E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR
EMÜLZER
PANELSAN

Armacell Çözümleri Geleceği Şekillendiriyor

Armacell Çözümleri Geleceği Şekillendiriyor

7 Nisan 2017 Cuma / 17:33 | ÜRÜN
157. Sayı (Nisan 2017)

Hakan Nayır Teknik Pazarlama Müdürü Armacell Yalıtım A.Ş.

Elastomerik köpüğün mucidi Armacell, geniş ürün yelpazesiyle sistem çözümleri sunmayı amaç ediniyor. Elastomerik köpük portföyümüzün güçlü su buharı difüzyon direnci ve ısı yalıtımı özelliğiyle geniş kullanım alanına sahip, CE sertifikasının yanına koyduğu FM ve UL sertifikaları ile kalitesini ispatlayan ürünü AF Armaflex, senenin 2. yarısında Bursa fabrikamızda üretilmeye başlanacak. Armacell Yalıtım olarak AF Armaflex ile mekanik tesisat yalıtım piyasasında bir değişim ve ilerleme yaratacağımıza inanıyoruz.

AF Armaflex sistemi içerisinde yer alan, özel yalıtımlı askı aparatımız Armafix AF ile ise askı noktalarında uygulama hatalarını minimuma indirerek, bu noktalarda, yalıtımın boğulması, zarar görmesi ya da kesilmesi gibi problemlere güvenilir bir çözüm üretiyoruz.

Yine Armacell elastomerik kauçuk teknolojisi ile üretilen, güçlü fiziki özelliklere sahip, ayrıca entegre intümesan özelliği sayesinde yangın durumunda döşemeler ve duvarlar gibi geçiş noktalarında güvenlik sağlayan pasif yangın durdurucu sınıfında yer alan, Avrupa Teknik Onayına sahip Armaflex Protect ürünümüzle ise Yalıtım Sektörü Başarı Ödülü adayı durumundayız. Armaflex Protect bu manada esasen sınıfında eşsizdir; zira bu özel ürün çelik, bakır ve plastik borulardan mamul hatlarda, rijit duvar, hafif duvar ve döşeme geçişlerinde TS EN 13501-2: Yapı mamulleri ve yapı elemanları - Yangın sınıflandırması - Bölüm 2: Yangına dayanım deneylerinden elde edilen veriler kullanılarak sınıflandırma standardı kapsamında test edilmiş ve çıkan sonuçlar neticesinde Armaflex Protect’in sınıflandırma uyarınca, yangın durumunda 120 dakikaya varan zaman zarflarında bütünlük ve ısı yalıtım özelliğini koruyabildiği tespit edilmiştir.

Armaflex elastomerik kauçuk köpükleri portföyü ayrıca TS EN 13501-1’e göre BL/B-s1, d0 yangın davranışı sınıfında bulunan özel Armaprene teknolojili Armaflex Ultima, halojen içermeyen NH Armaflex ve 150 °C azami servis sıcaklığına sahip HT Armaflex ürünlerini müşterilerine sunarak, özel durumlar ve kullanım ihtiyaçlarına da tamamıyla cevap verebilen bir çözüm grubu sağlamaktadır. Yukarıda saydığımız ürünlerimiz, sahip oldukları FM ve/veya UL onayları ile farklarını ortaya koymaktadırlar.

Bununla birlikte demiryolu endüstrisi için özel olarak geliştirilen Armaflex Rail ürün grubu, sektöründe tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan EN 45545-2 standart sertifikalarına sahiptir. AF Armaflex, NH Armaflex, Armaflex Ultima, HT Armaflex ve Armafix (Armafix AF, Armafix NH ve Armafix Ultima) serisi ürünlerimizin aynı zamanda denizcilik sertifikaları da bulunmakta olup, gemi inşası sektöründe yıllardır kullanılmaktadırlar.

Yukarıda kabaca bahsetmeye çalıştığımız bu ürünler, geniş Armacell ürün yelpazesinin sadece bir kısmıdır. Armachek serisi polimerize kaplamalar, Oka serisi metal kaplamalar ve aparatlar, Armasound ve Armacomfort serisi ses yalıtım grubu (petrol ve doğalgaz tesisleri için geliştirilen ISO 15665’e uygun) endüstriyel sistemler gibi daha birçok çözüm paketimiz, FM ve UL gibi güvenilir onay kurumları tarafından aldıkları sertifikalar ve yarım yüzyıllık Armacell tecrübesini de arkalarına alarak sizlerle birlikte geleceği şekillendirmeye devam ediyor.

 

İlginizi çekebilir...

Isıdem Yalıtım'ın Yeni Ses Yalıtım Çözümü: Acusticool Ses Yalıtım Levhası

Yurtiçi ve yurtdışı teknik yalıtım sektörünün önde gelen üreticilerinden olan ISIDEM Yalıtım, 2018 yılı ortasında piyasaya sunduğu Acusticool Ses Yalı...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:18

Çatılar Isoline ile Güvende

Onduline Avrasya'nın kiremitler için özel olarak ürettiği kiremit altı su yalıtım levhası Isoline dayanıklı ve sağlam yapısıyla kiremitlerin, ihtiyaç ...
15 Mayıs 2017 Pazartesi / 16:00

Ahşap, Capawood® ile Koruma Altında

Filli Boya, tüm iç ve dış ahşap yüzeylerde güneşe, suya ve biyolojik zararlılara karşı maksimum koruma sağlayan "CapaWood® Ahşap Serisi" ürünlerini se...
15 Mayıs 2017 Pazartesi / 15:59