E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN
ALFOR
EMÜLZER

Park Avenue Projesi'nde BTM Yeşil Çatı Sistemleri Tercih Edildi

14 Şubat 2017 Salı / 15:20 | HABERLER
155. Sayı (Şubat 2017)

Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği Park Avenue projesi, BTM Bitkilendirilmiş Yeşil Çatı Sistemleri kullanılarak hayata geçirilen bahçe çatıları ile dikkat çekiyor. Ankara’nın en hızlı değer kazanan bölgesinde yer alan Park Avenue, eğlence merkezi ve doğal park alanı ANKA Park’a ve Atatürk Orman Çiftliği’ne yakınlığıyla da öne çıkıyor.
BTM bayisi İcon Yapı tarafından başarıyla hayata geçirilen projede, ilk etapta toplam 40 bin metrekare bitkilendirilmiş yeşil çatı ve 25 bin metrekare sert peyzaj uygulaması yapıldı. 2. Etap için çalışmaların devam edeceği belirtildi.  
Uygulama hakkında bilgi veren İcon Yapı yetkilileri, peyzaj alanları için yapılan detaylı uygulamayı şöyle anlattılar: “Yalıtım üzerine BTM Green Sistem keçesi serbest olarak, ek yerlerinde bini yapılarak serildi. Daha sonra çift kademeli, su tutma hazneli FKD 25 levhalar ile drenaj sistemi serbest döşendi. Filtre katmanı olarak kullanılan BTM GreenTypar SF 27 yine serbest, ek yerlerinden bini yapılarak drenaj katmanın üzerine serildi ve bitkisel toprak ile üzeri kapandı. Yapısal peyzaj alanları için ise BTM Green Drenaj Eco malzemesi kullanıldı ve yine üzerine filtre katmanı,  serbest olarak Typar SF 27 ek yerlerinde bini yapılarak serildi. Sertpeyzaj alanlarında basma mukavemeti yüksek, özel drenaj levhası kullanıldı.”

BTM ile Soğuk Havalarda ve Islak Zeminlerde Yalıtım Yapmak Çok Kolay
BTM, “soğuk havalarda yalıtım yapılmaz” anlayışını BTMSEAL Alfa Hibrit ile değiştirdi. Yeni Nesil Su Yalıtım Malzemesi BTMSEAL Alfa Hibrit ile artık -5 derecede bile, nemli, hatta ıslak yüzeylere yalıtım yapılabiliyor. BTMSEAL Alfa Hibrit ile halihazırda devam eden su yalıtım çalışmalarının, soğuk hava şartlarından ve yağmurdan dolayı uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda şantiyelerdeki olası iş günü kaybı önleniyor. BTMSEAL Alfa Hibrit diğer pek çok yalıtım malzemesi ile yüksek uyum sağlayarak, yalıtım işlerinin devamını sağlıyor; şantiyelerde soğuk ve yağmurdan kaynaklanan bekleme sürelerini ortadan kaldırıyor.
 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55