E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR
EMÜLZER

Türkiye İMSAD'ın Yeni Başkanı Ferdi Erdoğan Oldu

Türkiye İMSAD'ın Yeni Başkanı Ferdi Erdoğan Oldu

9 Mart 2017 Perşembe / 09:55 | GÜNCEL
156. Sayı (Mart 2017)

Türkiye İMSAD'ın 35. Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda, 2017-2019 dönemini kapsayan iki yıl için görev yapacak yönetim ve denetim kurulları belirlendi.

Genel Kurul’un ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Ferdi Erdoğan seçildi. Görevi Fethi Hinginar’dan devralan Ferdi Erdoğan, önceki dönemde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Genel kurulda konuşan Erdoğan, sektörde kalitenin, rekabet ve istihdam konularının önemine değinerek, Türkiye İMSAD’ın bu konularla ilgili çalışmalarına devam edeceğini kaydetti. Enerji verimliliğinin de çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, sektörün madencilik ve lojistik alanında çalışmalar yapması gerektiğinin altını çizdi.

Hinginar: “Ulaşılan her hedef, bir sonrakinin ilk basamağı olmalı”
Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden F. Fethi Hinginar ise, başkanlık sürecinin kariyer ve yaşantısındaki en önemli iki yıl olduğunu söyledi. Hinginar, “Hayatta ulaştığımız her hedef, bir sonraki hedefin ilk basamağı olmalı. Başkanlığım süresinde çok değerli arkadaşlarla ve yöneticilerle işbirliği yaptık. Derneğimizin bugünlere gelmesinde katkısı olan tüm üyelere ve yönetim kurullarına teşekkür ediyorum” dedi.

Erdoğan: “Ortak akıl üretiyoruz”
Şu ana kadar Türkiye İMSAD’ın birçok proje ve yeniliğe imza attığını söyleyen Türkiye İMSAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, İstanbul Tuzla’da yapılacak Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi’nin çok kıymetli bir proje olduğunu ifade etti. Önceki dönemde Türkiye İMSAD’ın başkanlığını yürüten F. Fethi Hinginar’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini ileten Erdoğan, “Yönetim kurulu ve denetim kurullarını sürekli yenilemek gerek. Şu anda bünyemize katılan 30 dernek var. Ayrıca her üyenin temsil ettiği bir dernek de var. Hep birlikte yeni dönemde çok iyi işler yapacağız. Bir önceki dönemde birçok proje yapıldı, komiteler çalışmalar yürüttü. Yeni dönemde de aynı hassasiyetle çalışmaların sürmesi sektör adına çok önemli. Burada ortak akıl üretiyoruz. Bu çok kıymetli, aynı şekilde devam” dedi.
Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve depremin önüne geçilemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, “Bu gerçekle yaşamayı öğrenmemiz ve buna uygun yapılar inşa etmemiz gerekiyor” dedi. Akıllı binalar ve akıllı kentleri, kaynakların verimli kullanılması olarak gördüğünü ifade eden Erdoğan, “Dünya hızla kentleşiyor ve kaynakların kullanılmasında sıkıntı var. Özellikle enerji, su ve gıda bu anlamda önde. Akıllı binalarla kaynaklar verimli kullanılabilir. Sektöre bu konuda çok iş düşüyor” diye konuştu.

Ferdi Erdoğan hakkında...
1955 yılında doğan Ferdi Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisans yaparak Jeoloji Yüksek Mühendisi olarak eğitimini tamamlayan Erdoğan, 1980 yılında Çanakkale Seramik’te başladığı Kale Grubu iş hayatına 1990’da Marmara Bölge Müdürü olarak Kalemaden’de devam etti. 1998-2013 yılları arasında Kalekim Genel Müdürlüğü görevini yürüten Erdoğan, 2013 yılından itibaren Kale Yapı ürünleri Grubu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Türkiye İMSAD 2017-2019 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri

Ferdi Erdoğan
Kale Yapı Ürünleri Grubu Başkanı

F. Fethi Hinginar
Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı

Arif Dündar Yetişener
Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı

Kenan Aracı
Çuhadaroğlu Genel Müdürü

Oktay Alptekin
Aluform Pekintaş Temsilcisi

Arif Nuri Bulut
İzocam Genel Müdürü

Çetin Tecdelioğlu
Çetin Cıvata Genel Müdürü

Erdem Ertuna
Türk Demirdöküm Yönetim Kurulu Üyesi-CMO

Müfit Ülke
Duravit Genel Müdürü

Tayfun Küçükoğlu
Betek Boya Genel Müdürü

Ebru Şapoğlu
Trakya Cam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı

Nevra Özhatay
Çimsa Genel Müdürü

Bora Tuncer
Schneider Elektrik Türkiye, İran ve Orta Asya Ülke Başkanı

Ercüment Yalçın
Wilo Türkiye Genel Müdürü

Kemal Yıldırım
TİMDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

H. Yener Gür’eş
TUCSA Yönetim Kurulu Başkanı

Buğra Kavuncu
BASF Türk - CEO

Mehmet Nazım Yavuz
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı

A. Münir İsker
Tepe Betopan Genel Müdürü

2017-2019 Dönemi Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Mehmet Tunaman / Saint-Gobain Rigips Genel Müdürü

Ece Ceylan Baba / Seranit Grup Başkan Yardımcısı

Mehmet Ercan Ecemiş / Dekor Ahşap Yön. Kur. Bşk.

Mustafa Tolunay / Prefabrik Yapı Genel Müdürü

Korhan Işıkel / TÜYAK Yönetim Kurulu Üyesi.

 

İlginizi çekebilir...

5. Uluslararası Geofoam Konferansı'na Doğru

Genleştirilmiş polistiren (EPS) blok (Geofoam blok), EPS'in hafif dolgu malzemesi olarak inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılmasına verile...
11 Mart 2018 Pazar / 12:59

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: 'Bir Otomobil Ömrü Kadar Değil, 100 Yıl Dayanacak Binalar Yapmalıyız'

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, '1-7 Mart Deprem Haftası' kapsamında yaptığı açıklamada, 'Ülkemizde yüksek büyüklükte sayılamayacak b...
11 Mart 2018 Pazar / 12:50

BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil: 'Su Yalıtımı Yönetmeliği'nin Nasıl Denetleneceği Büyük Önem Arzediyor'

Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği 27 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanıp devreye girdikten sonra bir takım soru işaretlerini de beraber...
16 Şubat 2018 Cuma / 14:32