E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

B2B Medya Mobil Uygulaması...

B2B Medya Mobil Uygulaması...

22 Ocak 2016 Cuma / 16:43 | YAYINCIDAN
142. Sayı (Ocak 2016)

İsmail Ceyhan B2B Medya Genel Müdürü

B2B Medya olarak pazarlama iletişimi için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Bunlardan sonuncusu ise mobil uygulamalarımız oldu.

Yeni yılla birlikte, yayın yaptığımız sektörlerin pazarlama iletişimi çalışmaları için hizmet verdiğimiz mecraları güncel platformlarla zenginleştiriyoruz.

Basılı dergilerimizle, ilgili oldukları alandaki sektörel gelişmeleri, firma haberlerini, yeni ürün ve teknolojileri profesyonel okur kitlesiyle yıllardır saygın bir platformda buluşturuyoruz. Pazarın büyümesi, sektörde faaliyet gösteren firmaların markalaşması ve yaratılan katma değerin artması için yayıncılık yapıyoruz. Tarafsız, bağımsız yayıncılık ilkelerimizle sektör firmalarına, markalara ve derneklere eşit mesafede durarak yayımladığımız basılı derginin, hizmet verdiğimiz markaların saygınlığına katkı sunmasını ve sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz.

Öte yandan, B2B Medya yayınevi markamızın web sitesi başta olmak üzere tüm dergilerimizin web sitelerini güncel tutarak, sektörel bilgiye güvenilir ve kolay erişimi sağlıyoruz. www.b2bmedya.com adresimiz, firmamız ve dergilerimiz hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm açıklamaları, özellikle pazarlama uzmanları için çok değerli olan sektörel rehber ve raporlar ile pazarlama iletişimi bilgilerinin yer aldığı kütüphaneyi barındırıyor. Profesyonel okurlarımız, dergilerimizin web sitelerinde yer alan arama motoru ile on yılları bulan yayın arşivimiz içinden geçmişe dönük aradıkları bilgiye kolaylıkla ulaşıp, dergilerimizin ilk sayılarından itibaren tüm içeriğini HTML formatında bulabildiği gibi, dergilerimizi 2011 yılı sayılarından itibaren e-dergi formatında da okuyabiliyor.

Dergilerimizin sosyal medya hesapları da bir diğer bilgiye erişim platformu olarak okurlarımıza ve reklamverenlerimize değer yaratıyor. Ticari alanda son tüketici ile duygusal bağ ve interaktif iletişim kurulmasında efektif olan sosyal medya, aynı etkide olmasa da B2B faaliyet alanında da dergilerimiz sayesinde önemli bir işlev kazanıyor.

Önemli başvuru kaynakları haline gelen dergilerimizi basılı nüshalar olarak okurlarına göndermekle birlikte, gelişen iletişim teknolojilerini kullanarak okurlarımızın sektörel bilgiye erişimi, reklamverenlerimizin birebir tanımlı hedef kitlesi olan okurlarımıza ulaşabilmesi için tirajımızın yetmediği binlerce okurumuzun mail adreslerine e-bültenimizi gönderiyoruz. Böylelikle basılı ve dijital dergimiz ikisi birarada, sürekli güncellediğimiz hatırı sayılır sektörel datamızın tamamına erişim sağlayabiliyor.

Günümüzde güvenilir medya araştırmaları okurların günde ortalama 15 dakikasını kitaba, 23 dakikasını dergiye ayırdığını, bilgisayarı günde ortalama 128 dakika kullandığını ve 177 dakikasını da mobil cihazlarda geçirdiğini gösteriyor. Bu verilerden, yakın gelecekte gelişme trendinin de mobil kullanım yönünde olacağı anlaşılıyor.
Dergilerimizin yayın politikası, güvenilirliği, zamanında yayımlanması, etkin okur profili, reklamverenlerimize yarattığı katma değer, marka değeri ile ne kadar övünsek de, web ortamları ile başlayan ve 1996 yılından itibaren sürdürülebilir tuttuğumuz dijital yayın platformlarına günümüzde mobil yayıncılık ortamı ile yepyeni bir mecra daha katıyoruz: B2B medya mobil uygulaması.

İOS ve Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerinize indirebileceğiniz B2B Medya mobil uygulamamız, okurlarımıza bir dokunuşla dergilerimize ulaşabilme imkanı sunuyor. İnşaat, çevre ve denizcilik sektörlerinde yayımladığımız altı dergimizi barındıran uygulama aynı zamanda yayıncılığını yaptığımız kurumsal dergilere de ulaşabilmenizi sağlıyor. Uygulama sayesinde mobil platform internetin olmadığı yer ve zamanda da dergi okumayı olanaklı kılıyor.

Mobil uygulamamızın üzerinde bu kadar fazla durmamızın asıl nedeni ise interaktif iletişimde devrim niteliğinde olan ve reklamverenlerimize sunacağımız efektif çözümler yaratabilme fırsatıdır.

Öncelikle, ticari iletilere (haber-reklam-duyuru-kampanya) erişimin raporlanabilmesi, yayıncı olarak bizim ve medya kullanıcısı olarak reklamverelerimiz için çok değerli olacak. Öte yandan basılı dergimiz ve e-dergimizde yer alan statik sayfalar mobil uygulamada artık ses, müzik, fotoğraf, slayt geçişi ve video ile dinamik hale gelecek. Basılı dergide az sayıda kullanabildiğimiz haber, etkinlik fotoğraflarının tamamını görebilecek, etkinlik videolarını dergi sayfasından izleyebileceksiniz. İstendiğinde haberden ve ilandan vereceğimiz link ile adreslerinize ziyaret sayısını artırabilecek, kampanya duyurularınızı mobil takipçilerimize ulaştıracaksınız. İlanlarınızın içeriği ve estetiğiyle ilgili sadece sayfalarımızın alanı ile sınırlanmayacak, interaktif iletişim fırsatlarına kavuşacak, geri bildirimlerin raporlarına ulaşabileceksiniz.

Yayıncı olarak beni heyecanlandıran mobil uygulamamızı uzatmadan sade bir şekilde sizlerle paylaşabildiğimi umuyorum. Bu vesileyle okurlarımızın ve sektörel paydaşlarımızın yeni yılını kutluyor, esenlik diliyorum. 


İlginizi çekebilir...

Sadece Kış Aylarında Değil, Sıcak Havalarda da Yalıtım Şart

Kamuoyunda genellikle ısıtma giderlerinden tasarruf etmek için öne çıkan yalıtım, havaların ısınmasıyla birlikte sıcağa karşı da gerekli olduğunu hiss...
1 Haziran 2019 Cumartesi / 03:52

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Yılın Yatırımı, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü, Yılın Su Yalıtımı Ürünü, Yılın Se...
16 Mayıs 2019 Perşembe / 16:27

Türkiye'den Küresel Bir Marka Çıkar mı?

Yalıtım sektörü, dergimizin de yayın hayatına denk gelen son yirmi yıllık süreçte hızlı bir gelişim gösterdi....
15 Nisan 2019 Pazartesi / 14:00

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.