E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER
ALFOR

ÇATIDER Başkanlığına Adil Baştanoğlu Seçildi

ÇATIDER Başkanlığına Adil Baştanoğlu Seçildi

7 Nisan 2017 Cuma / 17:28 | GÜNCEL
157. Sayı (Nisan 2017)

Geçtiğimiz günlerde 8. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştiren ÇATIDER'de yönetim kurulu başkanlığına Arımeks Genel Müdürü Adil Baştanoğlu oybirliğiyle seçildi.

Catı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER)’nin 8. Olağan Genel Kurulu’nda 2017-2018 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Arımeks Genel Müdürü Adil Baştanoğlu oybirliğiyle seçildi. 2007-2011 yılları arasında 3. ve 4. dönem ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Baştanoğlu, çatı sektörünün 2017 yılında da büyümeyi sürdüreceğine inandıklarını söyledi.
ÇATIDER Genel Merkezi’nde yapılan 8. Olağan Genel Kurulu’nda Panelsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, Işıklar Kiremit Pazarlama Genel Müdürü Özgür Uzeltürk ve Mardav Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Alper Doğruer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine seçildiler. Atila Gürses, Daniş Navaro, Lebriz Akdeniz, M. Nazım Yavuz, Orkun Ürkmez, Yaşar Şenal ve Levent Çeki ise Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

Çatı sektörü büyümesini sürdürecek
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirten Adil Baştanoğlu, çatıcılık sektörünün gelişmesi ve bu konuda toplumsal bilincin oluşmasına katkı sağlayan çalışmalarını, önümüzdeki dönemde de kararlılıkla sürdüreceklerini açıkladı. Baştanoğlu şunları söyledi: “Kentsel Dönüşüm, Enerji Verimliliği Kanunu gibi uygulamalar, sektörümüz için büyüme fırsatları sunuyor. ÇATIDER olarak ayrıca sektörümüzün gelişmesine ve toplumsal bilincin artmasına da önem vererek, sosyal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün karşılanması, çatı uygulamalarının modernleştirilmesi ve bu konudaki bilincin artması amacıyla eğitim çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Ayrıca çatıcılık mesleğindeki malzeme ve kullanım özellikleri hakkındaki bilgi eksikliği, tasarımdan yapım aşamasına kadar sürede bu malzemeler ile varılabilecek yüksek standartları kısıtlıyor. Bu malzemelerin tasarım, uygulama ve test amaçlarını karşılayabilecek yeni standart, yönetmelik ve talimat ihtiyacına da odaklanarak, detaylı çalışmalar yapacağız”.
Baştanoğlu, çatı sektörünün gelişmesi ve kalifiye işgücünün artması için çalışmalar yürüten ÇATIDER’in e-öğrenme projesi “Yapı Okulu” ile sektöre donanımlı yeni çalışanlar kazandırmaya odaklanacaklarını belirterek, yeni dönemde “Çatı Şenliği” adı altında çatı ustaları yarışması ve dernek bünyesindeki komite çalışmaları gibi etkinlikleri de gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

 

İlginizi çekebilir...

5. Uluslararası Geofoam Konferansı'na Doğru

Genleştirilmiş polistiren (EPS) blok (Geofoam blok), EPS'in hafif dolgu malzemesi olarak inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılmasına verile...
11 Mart 2018 Pazar / 12:59

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: 'Bir Otomobil Ömrü Kadar Değil, 100 Yıl Dayanacak Binalar Yapmalıyız'

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, '1-7 Mart Deprem Haftası' kapsamında yaptığı açıklamada, 'Ülkemizde yüksek büyüklükte sayılamayacak b...
11 Mart 2018 Pazar / 12:50

BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil: 'Su Yalıtımı Yönetmeliği'nin Nasıl Denetleneceği Büyük Önem Arzediyor'

Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği 27 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanıp devreye girdikten sonra bir takım soru işaretlerini de beraber...
16 Şubat 2018 Cuma / 14:32