E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR
PANELSAN
EMÜLZER

Teona Evleri Projesi BTM'ye Emanet

6 Nisan 2017 Perşembe / 16:47 | HABERLER
157. Sayı (Nisan 2017)

Ankara’nın Ümitköy ilçesinde yapımı devam eden Teona Evleri projesinin yeşil alanları BTM ürünleri kullanılarak yalıtıldı. Kartallar Grup’un hayata geçirdiği projede toplam yalıtım yapılan alan 25 bin metrekare oldu. Yalıtım çözümlerini BTM Ankara uzman bayisi TB Yalıtım gerçekleştirdi.
Projenin gezilebilir teras çatılarında, eğim betonları üzerine çift kat BTM PE3 (-20 soğukta bükülmeli, polyester keçe taşıyıcılı, 3 mm kalınlığında Elastobit PE 3) ile su yalıtımı yapıldı. Su testi yapıldıktan sonra, yalıtım üzerine keçe ve ısı yalıtım levhaları serilip beton atıldı. Otopark üstü alanlarda ise Elastomerik ve Polyester Keçe taşıyıcılı 3 mm PE 3 su yalıtım örtüsü (-20 soğukta bükülmeli, polyester keçe taşıyıcılı, 3 mm kalınlığında Elastobit PE 3) ilk kat olacak şekilde şalümo aleviyle tam olarak yüzeye yapıştırıldı. İkinci katta TS EN 1307 standardına uygun, bitki köklerine dayanımlı 4 mm kalınlığındaki BTM Botanik PE 4 FLL örtüleri yine şalümo aleviyle 1. kat örtüye tam olarak yapıştırılarak bitki köklerinden etkilenmeyecek su yalıtımı katmanı tamamlanmış oldu. İmalatları toprak serim aşamasında koruma amaçlı keçe serilip koruma betonu döküldü.

BTM Rüzgarı Las Vegas’ta Esti
BTM, 1-3 Mart 2017 tarihleri arasında Amerika’nın Las Vegas şehrinde gerçekleşen Uluslararası Çatı Fuarı’na katıldı. Orijinal adı The Roofing Expo olan fuara 62 yıllık geçmişinde bu sene rekor katılım gerçekleşti. Toplam 3 gün süren ve sadece yapı profesyonellerinin katıldığı fuarı 11 bin 273 profesyonel ziyaret etti.
BTM Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez, fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “BTM sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde Türk bayrağını gururla dalgalandırmaya devam ediyor. Ürünlerimizin kalitesi ve çeşitliliği en dikkat çeken unsurlardan. Burada yakaladığımız enerji bizi çok heyecanlandırdı. Sadece Amerika değil, yakınındaki birçok ülke ile bağlantılarımızı oluşturduk. Yurtdışı pazarlarda ve fuarlarda boy göstermeye azimle devam edeceğiz” dedi.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55