E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Ödüllerde Kazananlar Belirlendi

Ödüllerde Kazananlar Belirlendi

22 Haziran 2016 Çarşamba | YALITIM SEKTÖRÜ BAŞARI ÖDÜLLERİ
147. Sayı (Haziran 2016)

13. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 5. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri'nin ödül törenleri 11 Mayıs günü Yapı İstanbul Fuarı'nda gerçekleştirildi. Toplam dokuz firmanın ödüllendirildiği organizasyonlarda kazananlar, binlerce okur ve yüze yakın seçici kurul üyesinin oylarıyla belirlendi.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2015
Yılın Yatırımı: Isıdem Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.
Yılın Isı Yalıtım Ürünü: Knauf Mantolama Sandstone-Desıgn Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi / KNAUF
Yılın Su Yalıtımı Ürünü:  KÖSTER TPO Sentetik Su Yalıtım Örtüsü / KÖSTER
Yılın Ses Yalıtım Ürünü:  Batylıne AW Lux / Serge Ferrari
Yılın Yangın Yalıtım Ürünü: TECWOOL F /  Mercor Tecresa-Nanotek İnşaat

Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2015
Yılın Çatı Kaplama Malzemesi: Ecotitanium Kiremit / Megaron Çatı Teknolojileri-Kılıçoğlu
Yılın Çatı Sistem Bileşeni: BoardeX roof / Dalsan Alçı
Yılın Cephe Malzemesi: SUPERWOOD / Terraco
Yılın Cephe Sistem Bileşeni: Ekoklinker / Işıklar


B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan

Sunuculuğunu tiyatro ve sinema sanatçısı Ruhi Sarı’nın yaptığı ödül töreninin açılış konuşması, B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan tarafından gerçekleştirildi. Ceyhan, bir gün önce oğlunu kaybeden İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’e başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Sektör, buruk bir gün yaşıyor. Hızlı bir programla töreni bitirmeyi amaçlıyoruz... Fakat hoşgörünüze sığınarak birkaç şeyi burada da ifade etmek istiyorum. Yalıtım dergimiz bu yıl 20. yaşını kutluyor. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin de 13.’sünü yapıyoruz. Çatı&Cephe dergimiz de yine bu aylarda 10 yaşına girdi. Dolayısıyla 2016 bizler için gururlu bir yıl oluyor...”.Dündar Yetişener: “Güvenilir ve Şeffaf”
Ceyhan, organizasyona katılan ve ödül kazanan tüm firmaları tebrik ederek sözlerini tamamlamasının ardından Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında “Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” ve “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” ödüllerini vermek üzere İMSAD önceki dönem başkanı Dündar Yetişener’e mikrofonu bıraktı. Yetişener, İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Şen’e başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında, Yalıtım Dergisi’nin yirmi yıldır “sürdürülebilir başarıyı” sağladığını vurguladı ve şu ifadeleri kullandı: “Türkiye ve tüm dünya en çok harcamayı enerjiye yapıyor. Bu harcamadan tasarruf etmek ise yalıtımla oluyor. Bu başarıldığı takdirde döviz yurtdışına çıkmıyor. Yalıtım Dergisi de bu amaca hizmet eden önemli kurumlardan birisi. B2B Medya Yayın Grubu dergileri tarafından düzenlenen bu ödül organizasyonları gerçekten güvenilir ve şeffaf organizasyonlar. Okur oylaması ve Seçici Kurul oylamasından birinci çıkabilmek gerçekten çok zor. Dolayısıyla her sene iki elimiz kanda da olsa koşa koşa geliyoruz. Bizler yapı malzemesi üreticileri olarak sesimizi ancak inovasyonla duyurabiliyoruz. Bu ödüller de inovatif ürünlerin gözler önüne serildiği bir platform olma özelliğine sahip”. 


İMSAD önceki dönem başkanı Dündar Yetişener, “Yılın Yatırımı”
Ödülü’nü Isıdem Genel Müdürü Murat Erenoğlu’na sundu...


Dündar Yetişener, konuşmasının ardından Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında “Yılın Yatırımı” Ödülü’nü Isıdem Genel Müdürü Murat Erenoğlu’na; “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü Knauf A.Ş. Mantolama ve Çimento Bazlı Ürünler Satış Müdürü Erdil Dinçer’e ve “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü Serge Ferrari Satış Yöneticisi Elif Aksüt Akpınar’a takdim etti.


Yetişener, “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü Knauf A.Ş. Mantolama
ve Çimento Bazlı Ürünler Satış Müdürü Erdil Dinçer’e verdi...“Yılın Ses Yalıtım Ürünü” Ödülü ise Serge Ferrari Satış Yöneticisi
Elif Aksüt Akpınar’a takdim edildi...


“Yılın Su Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü Köster Satış Müdürü Selahattin Özüpek’e sunmak üzere sahneye davet edilen SUDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çolak ise yaptığı konuşmada, Su Yalıtım Yönetmeliği’nin iki senedir taslak halinde beklediğini ve bir an önce çıkması gerektiğini vurguladığı konuşmasını, su yalıtımına ve sektöre gönül veren tüm şahıslara teşekkür ederek tamamladı.


“Yılın Su Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü Köster Satış Müdürü
Selahattin Özüpek (sağda), SUDER Başkanı Bülent Çolak’ın elinden aldı...


“Yılın Yangın Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü ise XPSDER Başkanı Emrullah Eruslu, Nanotek Yangın Yalıtımı Ürün Yöneticisi Bora Gök’e takdim etti. Emrullah Eruslu yaptığı kısa konuşmada, yangın yalıtımının önemine değindi.


“Yılın Yangın Yalıtım Ürünü” Ödülü’nü XPSDER Başkanı Emrullah
Eruslu (solda), Nanotek Ürün Yöneticisi Bora Gök’e sundu...


Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri töreninin ardından Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri törenine geçildi. Açılış konuşmasını yapan B2B Medya Yayın Danışmanı Sadık Özkan, Çatı&Cephe Dergisi’nin 10., Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin ise 5. yılını kutluyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, ödül organizasyonlarının, sektöre katkı sağlaması ve farklı bir pazarlama argümanı yaratılması amacıyla düzenlendiğini ifade etti. Özkan, sektöre de, ödül organizasyonlarına duyduğu güven nedeniyle teşekkür etti ve katılımcı firmaları tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.  


B2B Medya Yayın Danışmanı Sadık Özkan


Yılın Çatı Kaplama Malzemesi Ödülü’nü Ecotitanium Kiremit ile Megaron/Kılıçoğlu kazandı. Ödülü Kılıçoğlu Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Yalçın Özaydemir (sağda), ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz’un elinden aldı...

ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz:
“Çatı uygulamaları yarışması yapılacak”

Yılın Çatı Kaplama Malzemesi Ödülü’nü Kılıçoğlu Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Yalçın Özaydemir’e sunmak üzere sahneye davet edilen ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz ise konuşmasında, üyesi oldukları Uluslararası Çatıcılık Federasyonu (International Federation For The Roofing Trade-IFD) ile yaptıkları çalışmaları özetledi ve eylül ayında ÇATIDER olarak ulusal çatı uygulamaları yarışması düzenleyeceklerini, başarılı olanların ise IFD’nin uluslararası yarışmasında Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. Yavuz, bu çalışmanın, uygulama konusundaki sıkıntıların az da olsa önüne geçilebilmesine katkı sağlayacağını tahmin ettiklerini de vurguladı.


Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ödülü BoardeX roof ile Dalsan Alçı’nın oldu. Ödülü, Dalsan Alçı Teknik Hizmetler Yöneticisi Fatih Ulutaş, ÇATIDER eski başkanlarından Adil Baştanoğlu’nun elinden aldı...

Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ödülü’nü Dalsan Alçı Teknik Hizmetler Yöneticisi Fatih Ulutaş’a sunmak üzere sahneye davet edilen ÇATIDER önceki dönem başkanlarından Adil Baştanoğlu da, ödül organizasyonları nedeniyle B2B Medya’ya teşekkür etti ve yeni ürünler yaratarak, uzun vadede ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm firmaları tebrik etti.


Yılın Cephe Malzemesi Ödülü’nü Terraco Genel Müdürü Bulut Uzun’a
(sağda), ÇATIDER eski başkanlarından Atila Gürses sundu...


Yılın Cephe Malzemesi Ödülü’nü Terraco Genel Müdürü Bulut Uzun’a vermek üzere kürsüye gelen ÇATIDER önceki dönem başkanlarından Atila Gürses yaptığı konuşmada, “Son derece önemli olan bu organizasyon, ülkemizin geleceğini belirleme açısından büyük önem arz ediyor. Bugün gelişmiş ülkelerde yılda 300 bin civarında patent başvurusu yapılırken Türkiye’de maalesef bu rakam 10 bin. Bu çok manidar bir rakam. Dolayısıyla yeni ürünler geliştirerek bu organizasyonda yer alan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Zira sizler Türkiye’de patente, inovasyona değer veren az sayıdaki firma arasında yer alıyorsunuz”.


Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk’e Yılın Cephe Sistem
Bileşeni Ödülü’nü, ÇATIDER Kurucu Başkanı Erdener Ildız takdim etti...


Törenin son ödülü ise “Yılın Cephe Sistem Bileşeni Ödülü” idi. Bu ödülü ÇATIDER Kurucu Başkanı Erdener Ildız, Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk’e takdim etti. Ildız, ödülü vermeden önce yaptığı konuşmada, “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nde kazananların, az sayıda üyenin bulunduğu bir heyet tarafından değil, geniş katılımlı organizasyonlarla belirlendiğinin altını çizdi. Bu nedenle her iki ödülün çok önemli olduğunu ifade eden Ildız, B2B Medya ve tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.


Yalıtım Dergisi’nin 20. yılı dolayısıyla B2B Medya ekibi de törenin sonunda sahnedeydi...

 


İlginizi çekebilir...

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile 8. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, 7 Mayıs günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu....
8 Mayıs 2019 Çarşamba

Ödüller Bugün Sahiplerini Buluyor

Yalıtım Dergisi olarak 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri (YSBÖ)'nde ödüller bugün Mercure Otel Altunizade'de düzenle...
7 Mayıs 2019 Salı

16. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Okur Oylaması Sona Erdi

Yalıtım Dergisi olarak 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri (YSBÖ)'nde okur oylaması 30 Nisan günü sona erdi....
30 Nisan 2019 Salı

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.