E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

B2B Medya 1 Yaşında

B2B Medya 1 Yaşında

11 Ekim 2010 Pazartesi / 14:16 | YAYINCIDAN
86. Sayı (Eylül-Ekim 2010)

1992 yılında başlayan sektörel yayıncılık hayatım, geçtiğimiz yıl ekim ayında kurucusu olduğum Doğa Yayıncılık’tan Yalıtım, Çatı ve Cephe, Su ve Çevre, Tersane, Water&Environmental Technologies Turkey dergilerini alarak İş Dünyası Yayıncılık şirketini kurmamla yepyeni bir evreye girdi... İsmail Ceyhan Yalıtım Dergisi Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
1992 yılında başlayan sektörel yayıncılık hayatım, geçtiğimiz yıl ekim ayında kurucusu olduğum Doğa Yayıncılık’tan Yalıtım, Çatı ve Cephe, Su ve Çevre, Tersane, Water&Environmental Technologies Turkey dergilerini alarak İş Dünyası Yayıncılık şirketini kurmamla yepyeni bir evreye girdi.
Yıllardır birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarım ve meslektaşlarımla 2009 Ekim ayı itibariyle B2B Medya markası altında sektörel yayıncılıktaki geleceğimizi birleştirdik.
‹lkeli, güvenilir, çağdaş sektörel yayıncılık iddiamızı sürdüreceğimiz yeni yayın grubumuz, büyüme odaklı bir anlayışla daha kuruluşta Boat Builder Türkiye dergisini bünyesine kattı. Gemi inşa ve yan sanayisine yönelik Tersane dergimizle birlikte bünyemizde yayımlanmaya başlanan Boat Builder Türkiye dergisi, yapı sektörü, çevre sektörü ve denizcilik endüstrisinde toplam 5 dergi yayımlayan B2B markasını daha da güçlendirdi. Birbiriyle etkileşimli yapı, çevre ve denizcilik sektörleri B2B iş alanında dergilerimizi bugün daha yakından tanıyor ve ilgiyle takip ediyor.
‹ş Dünyası Yayıncılık, geçtiğimiz bir yıl içinde yayımlanmakta olan bir dergiyi bünyesine katmakla da yetinmedi. Özellikle yapı sektöründe son yıllarda gündeme gelen sürdürülebilir yapı teknolojileri kavramının ülkemizdeki “ilk izdüşümü” olan Yeşil Bina dergisinin birinci sayısını Haziran 2010 tarihinde yayımladı. Bir yıl önce beş dergiyle geleceğini birleştiren B2B Medya kadrosuyla bu bir yılın sonunda dergi sayımızın yediye ulaşmasının gururunu yaşıyor. Yedi arkadaşla başladığımız yolculukta çalışma arkadaşlarımızın sayısının on ikiye ulaşmasıyla bugün dünden daha güçlüyüz.
Yayıncılar açısından çok zor geçen küresel krizin sonunda zorlukların ortadan kalkmadığı 2010 yılını, dergi sayısını artıran bir sektörel yayıncı olarak başarıyla geçtiğimizi görüyorum.
Bu başarıyı okurlarımızla ve reklamverenlerimizle paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyor, sektörel yayıncılığın adını koyan bir ekolün “gelenekten geleceğe” devamı olarak gördüğüm B2B Medya markasının ülkemizin iş dünyasına güvenilir iletişim ortamları sunmaya, güçlenerek devam edeceğini biliyorum.
B2B Medya bugün için 3 ayrı sektörde 6 ulusal, bir uluslararası dergi olmak üzere 7 dergi yayımlıyor. “Yalıtım Sektörü Kataloğu” ve “Su ve Çevre Sektörü Kataloğu” ile sektör firmalarının iletişim, ürün bilgilerini ilgilisine bir arada sunuyor. Yayınevimizin web sitesi www.b2bmedya.com adresinin yanı sıra 6 ulusal dergimizin ayrı ayrı web siteleri ile bugün için 7 web sitesinden, ilgili profesyonellerin bilgi edinmesine ortam yaratıyor. 2004 yılında düzenlemeye başladığımız “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile yalıtım sektörüne katma değer yaratıyor.
‹ş Dünyası Yayıncılık birinci yaşını kutlarken işimizi, mesleğimizi, sektörel yayıncılığımızı akıl ve bilim ekseninde geliştirerek, iş ahlakımızla güçlü kılarak, güvenilir yayınlarımızla süsleyeceğimize olan sonsuz inancımla B2B Medya dergilerinin, “dergilerinizin” uzun yıllar yayınlanmasını ümit ediyor, okurlarımıza, reklamverenlerimize sonsuz şükranlarımla saygılarımı sunuyorum.

İsmail Ceyhan
Yalıtım Dergisi Sahibi ve
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

 


İlginizi çekebilir...

Sadece Kış Aylarında Değil, Sıcak Havalarda da Yalıtım Şart

Kamuoyunda genellikle ısıtma giderlerinden tasarruf etmek için öne çıkan yalıtım, havaların ısınmasıyla birlikte sıcağa karşı da gerekli olduğunu hiss...
1 Haziran 2019 Cumartesi / 03:52

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Yılın Yatırımı, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü, Yılın Su Yalıtımı Ürünü, Yılın Se...
16 Mayıs 2019 Perşembe / 16:27

Türkiye'den Küresel Bir Marka Çıkar mı?

Yalıtım sektörü, dergimizin de yayın hayatına denk gelen son yirmi yıllık süreçte hızlı bir gelişim gösterdi....
15 Nisan 2019 Pazartesi / 14:00

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.