E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER

Ravaber'e Bir Ödül de Kayseri Ticaret Odası'ndan

8 Mart 2017 Çarşamba / 16:54 | HABERLER
156. Sayı (Mart 2017)

Ravaber, 2016 yılında Kayseri’ye en fazla yatırım yapan firmalar arasına girerek Kayseri Ticaret Odası tarafından ödüllendirildi.
56 bin metrekaresi kapalı, toplam 80 bin metrekare alan üzerinde üretim yapan Ravaber, taşyünü sektörünün lider üreticilerinden. 2013 yılında dünya firması Ravago ile güçlerini birleştiren ve uluslararası bir markaya dönüşen Ravaber, yeni teknolojiler, yeni yatırımlar ve yeni ürünlerle büyümesini sürdürüyor.
2016 yılını iki yeni yatırımla tamamlayan Ravaber, taşyününde mevcut hattını 70 bin tondan 110 bin tona çıkartarak Türkiye’nin en büyük taşyünü üreticisi unvanını aldı.
Ravaber’in 2016 yılında hayata geçirdiği ikinci yatırımı ise, “seramik yünü” hattını devreye alması oldu. Bu alanda Türkiye’deki ilk ve tek, Avrupa’da ise üçüncü üretici olan Ravaber, bu yeni hattında yaptığı üretimle hem Türkiye’ye yapılan seramik yünü ithalatını azaltmayı, hem de Avrupa Birliği ülkelerine ihracatı hedefliyor.
Yalıtım malzemesi olarak bin derecenin üzerindeki yerlerde özellikle tercih edilen seramik yünü, +1250 °C’den  1400 °C’ye kadar dayanıklı olup, A1 sınıfı yanmazlık kategorisinde yer alıyor ve fırın, baca, şömine, endüstriyel fırınlar, termik santral, jeotermik santrallerde kullanılıyor. Ayrıca Ravaber, farklı kalınlıklara sahip seramik elyaf battaniyeleri organik olarak üretiyor ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tüketime sunuyor.
Bu iki yeni yatırımla birlikte Ravaber, Kayseri Ticaret Odası’nın verdiği 2016 yılında Kayseri’ye En Fazla Yatırım Yapan Firmalar ödülüne layık görüldü. 19 Şubat 2017’de düzenlenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katıldığı “Gelecek Kayseri’de” etkinliğinde verilen ödülü, Ravaber Yapı A.Ş. Genel Müdürü Harun Hasyüncü, Vali Süleyman Kamçı’nın elinden aldı.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55