E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER
PANELSAN

Pendik Teknopark'ta Isıdem Yalıtım Ürünleri Kullanıldı

6 Nisan 2017 Perşembe / 16:50 | HABERLER
157. Sayı (Nisan 2017)

Tam kapasite hizmete girdiğinde Türkiye’deki teknoparkların toplamından 3 kat daha büyük olacak olan Pendik Teknopark’ta Isıdem Yalıtım ürünleri tercih edildi.
“Pendik’in 25 yıllık hayali” olarak nitelendirilen Pendik Teknopark’ın ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin ekipman yalıtımlarında, Isıdem Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerde ürettiği Coolflex markalı elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri kullanıldı.
250 hektarlık alan üzerinde 6 Blok ile tam kapasite hizmete girdiğinde, 30 bin kişinin çalışabileceği, binin üzerinde firmanın faaliyet göstereceği ve yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım değerine sahip Teknopark’ta, IBM ve General Electric gibi sayılı şirketlerin Ar-Ge birimleriyle halkla açık uzay gözlem evi de bulunacak.

Isıdem Yalıtım ISH Fuarı’nda İnovatif Ürünlerini Sergiledi
Isıdem Yalıtım 14 - 18 Mart tarihleri arasında düzenlenen ISH Frankfurt’ta ürünlerini sergiledi. Sektör profesyonellerinin büyük bir ilgiyle takip ettiği 1960 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen ISH Fuarı’nda Isıdem Yalıtım, Coolflex (elastomerik kauçuk köpüğü), Flexiduct (esnek hava kanalları) ve Duct Connect (kanal bağlantı parçaları) markalı inovatif ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
ISH fuarına altı yıldan bu yana aralıksız katılım sağlayan ve ürünlerinin önemli bir bölümünü Avrupa pazarına ihraç eden Isıdem Yalıtım’ın, 2016 yılı içerisinde ürettiği ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıya iki yeni ürünü Coolflex HF (halojen içermez) ve Coolflex HT (EPDM esaslı) ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Sektör ile ilgili gelişmelerin odak noktası olan ISH Frankfurt Fuarı’nı değerlendiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu şunları söyledi: “Fuarlarda sektör profesyonelleri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sayede mesajlarımızı, yeni teknoloji ve ürünlerimizi birinci elden paylaşabiliyoruz. Yine sektörün ihtiyaçlarını somut veriler dâhilinde analiz edebiliyoruz. Sektör profesyonellerinden aldığımız bilgileri ve talepleri Ar-Ge bölümleri ile paylaşarak, sektörün ihtiyaçlarına uygun, ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. 2016 yılı içerisinde ürettiğimiz ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Coolflex HF ve Coolflex HT elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri bu çalışmaların neticesidir. Günümüzün bu zorlu küresel rekabet ortamında Ar-Ge faaliyetlerinin sürekliliğini sağlayan ve inovasyonlarını hayata geçirebilen işletmeler ancak sürdürülebilir rekabet avantajı yakalayabilir. İşletmeleri sürdürülebilir rekabet avantajı kazanmış ülkeler ise zenginleşebilir. Isıdem Yalıtım olarak tüm çalışmalarımızı bu bilinçle şekillendiriyoruz.”

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55