E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Yalıtım Dergisi Sektörü İle Büyüyor

YAYINCIDAN
27. Sayı (Kasım Aralık 2000)

Bir yayın yılının bu son sayısında uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba.
İkibin yılında Yalıtım dergisi, editörümüz Sadık Özkan’ın da değindiği gibi önceki yayın dönemlerine oranla daha zengin bir içerikle yayımlandı. Bu dönemde Sadık Özkan ve Yayın koordinatörümüz A.Çetin Tokay’ı sizler daha çok gördünüz ve yazılarını daha çok okudunuz. 2000 yılının son sayısını hazırlarken bizler yine İstanbul dışında görev yaptık.

Yayın koordinatörümüz A.Çetin Tokay ile yapı fuarını vesile ederek İzmir’e gittiğimizde Türk yalıtım sektörünün öncü kuruluşlarının başında gelen BTM’nin Kemalpaşa’da kurulu tesislerini de ziyaret ettik. BTM Teknik Müdürü Kemal Gel, Satış ve Yurtiçi Pazarlama Müdürü Ali Eryiğit Beyler’e bizlere ve dolayısı ile dergimize gösterdikleri konukseverlik için teşekkürü bir borç biliyorum.

BTM’nin 2001 yılı için hedeflerini, Sektörümüzün etkin derneği İzoder’den beklentilerimizi, haksız rekabeti, ithal su yalıtımı ürünlerinin standartlarımıza uygunluğunun denetlenmesi gerekliliğini, standartlara uygun üretimin önemini, kalite kontrol ve uluslararası kalite sistem güvencesinin önemini ve daha birçok önemli konuyu konuştuğumuz çok keyifli söyleşiyi bir sonraki sayımızda okuyacağınız için bu satırlarda daha çok BTM Kemalpaşa tesislerine yaptığımız ziyaretten birkaç izlenimimizi sizinle paylaşmak istedim. Fabrikada dolaştığımızda hammaddenin hazırlandığı ünitelerden başlayan sürecin, üretim sonrası yapılan kalite kontrol testleri ile noktalandığını gördük. Laboratuvar ve Kalite Kontrol Müdürü Nilüfer Keyvanklıoğlu ve genç ekibini kalite kontrole verdikleri önem için ayrıca kutluyorum. Uzun yıllardır zor olanı, sanayiciliği tercih ederek, tahmin edilebilir pek çok zorluğu göğüslemek zorunda kalan BTM‘yi üretim tesisini gördükten sonra daha iyi tanıma şansını yakaladığımıza seviniyorum. Türk yalıtım sektörünü var eden, gerek ürünleri ile, gerekse bu ürünlerin ülkemizde üretilmesini gerçekleştirerek ve hatta bu ürünleri ihraç ederek ülkemize büyük oranda döviz tasarrufu sağlayan (Türkiye ölçeğine göre az sayıda) büyük üreticilerimizin tesislerini gördükçe, Yalıtım sektörünün geleceğine daha bir güvenle bakmamız gerektiğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz. Uzunca bir aradan sonra siz değerli okurlarımızla duygularımı paylaşma fırsatını yakaladığım bu satırları mübarek Ramazan bayramınızı tebrik ederek bitirmek istiyorum. 2000 yılının bu son sayısında yeni yılın yalıtım sektörü için başarılı bir yıl olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

İsmail Ceyhan

 


İlginizi çekebilir...

Sadece Kış Aylarında Değil, Sıcak Havalarda da Yalıtım Şart

Kamuoyunda genellikle ısıtma giderlerinden tasarruf etmek için öne çıkan yalıtım, havaların ısınmasıyla birlikte sıcağa karşı da gerekli olduğunu hiss...
1 Haziran 2019 Cumartesi / 03:52

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 16.'sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri'nde Yılın Yatırımı, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü, Yılın Su Yalıtımı Ürünü, Yılın Se...
16 Mayıs 2019 Perşembe / 16:27

Türkiye'den Küresel Bir Marka Çıkar mı?

Yalıtım sektörü, dergimizin de yayın hayatına denk gelen son yirmi yıllık süreçte hızlı bir gelişim gösterdi....
15 Nisan 2019 Pazartesi / 14:00

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.