E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
ALFOR
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM

Projelerin Yeni Gözdesi: Işıklar Ekoklinker

8 Mart 2017 Çarşamba / 16:46 | HABERLER
156. Sayı (Mart 2017)

Projelerin ses ve ısı yalıtımını arttıran Işıklar Yapı Ürünleri’ne ait Ekoklinker, 1960 yılından bu yana inşaat sektöründeki hizmetlerini kalitesi ve uzmanlığıyla devam ettiren Demirland İnşaat tarafından ikinci kez tercih edildi. İlk olarak Çatı Mimarlık tarafından projelendirilen Tunç Apartmanı yapımında Ekoklinker 12 ürünü tercih edildi. Sonrasında ise AE Mimarlık tarafından projelendirilen Tayman Apartmanı yapımında yine Ekoklinker 12 ürünü tercih edilirken; inşaatına başlanacak diğer projeler için de Demirland, taleplerini dile getirdi.
Yüzde 100 kil ve yüzde 100 doğal bir ürün olması sebebiyle yapıların daha sağlam ve koruyucu duvarlara sahip olmasını sağlayan Ekoklinker 12 ve Ekoklinker 20S, Işıklar tarafından 2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2016 yılında sektöre sunuldu. Ekoklinker, farklı yoğunlukta, 12 cm inceliğinde ve 42 dB’i aşan ses yalıtımı sayesinde yapıların daha sağlıklı ve gürültüden uzak olmasını sağlayarak yapı içerisinde yaşayanlar için huzurlu bir ortam oluşturuyor. Ayrıca 0,075 W/mK değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sağlayan Işıklar Ekoklinker, binalarda mantolamaya ihtiyaç duymadan sağlam ve koruyucu duvarlar oluşturuyor.

Narven Kaplıca Evleri’nde Işıklar Etkisi
Bolu’da yapımı devam Narven Kaplıca Evleri projesinde Işıklar Kaplama Tuğlalar ve Işıklar Zemin Tuğlaları tercih edildi. Geniş bir arazi üzerinde konumlanan ve bir tatil köyünde bulunabileceklerin fazlasını barındıran Narven Kaplıca Evleri’nin cephelerinde ve iç kısımlarındaki kemerlerde kullanılan beyaz renkte, sarkıt dokulu Işıklar Kaplama Tuğla, Narven Kaplıca Evleri’nin doğa içerisindeki uyumuna estetik yapısıyla değer katıyor. Temiz hava eşliğinde yürüme olanağı sunan kaldırımlarında kullanılan Işıklar Zemin Tuğlaları ise kaliteli yapısıyla proje içerisinde yer aldı.

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55