E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN

MAPEI Seramik Grubu Ürün Müdürü Volkan Altıok: "Seramik Grubu, Ana İş Kollarımızdan Birisi"

MAPEI Seramik Grubu Ürün Müdürü Volkan Altıok:

14 Şubat 2017 Salı / 16:35 | RÖPORTAJ
155. Sayı (Şubat 2017)

Kuruluşunun 80. kuruluş yıldönümünü kutlayan MAPEI, seramik grubuna yönelik ürünlerin üretim sürecinin tamamlanmasının ardından Türkiye'de de son iki sene içinde ciddi çalışmalar yapmaya başladı. Konuyla ilgili bilgi aldığımız MAPEI Seramik Grubu Ürün Müdürü Volkan Altıok, "Birçok ülkede pazar lideri olduğumuz seramik grubu ürünlerimiz yüksek teknolojiyle üretiliyor. Seramik grubu, MAPEI'nin ana işkollarından birisi ve sürekli yenilenen, gelişen bir özelliğe sahip" diyor...

Yalıtım: Kısaca MAPEI’den bahsedebilir misiniz?

Volkan Altıok: 1937 yılında Rodolfo Squinzi tarafından Milano’da kurulan MAPEI, küçük bir atölyeden yapı kimyasalları endüstrisinin pek çok alanında dünya lideri olan ve kendi sektöründe en zengin ürün portföyüne sahip bir dünya markası konumuna geldi. MAPEI, bugün 5 kıtada 32 ülkede toplam 70 üretim tesisi ile faaliyet gösteren yaklaşık 2,3 milyar Euro ciroya sahip uluslararası bir firma.
MAPEI, Wallmerk Yapı Kimyasalları A.Ş.’yi 2013 senesinde bünyesine katarak girmiş olduğu Türkiye pazarındaki faaliyetlerine Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde devam ediyor. 5.500’ü kapalı olmak üzere toplam 23 bin metrekare alan üzerine kurulu, yıllık üretim kapasitesi 250 bin ton olan MAPEI, aralarında seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, su yalıtım sistemleri, özel harçlar ve ankraj harçları, ısı yalıtım ürünleri, iç ve dış mekan kaplamaları, endüstriyel zeminler ve diğer yapı malzemelerini de içeren geniş ürün yelpazesiyle, kimyasal ürünlerin üretim ve satışını gerçekleştiriyor.

Yalıtım: Ürün yelpazeniz içerisinde seramik grubu ürünlerinizin yeri ve önemi nedir?

Volkan Altıok: MAPEI gerçekten çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Birçok ülkede pazar lideri olduğumuz seramik grubu ürünleri, ihtiyaca yönelik tüm gereksinimleri kapsayan yüksek teknolojiyle üretilmiş ürün ve sistem çözümleriyle önümüze çıkıyor. Seramik grubu MAPEI firmasının ana işkollarından olup, sürekli yenilenen ve gelişen bir özelliğe sahip. Türkiye pazarında da seramik grubu ürünler Türkiye’nin önde gelen seramik mağazalarında temsil edilmeye başlandı ve her geçen gün pazar payını artırıyor.
MAPEI olarak müşterilerimize sistem çözümlerini öneriyoruz. İnşaat kalitesinin giderek artması, teknolojik ürünlere olan talebi de artırıyor. Biz, müşterilerimize malzeme tedarik ederken sürdürülebilir, çevreye duyarlı sistem bileşenleri sunarak, kalitenin ve sürekli konforun sağlanmasını hedefliyoruz.

Yalıtım: Seramik karo sektöründeki değişiklikler sizin ürün gruplarınızın gelişimini ne yönde etkiliyor?

Volkan Altıok: Seramik boyutlarının büyümesi, rektefiyeli ürünlerin ön plana çıkması, teknik granit, doğaltaş, porselen seramiklerin daha çok tercih ediliyor olması, bizlerin de bu anlamda farklı ihtiyaçlara yönelik ürün yelpazesi geliştirmemize öncülük ediyor. Boyutların büyümesinin etkisi seramik yapıştırıcısı tüketimini artırmış olup, nitelik olarak da daha gelişmiş yapıştırıcıların ve derz dolgularının kullanımını gerekli kılıyor. Ayrıca MAPEI’nin global bir firma oluşu, seramik sektörünü yakından takip etmemizi sağlıyor ve oluşan yeni pazar ihtiyaçlarına çok hızlı cevap vermemizi mümkün kılıyor.

Yalıtım: Yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri alanında Türkiye ve dünya pazarındaki yerinizden bahseder misiniz? 

Volkan Altıok: MAPEI, dünyada lider olduğu seramik grubuna yönelik ürünlerin üretim sürecinin tamamlanmasından itibaren son iki sene içinde Türkiye’de ciddi bir başlangıç yaptı. MAPEI’nin uluslararası deneyimini ve dünyadaki liderliğini, çok önem verdiği Türkiye pazarında da gerçekleştirmek anlamında yatırımlar ve çalışmalar yapıyoruz. Sunduğumuz kaliteli, üstün teknolojili çözüm ve sistemlerle önce bu alanda güçlü gördüğümüz ve saygı duyduğumuz rakiplerimiz arasında, sonra da önlerinde var olmayı hedefliyoruz.

Volkan Altıok:
“Ürünlerimiz kolay uygulanıyor ve oldukça dayanıklı”


“MAPEI, tüm dünyada ürünlerinin uygulama kolaylığı ve dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Örnek vermek gerekirse, ürünlerimizden epoksi esaslı derz dolgusu KERAPOXY, pazarda yer alan diğer epoksi esaslı derz dolgularının aksine sadece soğuk su kullanılarak temizlenebiliyor. İşçilik açısından sağladığı bu avantaj, müşterilerimizin satın alma tercihlerini olumlu yönde etkiliyor...”
“Doğal taşlarla kullanılacak bir yapıştırıcı olan GRANIRAPID ise 3 saat içerisinde prizini alarak taşın boyutsal olarak stabil kalmasını, renk ya da şekil değiştirmemesini garanti ediyor...”
“Küçülen derz aralıkları ve dolayısıyla düşen derz tüketimine bağlı olarak özellikli ve güvenli derzlere talep de arttı. Birçok özelliğe sahip Ultracolor Plus, 2 ila 20 mm genişliğindeki derz boşlukları için yüksek performanslı, efloresans yapmayan, hızlı prizlenen ve kuruyan, su itici DropEffect® ve küf oluşumunu önleyen BioBlock® teknolojilerine sahip, polimer katkılı bir harç olmasıyla farklılaşıyor”.

 

İlginizi çekebilir...

Laticrete, Şimdi Türkiye'de

Laticrete Türkiye Kurucu Ortağı Aras Oskay...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:45

Sektörde Yeni Bir Dernek: YAPSUDER

'Yapısal Su Yalıtımı' sektörünün öncü üretici firmaları Interfiks, Xypex ve Kryton ile yalıtım sektörünün köklü uygulama firmalarından Everest...
11 Haziran 2018 Pazartesi / 17:06

Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk: 'Ekoklinker'in İkinci Üretim Hattını Devreye Alıyoruz'

Önümüzdeki aylarda Ekoklinkler'in ikinci üretim hattının devreye alınacağı bilgisini paylaşan Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, E...
16 Mayıs 2018 Çarşamba / 15:14