E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
EMÜLZER
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN

Isıdem Coolflex, Prestijli Projelerin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

14 Şubat 2017 Salı / 15:22 | HABERLER
155. Sayı (Şubat 2017)

Ulusal ve uluslararası prestijli projelerde tercih edilen Isıdem Yalıtım’ın Coolflex markalı elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri, İstanbul Altunizade’de inşası devam eden ve LEED Healthcare (Sağlık Binaları) kategorisinde Gold sertifikası adayı olan Acıbadem Hastanesi’nde kullanıldı.
Coolflex ürünü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ ≥  10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı olma özelliği taşıyor. Kapalı gözenekli ve homojen dağılımlı hücre yapısı sayesinde uygulandığı tesisatlarda maksimum termal performans ve yoğuşma kontrolü sağlayan Coolflex ürünleri, TS EN 13501-1 yangın yönetmeliğine göre levhalarda B,s3-d0, borularda BL,s2-d0 yangın performansıyla uluslararası standartlara uygunluğuyla öne çıkıyor.

Isıdem Yalıtım Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyor
Kurulduğu günden bu yana üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarıyla dikkat çeken Isıdem Yalıtım, Makine Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “Geleceğin Mühendisleri Yarışıyor” yarışmasında 1. oldu.
Isıdem Yalıtım fabrikalarında bitirme ödevlerini yapan geleceğin mühendisleri “İş ve Performans Bazlı Ücret Sistemi” isimli proje ile Makine Mühendisleri Odası tarafından 1. seçilirken, TÜBİTAK’tan da destek almaya hak kazandı. Mavi yakalı personele ait iş değerleme ve ücretlendirme sitemlerini içeren projede; gelir dağılımında adalet ve başarının ödüllendirilmesi hedeflendi.
Konuyla ilgili bilgi veren Isıdem Yalıtım Teknik Direktörü Ayhan Gökbağ şunları söyledi: “Isıdem Yalıtım bünyesinde yeni mezun ve eğitimine devam etmekte olan birçok mühendis bulunuyor. Eğitimine devam eden mühendis adayı arkadaşlarımız, bitirme projelerini Isıdem Yalıtım laboratuvarlarını kullanarak, üretim süreçlerini yakından takip ederek yapıyorlar. Sektör tecrübemizle yeni mezun arkadaşların dinamizmi ve idealistliğini birleştirmek istiyoruz. Isıdem Yalıtım ailesi olarak bu tarz çalışmalar için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu doğrultuda genç beyinleri destekleyerek daha dinamik ve yenilikçi bir firma olacağız.”
Isıdem’in Ar-Ge laboratuvarlarında genç mühendis adayları tarafından yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 2 ayrı projeden bahseden Gökbağ, “Projelerden biri ‘Elastomerik kauçuk köpüklerinin su buharı difüzyon direncinin istatistiksel yöntemlerle belirlenmesi.’ Elastomerik kauçuk köpüğü ürünlerinin buhar difüzyon direnç testleri süreli testlerdir. Laboratuvarımızda geliştirdiğimiz deney tasarımı ile ürünlerin MU değerlerini hızlıca hesaplayabiliyoruz. Ayrıca ‘Kauçuk/talaş atıklarının ses ve radyasyon izolasyonunda kullanımı’ başlıklı projemiz de yine TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı” dedi.
 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55