve etkileyici sonuçlar sunuyor.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55