E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Türkiye'nin İlk Kendinden Renkli Fibercement Levhası İstanbul Yapı Fuarı'nda Tanıtılacak

Türkiye'nin İlk Kendinden Renkli Fibercement Levhası İstanbul Yapı Fuarı'nda Tanıtılacak

16 Mayıs 2018 Çarşamba / 11:11 | SÖYLEŞİ
170. Sayı (Mayıs 2018)
115 kez okundu

8-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Yapı İstanbul Fuarı’nda, öncelikle geçtiğimiz sene ürün gamına eklenen sandviç panel ürünlerini sektörün beğenisine sunacak olan Hekim Yapı, modern bir tasarımla yenilenen standında HekimBoard levhaların yeni desen ve ebatlarını da sergileyecek. Hem fuar katılımı hem de firma hakkında güncel bilgileri paylaşan Hekim Holding Yapı Malzemelerinden Sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı ve Hekim Yapı Genel Koordinatör Yardımcısı Özge Hekim, “Stant tasarımımızın klasik çizgisini daha modern bir tasarımla değiştirdik. Fuarda yurtiçi ve yurtdışı müşteri, ziyaretçi ve iş ortaklarımızı en iyi şekilde ağırlayarak, ilişkilerimizi güçlendirmeyi ve yeni işbirlikleri kurmayı planlıyoruz” diyor...

YALITIM: Hekim Yapı hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

ÖZGE HEKİM: Hekim Yapı A.Ş. olarak ülkemizin ilk otoklavlı fibercement doğal çimento levha üreten kuruluşuyuz. Hendek, Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 111 bin metrekarelik üretim alanımızda kurulu bulunan üç üretim tesisimizde yıllık toplam 125 bin metreküp HekimBoard fibercement doğal çimento levha üretim kapasitesine sahibiz. 2001 yılında yaptığımız yatırım sonucu, 2004 yılında özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere üretimini gerçekleştirdiğimiz fibercement doğal çimento levha ürün yelpazesinde HekimBoard markası ile üretilen fibercement doğal çimento levhalar, TurkSiding markası ile üretilen fibercement doğal çimento levha yalı baskı plakaları, FibercementLam markası ile lam kaplı doğal çimento levhalar, Boardia markası ile fibercement doğal çimento levhalar ve HekimBoard Flexia markası ile esnek doğal çimento levhalar bulunuyor.

2010 yılında, yıllık 500 bin metreküp üretim kapasitesine sahip EPS (Genleştirilmiş Polistiren Köpük) tesisimizi devreye aldık. Bu tesiste HekimPor markası ile yüksek kaliteye sahip beyaz ve karbonlu EPS yalıtım ve enjeksiyon ürünler üretiyoruz. 2011 yılında iki yeni yatırımımızı daha gerçekleştirdik. Bunlardan ilki, EPS ve taşyünü yalıtımlı sandviç panel tesisiydi. Yıllık 2 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip bu tesiste HekimPanel markasıyla 1.25 metre en ve 16 metre boya kadar farklı tip ve ölçüde çatı ve duvar panelleri üretiliyor. 2016 yılında poliüretan panel üretim tesisinin de kurulmasıyla yıllık üretim kapasitesi 4 milyon metrekareye ulaştı ve ürün yelpazesini poliüretan, EPS ve taşyünü dolgulu sandviç panel olarak tamamladı. Hekim Yapı olarak 2011’deki ikinci yatırımımızsa, İngilizce literatürde polyethyleneterephthalate (PET) olarak adlandırılan malzemenin üretim tesisiydi. Bu tesiste HekimPlast markası ile PET rulo hattında üretimini gerçekleştirdiğimiz polietilen tereftalat üretiliyor. 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz yatırımımız HekimPan markası ile üretilen EPS yalıtımlı HekimBoard hazır yapı duvar paneli üretim hattıydı.

YALITIM: Geçtiğimiz seneyi nasıl geçirdiniz ve 2018 için neler planlıyorsunuz?

ÖZGE HEKİM: 2017 yılında satış ve büyüme hedeflerini gerçekleştiren ve bir miktar da geliştiren Hekim Yapı olarak, sürekli gelişim anlayışıyla altyapı yatırımları yapıyor, üretim kapasitelerimizi tüm ürünlerde artırmaya yönelik revizyon ve düzeltmelerle yolumuza devam ediyoruz. Kendi bünyemizde faaliyet gösteren Ar-Ge ve Ür-Ge ekibinin çalışmalarıyla, aktif üretici kimliğimizle 2018’de de yolumuza başarıyla ve istikrarlı olarak devam etmeyi planlıyoruz.

2017’de özellikle yurtdışı pazarlarda söz sahibi olmak adına fuarlar ve yeni pazar araştırmaları yapıldı. Bunların olumlu sonuçları da bugünlerde gözlemleniyor. 2016 senesinden başlayarak yapılan fizibilite ve Ar-Ge çalışmalarıyla 2018 yılı başında kendiliğinden renkli fibercement üretim hattı devreye alındı ve böylece Hekim Yapı Türkiye’de ilk kendiliğinden renkli fibercement üreticisi unvanını aldı.

YALITIM: İnşaat ve yapı malzemeleri sektörünün geleceğiyle ilgili öngörüleriniz nelerdir?

ÖZGE HEKİM: Geçmişte olduğu gibi gelecekte de yapı sektörünün etkinliğinin devam edeceğini düşünüyoruz. Diğer sektörlere göre özellikle uluslararası olumsuz faktörlerden dereceli olarak etkilenen yapı sektörü, yurtdışında yaptığı çalışmalarla da daha dengeli bir şekilde büyümeye ve ürünhizmet üretmeye devam edecek. Tabi burada dikkat edilmesi gereken, yapı sektörünün büyümesine paralel olarak yapı sektörünü düzenleyen kurallar bütününün ve özellikle denetim aksiyonlarının etkin olarak devam ettirilmesi. Sadece üretmenin yetmediği, doğaya saygılı, kaynakları minimum tüketen, uzun ömürlü ürünlerin üretilmesinin teşvik edilmesi yanında aksi üretimlerin de denetlenmesi gerekiyor. 2018 yılında bu yapıların daha etkin olacağını düşünüyoruz.

YALITIM: Yapı Fuarı’nda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Fuar’dan beklentileriniz nelerdir?

ÖZGE HEKİM: Fuar’da, 2017’de ürün gamımıza eklenen 7 farklı sandviç panel ürünümüzü öncelikle sektörün beğenisine sunacağız. Ülkemizin ilk otoklavlı fibercement (HekimBoard) levhaların yeni desenleri ve yeni ebatları, yeni kullanım alanları hakkında yeterince görsel ve ürün bu fuarda sektörle buluşacak. 2018 yılı başında devreye alınan yeni (renkli fibercemet boya hattı) hattımızla, HekimBoard markalı ve dış cephede daha da dayanıklı hale gelen kendiliğinden renkli fibercement levhalarımız da standımızda yer alacak. Yine 2017’de ürün gamımıza eklediğimiz EPS (strafor) ürün çeşitlerimiz Karaelmas (karbonlu) ve Pamukkale (beyaz) ürünlerini de fuarda sergileyeceğiz. Bunun yanında Hekim Holding bünyesinde üretilen ve Hekim Yapı A.Ş. satış listesinde olan profiller ve diğer yardımcı montaj ürünlerini de ziyaretçilerle buluşturacağız. Fuarda yurtiçi ve yurtdışı müşteri, ziyaretçi ve iş ortaklarımızı en iyi şekilde ağırlayarak, var olan ilişkilerimizi güçlendirmeyi ve yeni işbirlikleri kurmayı planlıyoruz. Özellikle üniversitelerin ilgili mimarlık ve mühendislik bölümlerinden öğretim görevlileri ve öğrencilerin standımızı ziyaret ederek ürünlerimizi ve markalarımızı tanımalarını istiyoruz.

YALITIM: Fuara nasıl bir organizasyon ve stantla katılacaksınız?

ÖZGE HEKİM: Hekim Yapı A.Ş. olarak stant tasarımımızın klasik çizgisini bu defa biraz daha modern tasarımla değiştirdik. Standımızın neredeyse tamamı kendi ürünlerimizden oluşuyor ve ayrıca ferah bir alanda tüm ürünlerimizin rahatlıkla incelenmesini sağlayacak bir yerleşim planladık. Standımızın beklentileri karşılayacağını ve amaca hizmet edecek bir şekilde hazırlandığını rahatlıkla ifade edebiliriz. İşinde tamamen profesyonel ve kurumsal olan Satış ve Pazarlama ekibimiz, tecrübe ve bilgi birikimlerini fuarda ziyaretçilerimizle paylaşıyor olacak.


 


İlginizi çekebilir...

ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir: 'Türkiye'den Çıkan Global Bir Marka Olmak İstiyoruz

ODE'nin gündemine ve sektöre dair kendisine yönelttiğimiz soruları cevaplayan ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, ODE'...
15 Nisan 2019 Pazartesi / 11:48

KÜB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Seven: "Avrupa'nın En Büyük Beton Katkı Pazarı: Türkiye"

Beton ve Harç Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri Derneği, diğer adıyla Katkı Üreticileri Birliği (KÜB), geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Olağan Ü...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 23:37

Fullboard Yapı Elemanları Genel Müdürü Savaş Güzelküçük: "Alçı Plaka Pazarını Değiştiriyoruz"

Geçtiğimiz sene Ankara'da faaliyete başlayan Fullboard Yapı Elemanları, hem alçı plakalar hem de toz alçı konusunda yenilikleri profesyonellerle b...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 23:08

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.