E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PANELSAN
EMÜLZER
ÇUKUROVA YALITIM
ALFOR

GNYAPI, Yalıtımdaki Uzmanlığını Akıllı Binalara Aktarıyor

8 Mart 2017 Çarşamba / 17:00 | HABERLER
156. Sayı (Mart 2017)

Gerek aile bütçelerini gerekse ülke ekonomisini sıkıntıya sokan ve her yıl milyarlarca dolar paranın boşa harcanmasına neden olan enerji verimliliği düşük ekipman ve malzemelerle donatılmış binalar yerine enerji kayıplarını en aza indiren yüksek enerji verimliliğine sahip binalar üretmenin önemine değinen GN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Güney, devletin bu anlamdaki teşviklerinin, sürecin çok daha hızlı ilerlemesine katkı sağlayacağını belirtti.
A+ sınıfı enerji verimli binaların önemini vurgulayan Güney, “Binaları enerji verimli hale getirebilmek için göstermiş olduğumuz çaba ile tecrübelerimizi aktardığımız bir süreçten geçtik. Geldiğimiz noktada kentsel dönüşüm kapsamında projeler üretirken yüksek yalıtım standartlarında malzeme kullanımı, güneş enerji sistemi, akustik yalıtım gibi etkenlerle sürdürülebilir enerji konseptinde olması yönünde bir misyonu üstlendik” dedi.
İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında ürettiği yüksek enerji kimlikli ve akıllı kentsel dönüşüm projeleriyle dikkat çeken GN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Güney, “Depreme karşı dayanıklı binalar yapılırken sürdürülebilir enerji konseptinin göz ardı edilmeyecek bir gerçek olacağı inancıyla bu konuda örnek teşkil edecek projelerle sektörde adımızdan söz ettirmek istedik. İçinde bulunduğumuz koşullarda çok fazla tanıtım yapmamamıza rağmen hızlı satış grafiği çizen projelerimize gelen yoğun talep, zaten bu konuda misyon üstlenmiş olan firmamızı kentsel dönüşümde de enerji verimli projeler üreterek bu yöndeki beklentiyi karşılamaya yöneltti” diyerek sözlerini tamamladı.

Usta Konferansları’nın 6.’sı Düzenlendi
Konut yöneticilerini sektör liderleri ile buluşturan tek platform olma özelliğine sahip Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansları’nın ev sahibi GNYAPI, edindiği misyonla sadece tüketicileri değil yalıtım ustalarını da sektördeki yenilikler, tüketici beklentileri, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinçlendirmek için 6 yıldır usta konferansları düzenliyor.
GNYAPI, 6. Usta Konferansı’nı 2 Mart Perşembe günü The Green Park Hotel Bostancı’da gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen mantolama uygulamalarından en yüksek verimi alabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili sunumların yapıldığı gecede 2016 yılında başarı göstermiş en iyi 10 GNYAPI Yalıtım Ustası da ödüllendirildi. 

 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55