E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Doğa Sektörel Yayın Grubu'nda Yeni Yayın Dönemi Başlıyor

YAYINCIDAN
62. Sayı (Eylül Ekim 2006)

‘... ve bir yayın döneminde neler yaptık?’ Yayın kuruluşlarında ‘yeni yayın dönemi’ genellikle ekim ayında başlar.

Yani bizler için ‘yeni yıl’a ekim ayında girilir. Dolayısıyla eylül’de hazırlıklar, tamamlanabilme çabası ile hız kazanır. Bu tempo içinde biz ‘haberciler’, bizden haber vermeyi unuturuz. Neredeyse 15 yıldır yayınlarını takip ettiğiniz grubumuzun yeni yayın dönemine nasıl hazırlandığını ve bir yayın dönemini nelerle ardında bıraktığını bilgilerinize sunmak istiyoruz.

Öncelikle geçen yayın döneminin ‘yeni’lerinden bahsetmek istiyorum. Geçen yayın döneminde grubumuza iki yeni dergi katıldı; içeriğini çağdaş belediyecilik vizyonu olarak özetleyebileceğimiz e-Belediye Dergisi ve bina dış kabuğunun en önemli unsurları arasında görülen, gerek mimarinin, gerekse mühendisliğin hassas noktaları sayılan konuları içeren Çatı ve Cephe Dergisi. İki yeni ‘rehber’, iki yeni başvuru kaynağı da geçtiğimiz yayın döneminin ‘yeni’lerinden: ‘ISK Sektöründe KİM KİMDİR?’ ile ilk kez, mekanik tesisat sektörünün en önemli gücü, ‘insan kaynağı’nı daha iyi algılayabilmemiz, ‘bir aile’ olarak gördüğümüz/gördüğünüz sektörümüzü oluşturan ‘aile fertleri’mizi daha iyi tanıyabilmek, basılı bir çalışma ile geleceğe taşıyabilmeyi amaçladık. Sektöre bir teşekkürümüz olarak algıladık. Bu nedenle bu çalışmayı hiçbir reklam sayfası ile finanse etmedik. Yeni kataloglarımızın ikincisi ise, Yalıtım Dergisi’nin yayın hayatına başladığı 1996 yılında, yapı sektörünün önemli bileşeni olarak gördüğümüz ‘Yalıtım Sektörü’nün, sektör başlığını taşıyan münhasır bir kataloğa sahip olması ve bu bilgi kaynağının ulaşması gereken yerlere ve kişilere ulaşmasıyla, sektörün hak ettiği ticaret hacmine katkı sağlaması amacıyla YALITIM SEKTÖRÜ KATALOĞU’nu hazırladık, yayınladık.

Tabii yeni başlangıçlarımızın yanı sıra gelenekselleşmiş çalışmalarımızın da ‘yenilenen’ sayıları hazırlandı; ISK SEKTÖR KATALOĞU, HVAC-R TURKEY<B> </B>Dergisi gibi. Yurtdışı pazarları hedefleyen ve İngilizce yayınlanan HVAC-R TURKEY, yine soluk soluğa bir dünya turundaydı; Dubai’den Paris’e, Moskova’dan Tahran’a pek çok ülkede, pek çok ISK sektör profesyoneli ile buluştu.

‘Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ bu yıl, yalıtım sektörümüzün de teveccühlerini kazanan bir zirve gerçekleştirdi. Yalıtım sektörünün bütününü kapsayan bu önemli ‘halkla ilişkiler ve pazarlama iletişimi’ enstrümanının sektörün büyümesi ve güçlenmesinde ‘bir iletişimci desteği’ olarak yerini aldığını görmek bizi mutlu kıldı.

Mekanik tesisat sektörü sanayicilerini yurtdışı pazarlarla buluşturmak için başlattığımız ‘hedef pazarlarda B2B yayınların desteği’ projemizde pek çok yabancı sektörel yayınla sanayi kuruluşlarımız arasında iletişim köprüsü oluşturduk, onların mesajlarını, ilan sayfalarını hedef pazarlarına taşıdık.

Yayın grubumuzdaki dergilerimizle geçen yayın dönemi toplam 3312 sayfa dergi yayını yaptık, 1090 sayfa referans kaynak, katalog bastık.

Tabii alt yapı yatırımlarımız da geçtiğimiz dönem içinde yeni hedeflerimizi karşılayacak biçimde büyüdü. Bilgisayar altyapımız 2006 teknolojik versiyonlarıyla yenilendi, tüm yazılımlar ve işletim sistemleri lisansları, 2006 edisyonları ile güncellendi. Grafik grubumuz ve müşteri ilişkileri grubumuzun eğitim programları başarıyla tamamlandı. Tabii bu sürecin doğası gereği aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da var.

DSYG olarak ‘kendi mesleğimize’ yaptığımız yatırımlar da devam etti. Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi’nin öğrencilerini bilgilendirmeye yönelik ‘B2B Yayınlar ve Pazarlama İletişimi’ seminerini özenle hazırladık ve sunduk.

Uluslararası bir platform olan, Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı, M.Ü. İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen ‘New Media 2006’ Yeni İletişim Ortamları Konferansı’na sponsor olduk.

Kurucusu olduğumuz SEYAD Sektörel Yayıncılar Derneği’nin yoğun gündeminde yer alan hazırlıklara gereken araştırma, planlama desteği sağlamaya devam ediyor ve mesleğimizin gelişerek hizmet verdiği kesme veriminin artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni yayın döneminde yine ‘yeni’ planlarımız var. Bunlar içinde öncelikle baskıya hazırlanan yeni dergimizin heyecanını sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Heyecan’ sadece derginin yeni olmasından değil, sektörel yayıncılığın ‘yarara odaklı boyutlandırılması’ için iyi bir örnek teşkil edeceğine inancımızdan kaynaklanıyor. ISK TEKNİK; tüm gelişmiş ülke sektör konumlandırmalarında da gördüğünüz gibi, çok önemli bir hedef kitleyi, teknisyen, tekniker, montaj ve servis personellerini odaklıyor. Zira Ğyine hepimiz biliyoruz ki- en iyi teknolojilerin, ürünlerin müşteri memnuniyeti sağlayabilmesi için, her şeyden önce doğru uygulanması ve nitelikli hizmet kalitesi ile birlikte sunulması gerekiyor. Markaların ‘değerlerini koruyabilmeleri’ en başta buna bağlı. ISK TEKNİK, Kasım-Aralık sayısı ile aramızda olacak.

Sizin için ‘iyi’ olanı üretmek, üretebilmek, bizi güçlendiren yegane dayanaktır.

Teşekkürlerimizle...

İsmail Ceyhan

DSYG Yönetim Kurulu Başkanı


 


İlginizi çekebilir...

Sadece Kış Aylarında Değil, Sıcak Havalarda da Yalıtım Şart

Kamuoyunda genellikle ısıtma giderlerinden tasarruf etmek için öne çıkan yalıtım, havaların ısınmasıyla birlikte sıcağa karşı da gerekli olduğunu hiss...
1 Haziran 2019 Cumartesi / 03:52

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Yılın Yatırımı, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü, Yılın Su Yalıtımı Ürünü, Yılın Se...
16 Mayıs 2019 Perşembe / 16:27

Türkiye'den Küresel Bir Marka Çıkar mı?

Yalıtım sektörü, dergimizin de yayın hayatına denk gelen son yirmi yıllık süreçte hızlı bir gelişim gösterdi....
15 Nisan 2019 Pazartesi / 14:00

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.