E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR

Minepor'dan Bir İlk Daha

6 Nisan 2017 Perşembe / 16:48 | HABERLER
157. Sayı (Nisan 2017)

AKG Gazbeton İşletmeleri, 2013 yılında pazara sunduğu ve aynı sene içinde yılın ısı yalıtım ürünü seçilen Minepor için karbon ayak izi belgesi aldı.
Alınan belgenin kazanımları hakkında görüşlerini belirten AKG Gazbeton İşletmeleri Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Çelikkayalı, şunları söyledi: “Gazbeton üreticileri arasında ısı yalıtım plağı kategorisinde çığır açan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor, pazara sunulduğu ilk günden bu yana ilklere imza atıyor. 2015 yılında Avrupa Teknik Onayı ETA Belgesini alarak gazbeton sektöründe bir ilke imza atmıştık. Şimdi de kendi sektörümüzde Isı Yalıtım Plağı ürün kategorisi için yapılmış ilk karbon ayak izi belgesi aldık. AKG Gazbeton İşletmeleri olarak sürdürülebilir kurumsal gelişmeden kastettiğimiz de budur. Her zaman önce kendimizle rekabet halindeyiz.”
Proje ekibiyle Türkiye’de ve İngil-tere’de düzenlenen çalıştaylarla tam bir yılda tamamlanan projenin iş çıktılarının tam bir rehber niteliği taşıdığını söyleyen Çelikkayalı, “Product Category Rules (PCR) adı verilen bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde artık sadece gazbeton değil, tüm yapı malzemesi sektöründe isteyen üretici, bu rehberi kullanarak ürünlerinin karbon ayak izini hesaplayabilecek. PCR rehberinin AKG Gazbeton’un sektöre kazandırdığı önemli bir kılavuz olması, eğitime büyük önem veren kurumsal yapımız açısından büyük önem taşıyor” dedi.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55